Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

Pētījumi iekaisīgu zarnu slimību pacientiem

Pacientiem ar čūlainu kolītu un Krona slimību, kuriem standarta terapija nav bijusi pietiekami efektīva vai pieejama, Gremošanas slimību centrs GASTRO piedāvā iespēju iesaistīties klīniskajos pētījumos.
Galvenie ieguvumi pacientam:
 

  • Efektīvas terapijas iespēja pētījuma ietvaros.
  • Speciāla vispusīga diagnostika GASTRO gastroenterologu izpildījumā.
  • Regulāra novērošana GASTRO profesionāļu uzraudzībā.

Detalizētas informācijas iegūšanai, lūdzu, sazinieties ar GASTRO klīnisko pētījumu koordinatori Kristīni Pfafroti: e-pasta adrese: gpc@gastrocentrs.lv; tālr. 28658080.

Gremošanas slimību centrs GASTRO piedalās valsts apstiprinātajā vēža agrīnās diagnostikas programmā

No 2016. gada 1. oktobra valstī ieviesta programma, kas ļauj paātrināti izmeklēt pacientus, kuriem ir aizdomas par iespējamu onkoloģisku saslimšanu.
Ja slimniekam ir raksturīgi vai aizdomīgi simptomi, neatkarīgi no pacienta vecuma, ģimenes ārsts var izsniegt nosūtījumu veikt nepieciešamos izmeklējumus Gremošanas slimību centrā GASTRO. Šādā gadījumā izmeklējumu nodrošināsim 10 darba dienu laikā no pierakstīšanās dienas. Pēc nosūtījuma pacientam jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

Anestēzija endoskopisko izmeklējumu laikā

Mūsdienās visā pasaulē augšējās un apakšējās gremošanas sistēmas orgānu endoskopiska izmeklēšana tiek nodrošināta, izmantojot anestēziju. Gremošanas slimību centrā GASTRO  visiem pacientiem mēs piedāvājam līdzsvarotu, multimodālu anestēzijas koncepciju, kas sevī ietver ātras iemigšanas - ātras pamošanās principu. To nodrošina profesionāla, augsti kvalificēta GASTRO  speciālistu komanda - anesteziologs, ārsts - endoskopists, kvalificēta endoskopijas māsa.

 

Jānis Zaķis     
Gremošanas slimību centra GASTRO  ārsts 
anesteziologs – reanimatologs 

 

Eiropas Helikobaktērijas un mikrobioma pētniecības grupas konference

2. un 3. novembrī Eiropas Helikobaktērijas un mikrobioma pētniecības grupas (EHMSG) speciālistu grupa piedalījās konferencē Erevānā ar mērķi piemērot divas Eiropas vadlīnijas (tai skaitā Māstrihtas V vadlīnijas, kas nosaka taktiku H.pylori infekcijas gadījumā) Armēnijas ierobežoto veselības aprūpes resursu apstākļiem. Gremošanas slimību centra gastroenterologs  M. Leja bija speciālistu grupas sastāvā.
Attēlā (no kreisās): EHMSG locekļi Prof. F. Megraud (Francija), Prof. T. Rokkas (Grieķija), Prof. M. Leja (Latvija), kā arī grupas korespondētājloceklis, Maskavas galvenais gastroenterologs Prof.D. Bordin (Krievija)

UEG Week 2018

Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti profesors Mārcis Leja un gastroenteroloģe Ilze Kikuste no 20. - 24. oktobrim  piedalījās  ikgadējā UEG Week pasākumā,  Austrijā Vīnē, lai iepazītos un dalītos ar jaunākajām aktualitātēm gastroenteroloģijas nozarē.
UEG ir profesionāla bezpeļņas organizācija, kas apvieno visus vadošos  Eiropas medicīnas speciālistus, kas koncentrējas uz gremošanas veselību.
UEG Week ir Eiropas gastroenteroloģijas asociācijas ikgadējs pasākums, kurā satiekas ārsti no visas  Eiropas un pasaules. UEG nedēļā  tiek skarts  plašs tematu loks - sākot no gremošanas trakta saslimšanām līdz par sarežģītām endoskopiskām procedūrām.
GASTRO lepojas ar saviem ārstiem.
 

