Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Cienījamie pacienti!
Piesakoties uz  pierakstu GASTRO centrā pa telefonu vai internetā, lūdzam sagatavot nepieciešamo informāciju – pacienta vārds, uzvārds, personas kods (ar pacienta piekrišanu), uz kādu izmeklējumu vai konsultāciju vēlaties pierakstīties ar ārsta nosūtījumu vai ieteikumu, telefona numurs.

Pieteikties internetā ->

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

Attālinātās video konsultācijas

Konsultācijas GASTRO nodrošina attālinātā režīmā, izmantojot video saziņas līdzekļus.
Attālināta konsultācija ir drošs saziņas veids ar ārstu speciālistu, kuras laikā var redzēt un dzirdēt savu ārstu, kā arī pēc konsultācijas tiek izrakstītas elektroniskās receptes un nosūtīts speciālista slēdziens uz e-pastu.
Nepieciešamības gadījumā gremošanas slimību centra GASTRO datorspeciālisti palīdzēs klientiem arī tehniskos jautājumos, lai nodrošinātu attālinātās konsultācijas sekmīgu norisi.
Lai nodrošinātu maksimāli kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu pacientiem, aicinām visus mūsu klientus laicīgi pieteikties izmeklējumiem un konsultācijām pa tālruni 66901212 (“Tele2”, “LMT” vai “Bite” klientiem) un 67898000 (“Tet” klientiem) vai elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu GASTRO mājaslapā www.gastrocentrs.lv/lv/ka-pieteikties

GASTRO darbinieki saņēmuši vakcīnas pret Covid-19

Šajā nedēļā Gremošanas slimību centra GASTRO darbinieki ir saņēmuši “Pfizer – BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti, kas nozīmē, ka mūsu darbinieki – ārsti, medicīnas un arī atbalsta personāls, kuri saņēmuši vakcīnu, ir pasargāti no saslimšanas ar Covid-19. Taču – kas ir daudz svarīgāk – mūsu ārstu un medicīnas personāla vakcinācija pašreizējos pandēmijas apstākļos ļaus pasargāt no ļaunās sērgas arī mūsu pacientus un klientus.

Protams, darbā ar pacientiem joprojām ievērosim visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus un noteikumus.

Ceram, ka mūsu – kā mediķu – piemērs, vakcinējoties pret Covid-19, palīdzēs arī mūsu pacientiem, klientiem un sadarbības partneriem izdarīt izvēli: tiklīdz būs pieejama vispārēja vakcinācija, izdarīt to, pasargājot sevi un citus!

Uz veiksmīgu sadarbību, cerams, daudz drošākajā 2021. gadā!

Māra Bārene: “Izmeklēšanas rezultāts ir atkarīgs no augsti kvalificēta personāla.”

Pērnā gada decembra nogalē klajā nācis Gremošanas slimību centra “GASTRO” galvenās māsas Māras Bārenes sagatavotais mācību materiāls medicīnas māsām “Endoskopijas metode māsu praksē”, kas palīdzēs pilnveidot savas zināšanas moderno tehnoloģiju izmantošanā gremošanas slimību izmeklējumos un profilaksē. Mācību materiāls ir sagatavots ar Eiropas Savienības Sociāla fonda atbalstu, tādēļ tas bez maksas pieejams interesentiem.
“Nav noslēpums, ka izmeklējumu norise un to sasniegtie rezultāti lielā mērā ir saistīti tieši ar augsti kvalificēta personāla klātbūtni procedūru laikā,” uzsver mācību materiāla autore, medicīnas centra “GASTRO” galvenā māsa Māra Bārene, norādot, ka mūsdienīgs aprīkojums viens pats nebūs nekā vērts, ja personāls, kas ar to strādā, nemitīgi nepapildinās savas zināšanas un prasmes: “Ārstniecības personālam jauno tehnoloģiju un moderno ārstniecības metožu apguvē ir nepārtraukti jāpapildina savas zināšanas, pielietojot tās praktiskajā darbā, lai nodrošinātu kvalitatīvu pacientu aprūpi,” norāda Māra Bārene.