Lepojamies!

Gremošanas slimību centra GASTRO ārsts - Dr. med.  Mārcis Leja saņēmis pateicības rakstu  no LU rektora  par izcilību  zinātnē. 
GASTRO  lepojas ar profesora ieguldījumu!

Gremošanas orgānu vēža agrīnā diagnostika un zarnu vēža skrīnings

 

Gremošanas slimību centrā GASTRO ir divas programmas  gremošanas orgānu vēža   agrīnai diagnostikai :

 

 

  • “Zaļais koridors" - ļaundabīga audzēja primārā diagnostika

Ļauj paātrināti izmeklēt pacientus, kuriem ir aizdomas par iespējamu onkoloģisku saslimšanu. Ja pacientam ir raksturīgi vai aizdomīgi simptomi, neatkarīgi no pacienta vecuma, ģimenes ārsts var izsniegt nosūtījumu veikt nepieciešamos izmeklējumus Gremošanas slimību centrā GASTRO. Šādā gadījumā izmeklējumu nodrošināsim 10 darba dienu laikā no pierakstīšanās dienas.
Pacientiem, pierakstoties izmeklējumiem, jāatsaucas uz ģimenes ārsta norādīto diagnozes kodu.

  • Kolorektālā zarnu vēža skrīnings

Iedzīvotājiem vecumā no 50 – 74 gadiem, kuriem nav nekādu sūdzību
vai raksturīgu simptomu, tāpat kā līdz šim, ir pieejams zarnu vēža skrīnings.
Izmeklējumu nodrošināsim  30 darba dienu laikā no pierakstīšanās dienas. Pēc nosūtījuma pacientiem  jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.
 

GASTRO iegādāta moderna aparatūra kuņģa un zarnu trakta funkcionālo slimību diagnostikai

GASTRO sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS)
1. martā rīkoja konferenci "Moderna funkcionālā diagnostika gastroenteroloģijā". Šīs jaunās, modernās diagnostikas iespējas šobrīd ir pieejamas Gremošanas slimību centrā GASTRO. Konferencē tika sniegta informācija par iespējām, ko sniedz jaunā, GASTRO pieejamā aparatūra  funkcionālo izmeklējumu veikšanai. Konferencē ar priekšlasījumiem uzstājās GASTRO ārsti - gastroenterologs akadēmiķis Mārcis Leja, gastroenterologs  Dr. med.  Ivars Tolmanis, gastroenterolģe Dr. med. Ilze Kikuste, RAKUS, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti. Ar modernākajām diagnostikas iespējām iepazīstināja pārstāvis no ASV Stuart Wildhorn.
Vairāk informācijas lasiet šeit ->

Pārēšanās un ar to saistītās dažādu gremošanas kaišu saasināšanās

Ēšana ir ļoti nozīmīgs process cilvēka eksistencē un labsajūta pēc maltītes ir fiziskas un psihiskas veselības priekšnoteikums.
Pārēšanās in pārmērīgi liela ēdiena daudzuma ieēšana vienas maltītes laikā, kas izpaužas kā nepatīkamu sajūtu komplekss vēderā ēšanas laikā vai īsi pēc tās. Ēšanas turpināšanu, neskatoties uz pārēšanās izraisītām nepatīkamām sajūtām, izraisot to pastiprināšanos un vemšanu, sauc par patoloģisku ēšanu. Regulāra pārēšanās raksturīga emocionāli nelīdzsvarotām personībām, savukārt, patoloģiska ēšana parasti ir psihiskas slimības pazīme.

Lasīt vai izdrukāt pilnu rakstu ->

Gremošanas slimību centra GASTRO profesors Mārcis Leja ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) rudens pilnsapulcē, kas notika 23. novembrī, ievēlējusi 11 jaunus LZA īstenos locekļus. To vidū ir arī Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) profesors Mārcis Leja.
Mārcis Leja ir ārsts – gastroenterologs Gremošanas slimību centrā GASTRO un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas zinātnes daļas vadītājs. Viņš ir ilggadējs LU MF Onkoloģijas katedras profesors un vadošais pētnieks, īpašus panākumus guvis kuņģa vēža starptautiskā izpētē.
GASTRO lepojas ar profesora sasniegumiem!
 