GASTRO pacientiem būs iespēja izmantot starptautiski novērtētu nākotnes medicīnas tehnoloģiju

Atzītais zinātniskais žurnāls “ACS Sensors”, ko izdot starptautiski pazīstamā un zinātniskajās aprindās ļoti novērtētā Amerikas Ķīmijas biedrība, savā sensoru tehnoloģijām veltītajā speciālizdevumā publicējusi 30 sensoru tehnoloģijas, kas būs sevišķi nozīmīgas medicīnas un ķīmijas nozares turpmākajā attīstībā. Izvēli par labu šīm tehnoloģijām žurnāla redkolēģija izdarījusi pēc tehnoloģiju oriģinalitātes un nākotnes potenciāla.
Viena no šīm tehnoloģijām – sprektroskopijas un metāla oksīdu sensoru nolasījumu kombinēšana – aprakstīta arī žurnāla “ACS Sensors” ievadrakstā. Rakstu sagatavojuši zinātnieki no Borisa Mizaikofa (Boris Mizaikoff) no Ulmes, Vācijā, vadītās grupas. Galvenie akcenti šajā tehnoloģijā likti uz sensoru jutību, specifiskajām īpašībām un rezultātu ticamību. Tehnoloģija izstrādāta projekta “Horizon 2020” programmas VOGAS ietvaros. Tā klīniskās aktivitātes starptautiskā mērogā koordinē Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts. VOGAS projektā kā viena no klīniskajām bāzēm ir arī Gremošanas slimību centrs GASTRO.

GASTRO atsāk darbu pēc svētku brīvdienām

Gremošanas slimību centrs GASTRO, pēc svētku brīvdienām uzsākot darbu, informē par pakalpojumu un konsultāciju sniegšanu pacientiem, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus Covid-19 infekcijas ierobežošanai, kas maksimāli ierobežo vīrusa izplatību darbinieku un pacientu vidū.
Gremošanas slimību centrā GASTRO klātienē turpinām nodrošināt endoskopisko un funkcionālo izmeklējumu veikšanu TIKAI pēc iepriekš veikta pieraksta, pacientam ierodoties GASTRO konkrētā pieraksta laikā bez pavadošām personām.

Gremošanas slimību centrs "GASTRO" sveic Ziemassvētkos un vēl laimīgu Jauno gadu!

Aicinām pieteikties klīniskajiem pētījumiem pacientus ar čūlaino kolītu

Gremošanas slimību centrs GASTRO informē, ka mūsu centrā tiek realizēti klīniskie pētījumi čūlainā kolīta pacientiem. Tas nozīmē, ka mūsu pacientiem ir iespēja bez maksas saņemt modernus medikamentus profesionāļu uzraudzībā.
GASTRO valdes priekšsēdētājs, ārsts Ivars Tolmanis skaidro: “Šādi pētījumi ļauj piedāvāt pacientiem ārstēšanas paņēmienus, analīzes un izmeklējumus, ieskaitot arī tādus izmeklējumu veidus kā kolonoskopija, kā gastroenterologa konsultācijas bez maksas, jo pacienti piedalās klīniskajos pētījumos, kas ir nozīmīgi gan konkrētajam pacientam, gan sabiedrībai kopumā. GASTRO ir viens no vadošajiem gremošanas slimību centriem Latvijā un Baltijā.”

Cienījamie pacienti!

Esam priecīgi paziņot, ka no 2020. gada 13.maija Gremošanas slimību centrā GASTRO pilnā apjomā atsākta visa veida medicīnas pakalpojumu sniegšanu:
✓ ārstu konsultācijas,
✓ visa veida endoskopiskie izmeklējumi,
✓ funkcionālie izmeklējumi.

Lūdzam pacientus pirms plānveida operācijām saskaņot ar reģistratūru nepieciešamo analīžu sarakstu.
Stingri ievērosim visus ārkārtas situācijā noteiktos drošības pasākumus.

Gremošanas slimību centrs GASTRO
Gaiļezera iela 1, Rīga
☎️ 66901212
www.gastrocentrs.lv

31.03.2020

Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina ievērot ārkārtas stāvokļa noteikumus ar mērķi samazināt saslimstības izplatību un nodrošināt savu un līdzcilvēku drošību. Ārkārtas situācijas laikā un arī pēc tam GASTRO sniegs palīdzību pacientiem, precīzi ievērojot atbilstošus likumus, noteikumus un rekomendācijas.

Atbilstoši aktuālajiem Veselības ministrijas noteikumiem, konsultācijas un izmeklējumus Gremošanas slimību centrā GASTRO ārkārtas situācijas ietvaros šobrīd var veikt sekojošām  pacientu grupām:

1. Visiem pacientiem, kuri to vēlas, plānveida konsultācijas neklātienē kādā no video sakaru platformām vai telefoniski.

2. Akūtu gremošanas sistēmas slimību gadījumā neatliekamas konsultācijas neklātienē ar tālākas diagnostikas vai terapijas stratēģijas noteikšanu un klātienes konsultācijas vai izmeklējuma organizēšanu, ja nepieciešams.

3. Izmeklējumi un procedūras pacientiem, ja ārsta nosūtījumā uz konkrēto izmeklējumu vai procedūru ir norādīts vismaz viens no sekojošajiem:

o    Akūta saslimšana
o    “Zaļā koridora” ietvaros
o    Onkoloģiska saslimšana
o    Iepriekš iesāktas terapijas vai aktīvas novērošanas turpināšanai
o    Kolorektālā vēža skrīningam, ja slēpto asiņo tests fēcēs ir pozitīvs
o    Izmeklējums vai procedūra veicama steidzami

Lai pierakstītos uz konsultāciju vai izmeklējumu, zvanīt uz GASTRO tālruni 66901212
 vai pieteikties mājas lapā.

ANESTĒZIJA UN ENDOSKOPIJAS

Kā jau viss pasaulē attīstās un iegūst jaunas tehnoloģijas un pieeju, arī medicīna iet līdzi laikmetam. Runas par narkozes kaitīgumu kļūst aizvien retākas, lai gan jautājumi par šo tēmu pacientu vidū joprojām ir aktuāli. Mūsdienu narkoze nav kaitīga, nesaīsina mūžu, gluži otrādi, tā ir nepieciešama kvalitatīvākai, nekaitīgākai, ātrākai procedūras vai operācijas veikšanai. Bija laiki, kad visas ķirurģiskās operācijas veica bez anestēzijas, bet, vai tas bija nekaitīgāk cilvēka veselībai - brīžiem bail pat iedomāties.

Gremošanas orgānu vēža agrīnā diagnostika un zarnu vēža skrīnings

 

Gremošanas slimību centrā GASTRO ir divas programmas  gremošanas orgānu vēža   agrīnai diagnostikai :

 

 

  • “Zaļais koridors" - ļaundabīga audzēja primārā diagnostika

Ļauj paātrināti izmeklēt pacientus, kuriem ir aizdomas par iespējamu onkoloģisku saslimšanu. Ja pacientam ir raksturīgi vai aizdomīgi simptomi, neatkarīgi no pacienta vecuma, ģimenes ārsts var izsniegt nosūtījumu veikt nepieciešamos izmeklējumus Gremošanas slimību centrā GASTRO. Šādā gadījumā izmeklējumu nodrošināsim 10 darba dienu laikā no pierakstīšanās dienas.
Pacientiem, pierakstoties izmeklējumiem, jāatsaucas uz ģimenes ārsta norādīto diagnozes kodu.

  • Kolorektālā zarnu vēža skrīnings

Iedzīvotājiem vecumā no 50 – 74 gadiem, kuriem nav nekādu sūdzību
vai raksturīgu simptomu, tāpat kā līdz šim, ir pieejams zarnu vēža skrīnings.
Izmeklējumu nodrošināsim  30 darba dienu laikā no pierakstīšanās dienas. Pēc nosūtījuma pacientiem  jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.
 