Informācija pacientiem (pieaugušiem) par Krona slimību

Cēloņi
Krona slimība ir hroniska iekaisuma slimība, kas visbiežāk skar tievo zarnu, bet var izpausties arī resnajā zarnā, kuņģī vai mutes dobumā.  To izraisa ģenētiski noteikta un ārējās vides ietekmēta zarnas un visa organisma imūnsistēmas neadekvāta reakcija uz zarnas mikrofloru un ēdienu. Būtiska nozīme ir mātes pienam, ēdiena izvēlei un sadzīves higiēnai pirmajos dzīves gados. Mātes piens veic izšķirošu mikrobioma attīstības un aizsargāšanas funkciju. Pārmērīga higiēna agrīnajā dzīves posmā nelabvēlīgi ietekmē zarnas mikrofloras attīstību un hronisku zarnas iekaisumu riska var pieaugt. Krona slimības izraisīts iekaisums, atšķirībā no čūlaina kolīta, skar visu zarnas sienu un var radīt zarnas sašaurinājumus, sastrutojumus un plīsumus.

Lasīt vai izdrukāt pilnu rakstu šeit ->

Informācija pacientiem (pieaugušajiem) par čūlainu kolītu

Cēloņi
Čūlains kolīts (ulcerozs kolīts, nespecifisks kolīts) ir hroniski recidivējošs resnās zarnas iekaisums, ko izraisa ģenētiski noteikta un ārējās vides ietekmēta resnās zarnas un visa organisma imūnsistēmas neadekvāta reakcija uz zarnas mikrofloru un ēdienu. Iekaisums skar zarnas sienas gļotādu, rada tūsku, apsārtumu, erozijas un čūlas.
Slimības pazīmes
Raksturīgākās čūlaina kolīta pazīmes ir šķidra vēdera izeja vai caureja ar asiņu piejaukumu. Visvairāk pacientu dzīves kvalitāti ietekmē bieža, steidzama un reizēm nekontrolējama vēdera izeja. Citas retāk sastopamas kolīta izpausmes ir caureja ar krampjveida sāpēm vēdera kreisajā pusē vai aizcietējumi. Smagākās slimības formās kopā ar iepriekš aprakstītajām pazīmēm var būt arī drudzis, nespēks un mazasinība. Atsevišķās ļoti smagās čūlainā kolīta formās var sākties spēcīga, nekontrolējama asiņošana, visa organisma saindēšanās un zarnas sienas pakāpeniska atmiršana. Ilgstoši aktīvs un nepietiekami ārstēts čūlaina kolīts palielina resnās zarnas vēža risku.

Lasīt vai izdrukāt pilnu rakstu šeit ->
 

Mīti un realitāte par zarnu vēzi - informatīvs video

Kolorektālā jeb zarnu vēža diagnostika (skrīnings) ir profilaktiska pārbaude, kas ietver slēpto asiņu izmeklējumu fēcēs.
Zarnu vēzis ir trešais izplatītākais vēža paveids vīriešiem un otrais izplatītākais sievietēm pasaulē. Katru gadu vairāk nekā 1100 cilvēkiem Latvijā diagnosticē zarnu vēzi, aptuveni 700 cilvēku gadā nomirst no šīs slimības. Taču tā ir novēršama un veiksmīgi ārstējama slimība, ja to atklāj savlaicīgi. Paraudzīsimies uz mītiem par šo slimību un sarunā ar ekspertiem atklāsim arī patiesus faktus.