Informācija pacientiem (pieaugušajiem) par čūlainu kolītu

Cēloņi
Čūlains kolīts (ulcerozs kolīts, nespecifisks kolīts) ir hroniski recidivējošs resnās zarnas iekaisums, ko izraisa ģenētiski noteikta un ārējās vides ietekmēta resnās zarnas un visa organisma imūnsistēmas neadekvāta reakcija uz zarnas mikrofloru un ēdienu. Iekaisums skar zarnas sienas gļotādu, rada tūsku, apsārtumu, erozijas un čūlas.
Slimības pazīmes
Raksturīgākās čūlaina kolīta pazīmes ir šķidra vēdera izeja vai caureja ar asiņu piejaukumu. Visvairāk pacientu dzīves kvalitāti ietekmē bieža, steidzama un reizēm nekontrolējama vēdera izeja. Citas retāk sastopamas kolīta izpausmes ir caureja ar krampjveida sāpēm vēdera kreisajā pusē vai aizcietējumi. Smagākās slimības formās kopā ar iepriekš aprakstītajām pazīmēm var būt arī drudzis, nespēks un mazasinība. Atsevišķās ļoti smagās čūlainā kolīta formās var sākties spēcīga, nekontrolējama asiņošana, visa organisma saindēšanās un zarnas sienas pakāpeniska atmiršana. Ilgstoši aktīvs un nepietiekami ārstēts čūlaina kolīts palielina resnās zarnas vēža risku.

Lasīt vai izdrukāt pilnu rakstu šeit ->
 

Vēlamies atgādināt par gatavošanās nozīmību veicamajai kolonoskopijai

Cienījamie pacienti! 
Vēlamies atgādināt par gatavošanās nozīmību veicamajai kolonoskopijai. Pareiza sagatavošanās ir viens no svarīgākajiem posmiem sekmīgai izmeklējuma norisei. GASTRO ir vairāk kā 20 gadu pieredze endoskopiju veikšanā,  tādēļ  piedāvājam iepazīties  ar noderīgu  informāciju par kolonoskopijas procedūru -> šeit, skaidrojam gatavošanās shēmu -> šeit, un aicinām noskatīties video par izmeklējuma norisi -> šeit.

GASTRO ārste Ilze Kikuste kopā ar “Ievas Veselību” skaidro par ātrām kājām un stresu

24. janvāra numura  žurnālā ”Ievas Veselība” lasiet  Gremošanas slimību centra GASTRO ārstes-gastroenterolģes Ilzes Kikustes  rakstu par stresu un  caureju.

Aicinām darbā

Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina darbā

Medicīnas reģistratoru

Galvenie pienākumi:
 

  • informācijas sniegšana pacientiem un vizīšu norises organizēšana,
  • informācijas ievadīšana datu bāzē pacientu pieņemšanas grafikā (elektroniski),
  • nepieciešamo dokumentu sagatavošana pacienta vizītei,
  • darbs ar kasi,
  • ienākošo un izejošo telefonu zvanu organizēšana.
Publikācijas

2019. gada decembra numura  žurnālā ”Latvijas ārsts” lasiet  Gremošanas slimību centra GASTRO ārstes-gastroenteroloģes Ilzes Kikustes  rakstu par kolorektālā vēža agrīnu diagnostiku.

Pretruna starp gastroenterologu rekomendācijām un antibiotiku patēriņa ierobežošanas stratēģiju

29.10.2019. ASV žurnāls Digestive Diseases and Sciences publicējis interneta versijā GASTRO ārsta-gastroenterologa, LU profesora, akadēmiķa M. Lejas un LU profesora Dumpja rakstu par pretrunu, kas saistīta ar gastroenterologu rekomendācijām un stratēģiju ierobežot antibiotiku patēriņu. Analīze veikta, izmantojot antibiotiku patēriņa datus Latvijā.
 