Noskatīties video šeit ->

Somatoformā veģetatīvā disfunkcija (veģetodistonija, veģetatīvā distonija)

Somatoformā veģetatīvā disfunkcija ir orgānu funkciju traucējumi, kas izraisa ķermeniskas sajūtas un ar to saistītas sūdzības, kam netiek atrasti medicīniski skaidrojumi. Nosaukums atspoguļo stāvokļa būtību („soma” no latīņu valodas ir „ķermenis”) – pēc izpausmēm (pēc formas) ķermenisks, bet pēc būtības psihoemocionāls. Izpausmes atgādina fiziskas saslimšanas, piemēram, var būt diskomforts vai sāpes vēderā, mainīga vēdera izeja, sirdsdarbības ritma izmaiņas, ko cilvēks var sajust kā “pārsitienus”, diskomforts krūtīs, elpošanas dziļuma un ritma izmaņas (“trūkst elpa”, smakšanas sajūta) un citas izpausmes.

Lasīt visu rakstu, vai izdrukāt  šeit->
 

JAUNUMS!

GASTRO ārsti iesaka efektīvu  resnās zarnas sagatavošanas shēmu kolonoskopijai   ar dalītās devas metodi
Noklausīties var šeit -   LV;   RU
Pilnu aprakstu lasīt vai izdrukāt šeit ->

Kapsulas endoskopija ar „zelta” kapsulu

Kapsulas endoskopija ir modernākais un precīzākais diagnostikas veids, ko izmanto tievās zarnas slimību noteikšanai.
GASTRO centrā piedāvājam izmeklējumus ar pasaulē šobrīd mazāko kapsulu, kas pārklāta ar zelta pārklājumu, un ilgāko darbības laiku - līdz pat 12 stundām.

GASTRO ārsti aicina vēlreiz noskatīties informatīvo video pacientiem par gastroskopiju

Video tiek sniegta informācija par procedūras gaitu, sagatavošanos gastroskopijai un tiek izskaidroti jautājumi par un pēcprocedūras laiku..

Noskatīties video šeit ->

Anestēzija un endoskopijas

Kā jau viss pasaulē attīstās un iegūst jaunas tehnoloģijas un pieeju, arī medicīna iet līdzi laikmetam. Runas par narkozes kaitīgumu kļūst aizvien retākas, lai gan jautājumi par šo tēmu pacientu vidū joprojām  ir aktuāli. Mūsdienu narkoze nav kaitīga, nesaīsina mūžu, gluži otrādi, tā ir nepieciešama kvalitatīvākai, nekaitīgākai, ātrākai procedūras vai operācijas veikšanai.

Jauns līgums ar LIAA

Gremošanas slimību centrs GASTRO  2016. gada 6. oktobrī ir noslēdzis līgumu Nr. SKV-L-2016/828 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Kuņģa vēža prevencijas grupas tikšanās

Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti izcili uzstājušies 25. – 26. augustā LU notikušajā GISTAR pētījumam veltītajā starptautiskajā konferencē.
Sanāksmes gaitā Latvijas pētnieki un Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti - profesors, gastroenterologs Mārcis Leja un medicīnas doktore, gastroenteroloģe Ilze Kikuste un dietoloģe Daiga Šantare sniedza prezentācijas par Latvijā īstenoto pētījumu GISTAR, kā arī kopā ar starptautiskajiem partneriem no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Lietuvas, Kirgizstānas un Kazahstānas pārrunāja turpmākās nākotnes sadarbības iespējas pētījuma realizēšanai arī citās valstīs.

GASTRO ārsti piedalās Kuņģa vēža prevencijas grupas konferencē

2016. gada 25. - 26. augustā Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti -  profesors, gastroenterolgs Mārcis Leja un medicīnas doktore, gastroenteroloģe Ilze Kikuste ar zinātniskajiem ziņojumiem piedalās LU notiekošajā starptautiskajā Kuņģa vēža prevencijas grupas konferencē. Tikšanās tiek organizēta sadarbībā ar Starptautisko Vēža pētniecības aģentūru (IARC), Eiropas Helikobaktērijas un Mikrobioma pētniecības grupu (EHMSG), Vesela kuņģa iniciatīvu (HSI), kā arī universitātēm un zinātniskajām institūcijām vairākās valstīs.