WEO ikgadējā sanāksmē spriež par zarnu vēža skrīninga kvalitāti visā pasaulē

Barselonā notiek ne tikai politiskas demonstrācijas, bet arī Pasaules Endoskopijas organizācijas (WEO) skrīninga komitejas ikgadējā sanāksme. Latviju sanāksmē pārstāv  GASTRO  ārsti -  Mārcis Leja un Ivars Tolmanis.
Sanāksmes mērķis – uzlabot zarnas vēža skrīninga kvalitāti visā pasaulē. Īpaša uzmanība tiek veltīta kolonoskopijas kvalitātei un skrīninga testu standartizācijai.
Profesors M. Leja sanāksmē ziņoja datus, ko ieguvusi LU KPMI pētniece Anna Krīgere par kolorektālā vēža skrīninga programmu pašreizējo stāvokli Eiropas reģiona valstīs ārpus Eiropas ekonomiskās zonas, kā arī – par programmām un pilotpētījumiem Krievijā. Kādreizējais Latvijas gastroenterologs Aldis Kaufmanis, Francijas reģionālā skrīninga programmas direktora statusā, ziņoja par skrīninga programmas rezultātiem viņa pārraudzībā esošajā reģionā.
 

Briselē norisinās Eiropas Vēža misijas padomes sanāksme (Mission Board for Cancer ), kurā piedalās GASTRO ārsts- profesors Mārcis Leja

Septembra sākumā Briselē uz savu pirmo sanāksmi pulcējās Eiropas Vēža misijas padome (Mission Board for Cancer). Sanāksmes mērķis - zinātnes atklājumus maksimāli ieviest praksē un tulkot sabiedrībai saprotamā valodā. Jaunās ES programmas Horizon Europe ietvaros izveidotas pavisam piecas misiju padomes (citas ES noteiktās prioritātes: tīras pilsētas, tīri okeāni, tīra vide un uzturs, adaptācija klimata pārmaiņām). Medicīnas un veselības aprūpes jomā Vēža misija ir vienīgā, kas saņēmusi šādu Eiropas Komisijas atbalstu.

Gremošanas slimību centrā GASTRO uzstājas Insbrukas universitātes pētnieks ar prezentāciju par gaistošo marķieru izmantošanu diagnostikā

Š.g. jūlijā Gremošanas slimību centrā GASTRO  (kas ir arī Latvijas Universitātes stratēģiskais partneris) viesojās Insbrukas Universitātes Izelpas pētniecības institūta zinātnieks Pawel Mochalski ar lekciju par gaistošo marķieru izmantošanu diagnostikā. Pasākumā piedalījās GASTRO ārsti, speciālisti un endoskopijas māsas.
Sadarbības projektu ietvaros (t. sk. ES Horizon 2020 projekts VOGAS) GASTRO speciālisti sadarbojas ar šo un citiem ārvalstu pētniekiem un institūtiem. VOGAS H2020 projekta mērķis ir precizēt gaistošo marķieru avotus, veikt jaunākās paaudzes izelpas analizatora klīnisko aprobāciju vēža agrīnai diagnostikai.
Vizītes laikā GASTRO ārste gastroenteroloģe, gastrointestinālās endoskopijas speciāliste Dr.med. Ilze Kikuste  ārzemju viesim demonstrēja pētījumā izmantotās kuņģa sulas ievākšanas un kuņģa audu biopsijas iegūšanas metodes, kā arī tika spriests par izmeklējumu datu ievadi Biobankas elektroniskajā sistēmā.

Vai Jums ir cukura diabēts un regulāras sūdzības par kuņģa darbību?