GASTRO pirmo reizi veikta veiksmīga agrīna kuņģa vēža operācija ar endoskopiskās submukozas disekcijas metodi

2016. gada 2. maijs ieies Gremošanas slimību centra GASTRO vēsturē ar nozīmīgu medicīnas sasniegumu. Līdz šim, lai izoperētu kuņģa vēzi, tika veikta laparoskopiska vai tradicionāla transabdomināla operācija, taču vienu centra pacientu var saukt par laimes krekliņā dzimušu – vīrietim centrā agrīni konstatēts un endoskopiski caur muti pilnībā izņemts kuņģa vēzis.

Kā pareizi sagatavoties augšējās endoskopijas (FGS) izmeklējumam

FGS jeb augšējā endoskopija ir izmeklēšanas metode, kura ir neaizvietojama barības vada, kuņģa un divpadsmit pirkstu zarnas slimību diagnosticēšanā.
Uz gastroskopijas izmeklējumu pacientam jāierodas tukšā dūšā!
Iepriekšējā vakarā vēlams paēst vieglas vakariņas, bet, ne vēlāk kā plkst. 19:00. Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni un tēju. Nedrīkst dzert pienu!
Izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert un smēķēt. Pat iztukšojot kafijas tasīti, izmeklējuma attēlā būs redzams apduļķojums. 6 stundas pirms izmeklējuma jāiedzer tikai tās zāles, kuras ārsts ir stingri nozīmējis lietot pie specifiskām saslimšanām.
Lai atvieglotu procedūru un novērstu vemšanas tieksmi, pirms izmeklējuma pacientam ievada īslaicīgas iedarbības anestēzijas līdzekli; tas nodrošina kvalitatīvāku izmeklējumu.
12 stundas pēc medikamenta ievadīšanas neiesaka vadīt transporta līdzekļus vai strādāt ar mehānismiem, kas prasa koncentrēšanos un precizitāti, jo pēc medikamentu ievadīšanas var rasties miegainība, uzmanības trūkums, samazināta koncentrēšanās spēja.
Apmēram 30 minūtes pēc gastroskopijas var atkal ēst un dzert.

Par bailēm no publiskas uzstāšanās, sociālo trauksmi un sociālo fobiju

Neveiklības un mulsuma sajūta, uzstājoties publiski vai atrodoties uzmanības centrā ir raksturīga daudziem, taču atsevišķās situācijās tā var kļūt par reālu problēmu, traucējot veikt ikdienas darbu, studēt vai veidot attiecības. Piemēram, skolotāja, kurai ir grūtības novadīt vecāku sapulci; vai vidējā līmeņa vadītājs, kuram ir grūtības izteikt savu viedokli sapulcēs; vai students, kurš ir neaktīvs nodarbībās un saņem zemas atzīmes; vai aktieris un mūziķis, kurš cieš no „lampu drudža” (šādi gadījumi ir zināmi pat par pasaules slaveniem mūziķiem un aktieriem, piemēram, par Bārbaru Streisandi, Džoniju Depu un Adeli); vai jauns cilvēks, kurš izvairās no sociāliem pasākumiem un neveido attiecības.
Cilvēkiem, kuri cieš no sociālās trauksmes, raksturīgas izteikti augstas prasības pret sevi, vēlēšanās radīt patīkamu iespaidu par sevi, vienlaikus, apšaubot savu spēju to izdarīt. Kopumā, izteikta trauksme sociālās situācijās rodas no bailēm atrasties uzmanības centrā un iespējamā negatīvā novērtējuma, kas noved pie pazemojuma vai apkaunojuma sajūtām.

Starptautiskie eksperti atzinīgi novērtē GASTRO iegūto biopsiju kvalitāti

GASTRO aktīvi piedalās gremošanas orgānu sistēmas vēža profilaksei paredzētajā skrīninga programmā. GASTRO speciālisti ir izvirzījuši galvenos uzdevumus, lai veiksmīgi īstenotu šo programmu – agrīna, savlaicīga diagnostika; veiksmīga ārstēšana; starptautiska sadarbība ar pasaules mēroga ekspertiem; kvalitatīvs, starptautiskajiem standartiem atbilstošs biopsiju materiāls, kas tiek iegūts endoskopiju veikšanas laikā, pateicoties ārstu kvalifikācijai un aparatūras iespējām.
2015. gada nogalē Rīgā uzturējās ASV Vanderbiltas Universitātes profesore zinātniskajā darbā Maria Blanca Piazuelo, kas kuņģa pirmsvēža stāvokļu noteikšanā ir viena no vadošajiem speciālistiem pasaulē. Veicot papildu analīzi GASTRO iegūtajiem biopsiju materiāliem, prof. Maria Blanca Piazuelo un Dr.Med. Sergejs Isajevs atzinīgi novērtēja to kvalitāti.