Vai Jums ir cukura diabēts un regulāras sūdzības par kuņģa darbību?
Cukura diabēta pacientiem, īpaši tiem, kuriem slimība jau noteikta sen un tiem, kas ārstējas  ar insulīnu, nereti mēdz būt izmainīta kuņģa darbība un tā rezultātā -  regulāras sūdzības par sliktu dūšu, smaguma sajūtu pakrūtē, vemšanu. Ja sūdzības ir izteiktas, var būt nepieciešama mērķtiecīga ārstēšana, taču šobrīd pieejamās ārstēšanas iespējas šo problēmu koriģēšanai ir visai ierobežotas.

Iesaistieties pētījumā un, iespējams, Jūs varēsiet saņemt ārstēšanos ar mūsdienīgu medikamentu!
Šobrīd ir izstrādāti medikamenti, kas paredzēti kuņģa funkcijas uzlabošanai pacientiem ar cukura diabētu, patreiz šo medikamentu efektivitāte vēl tiek izvērtēta klīniskos pētījumos. Šobrīd Jums ir iespēja iesaistīties  šādā pētījumā

Eiropas ekspertu grupas sanāksme

Gremošanas slimību centra GASTRO ārsts, profesors Mārcis Leja 04. - 05.07. 2019. Briselē piedalījās Eiropas ekspertu grupas sanāksmē saistībā ar potenciālu izmantot Healing Earth dabas izcelsmes absorbējošu medicīnas produktu atviļņa slimības un funkcionālu gremošanas slimību ārstēšanā. Minētā produkta efektivitāte šobrīd parādīta tikai novērojumos, kas neatbilst klīnisko pētījumu standartiem mūsdienu skatījumā. Pētnieku grupa sanāksmes laikā plānoja turpmākus klīniskus pētījumus.
Attēlā: sanāksmes priekšsēdis prof. Peter Malfertheiner (Vācija)

GASTRO - droša medicīnas iestāde izmeklējumu veikšanai

GASTRO veiksmīgi noslēdzies kārtējais kvalitātes vadības sistēmas audits, kuru katru gadu veic starptautiska, neatkarīga auditoru kompānija. Atkārtoti pagarināts kvalitātes vadības sertifikāts, kas apliecina GASTRO atbilstību ISO standarta prasībām.
GASTRO ir ISO sertifikāts no 2012. gada, un visu izmeklējumu veikšana gastroenteroloģijā (visu veidu endoskopijas, funkcionālie izmeklējumi un konsultācijas) tiek stingri un nepārtraukti kontrolēta, lai nodrošinātu pacientiem savlaicīgu diagnostiku un ārstēšanu.
GASTRO sertifikācijas nozare - medicīnas pakalpojumu sniegšana gastroenteroloģijas jomā, kā arī zinātniskā un klīniskā izpēte. Pēdējos gados īpaši pastiprināta uzmanība tiek pievērsta risku izvertējumam un pacientu drošībai endoskopiju laikā. Risku izvērtēšana liecina, ka visi ar medicīnas procedūru veikšanu saistītie riski tiek novērtēti un uzmanīgi kontrolēti, lai tos samazinātu un nodrošinātu pacientiem maksimāli iespējamo procedūru kvalitāti, precizitāti un drošību.
Endoskopiju veikšanā GASTRO piedalās vesela komanda, kuras pārdomātas, strukturētas, saskaņotas darbības rezultātā tiek uzrādīti labi rezultāti auditos un arī ikdienā.
 

Digestive Diseases Week 2019

Digestive Diseases Week (DDW) - Gremošanas slimību nedēļa ir pasaules vadošais izglītības forums akadēmiķiem, ārstiem, pētniekiem un studentiem, kas strādā gastroenteroloģijā un ar to saistītajās jomās.
No 17.05. līdz 22.05. Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti I. Tolmanis un M. Leja piedalījās DDW kongresā un ar to saistītajos pasākumos, kas notika San Diego, ASV.
Pasākuma laikā mūsu ārsti piedalījās gan apmācību kursos, gan arī speciālistu grupu sanāksmēs.
GASTRO ārsti regulāri piedalās starptautiskās pieredzes apmaiņas konferencēs, kongresos un citos pasākumos.