Pārēšanās un ar to saistītās dažādu gremošanas kaišu saasināšanās

Ēšana ir ļoti nozīmīgs process cilvēka eksistencē un labsajūta pēc maltītes ir fiziskas un psihiskas veselības priekšnoteikums.
Pārēšanās ir pārmērīgi liela ēdiena daudzuma ieēšana vienas maltītes laikā, kas izpaužas kā nepatīkamu sajūtu komplekss vēderā ēšanas laikā vai īsi pēc tās. Ēšanas turpināšanu, neskatoties uz pārēšanās izraisītām nepatīkamām sajūtām, izraisot to pastiprināšanos un vemšanu, sauc par patoloģisku ēšanu. Regulāra pārēšanās raksturīga emocionāli nelīdzsvarotām personībām, savukārt, patoloģiska ēšana parasti ir psihiskas slimības pazīme.

Lasīt vai izdrukāt pilnu rakstu ->

Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti - profesors Mārcis Leja un med. doktors, gastroenterologs Ivars Tolmanis vadīja starptautisku vēža skrīniga darba grupu

Eiropas Savienības Vienotās rīcības projekta vispusīgai vēža apkarošanai CANCON ietvaros 2015. gada maija beigās Rīgā, Latvijas Universitātes telpās notika starptautiskas vēža skrīninga darba grupas tikšanās, kurā piedalījās gan vietējie eksperti, gan Eiropas vadošie gastroenterologi. 25-26. maijs bija veltīts ar kolorektālā vēža skrīningu saistītiem jautājumiem, savukārt 27-28. maijā tika diskutēts par kuņģa vēža kā jauna skrīninga veida ieviešanas iespējām. Nedēļas noslēgumā 28. maijā kopā ar Starptautiskās vēža pētniecības aģentūras (IARC) pārstāvjiem un citiem pieaicinātajiem ekspertiem notika tikšanās, kas veltīta ar Latvijā realizētā projekta kuņģa vēža mirstības mazināšanai GISTAR saistītiem jautājumiem.
 

Ārzemju mediji vēsta - elpas tests palīdzēs konstatēt agrīnu kuņģa vēzi. Pētījumos pieadalījies GASTRO ārsts profesors Mārcis Leja

Interneta portālā Diena.lv, publicēts raksts - „Elpas tests palīdzēs konstatēt kuņģa vēzi; atsaucas uz latviešu pētījumiem”
Rakstā vēstīts par pētījumu kuņģa vēža agrīnai diagnostikai ar īpašu metodi, piedaloties Latvijas pētniekiem un ar ko īpaši lepojamies, Gremošanas slimību centra GASTRO gastroenterologam profesoram Mārcim Lejam.
 

„Ievas Veselībā” publicēta intervija ar dr. I. Kikusti!

Šā gada 27.marta „Ievas Veselībā” publicēta intervija ar mūsu ārsti gastroenteroloģi dr. Ilzi Kikusti. Ar prieku informējam, ka akcijas „Satiec Latvijas labākos ārstus!” ietvaros Dr. I. Kikuste bija sastopama 11. aprīlī Kuldīgā.

Sīkāka informācija ->

Aicinām noskatīties GASTRO videofilmu „Mīti un realitāte par zarnu vēzi”!

Turpinot pacientu izglītošanu, esam izveidojuši videofilmu, lai kliedētu biežākos mītus, kas saistīti ar zarnu vēzi un tā skrīningu. Filmā piedalās GASTRO ārsti – gastroenterologs profesors Mārcis Leja un ārsts endoskopists Dans Stirna, pamatojot zarnu vēža skrīnininga nozīmi.

Noskatīties video šeit ->