Gremošanas slimību centram GASTRO jauna adrese

Informējam, ka no šā gada 5. marta SIA “Gremošanas slimību centra GASTRO” jaunā adrese ir Gaiļezera ielā 1; 2. stāvā

27. ikgadējais Korejas Helikobaktērijas un augšējā gremošanas trakta pētniecības koledžas un 16. Japānas-Korejas Helikobaktērijas pētniecības apvienotais simpozijs

GASTRO ārsts - profesors Mārcis Leja piedalījies Korejas Helicobacter koledžas un augšējā gastrointensinālā pētījuma 27. gadskārtējā sanāksmē un 16. Japānas un Korejas kopīgajā simpozijā par Helicobacter pētniecību.

Šā gada martā  Korejā, Paradise Hotel Busan notika
 27. ikgadējais Korejas Helikobaktērijas un augšējā gremošanas trakta pētniecības koledžas un 16. Japānas-Korejas Helikobaktērijas pētniecības apvienotais simpozijs, kurā piedalījās pavisam 380 dalībnieki no 21 valstīm. Sēdē, kas bija veltīta svarīgākajiem kuņģa vēža prevencijas pētījumiem pasaulē, Gremošanas slimību centra GASTRO ārsts un GISTAR pētījuma zinātniskais vadītājs Mārcis Leja ziņoja par GISTAR pētījuma norisi un sākotnējiem rezultātiem, kā arī par potenciālajām sadarbības iespējām ar Āzijas valstīm. Sēdi vadīja M. Lejas kolēģis no Starptautiskās Vēža pētniecības aģentūras Rolando Herrero.
 

Gremošanas sistēmas veselības veicināšana

Ekspertu Diskusijas ietvaros  notikusi saruna par gremošanas sistēmas slimību profilaksi,  kolorektālā jeb zarnu vēža pārbaudēm, valsts apmaksātu skrīningu un profilaksi ikdienā.
Diskusijā piedalījās GASTRO ārsts  - gastroenterologs, profesors  Mārcis Leja. Eksperti runāja par zarnu saslimšanu nopietnību, iespējamajām sekām, ja savlaicīgi netiek veiktas veselības pārbaudes.

Skatīties diskusiju -> šeit

UZMANĪBU PACIENTIEM!!

No šā gada 1. janvāra Latvijā tiek uzsākta elektronisko jeb e-nosūtījumu izmantošana, taču   e-veselības sistēma  šobrīd strādā ar īslaicīgiem traucējumiem, kas var turpināties nezināmu laiku, tādēļ, lai novērstu  aizkavēšanos uz izmeklējumiem un pacientu datu drošības nolūkos, aicinām pacientus ierasties uz izmeklējumiem ar nosūtījumu papīra formātā.

Resnās zarnas sagatavošana kolonoskopijai ar dalītās devas metodi

GASTRO ārsti iesaka efektīvu  resnās zarnas sagatavošanas shēmu kolonoskopijai   ar dalītās devas metodi
Noklausīties var šeit -   LV;   RU
Pilnu aprakstu lasīt vai izdrukāt šeit ->

Pārēšanās un ar to saistītās dažādu gremošanas kaišu saasināšanās

Ēšana ir ļoti nozīmīgs process cilvēka eksistencē un labsajūta pēc maltītes ir fiziskas un psihiskas veselības priekšnoteikums.
Pārēšanās ir pārmērīgi liela ēdiena daudzuma ieēšana vienas maltītes laikā, kas izpaužas kā nepatīkamu sajūtu komplekss vēderā ēšanas laikā vai īsi pēc tās. Ēšanas turpināšanu, neskatoties uz pārēšanās izraisītām nepatīkamām sajūtām, izraisot to pastiprināšanos un vemšanu, sauc par patoloģisku ēšanu. Regulāra pārēšanās raksturīga emocionāli nelīdzsvarotām personībām, savukārt, patoloģiska ēšana parasti ir psihiskas slimības pazīme.

Lasīt vai izdrukāt pilnu rakstu ->