Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

Digestive Disease Week 2017 (DDW)

Maija sākumā Čikāgā, ASV, notika ikgadējā gremošanas sistēmas un aknu slimībām veltītā starptautiskā konference Digestive Disease Week 2017 (DDW).
Konferencē piedalījās Gremošanas slimību centra GASTRO  ārsti – medicīnas doktors Ivars Tolmanis un profesors Mārcis Leja.
Konferences programma aptver svarīgākos un aktuālākos praktiskos, zinātniskos un akadēmiskos gastroenteroloģijas, gremošanas sistēmas endoskopijas, hepatoloģijas un gremošanas orgānu ķirurģijas jaunumus.
Piecu dienu garumā no agra rīta līdz vēlam vakaram konferences ietvaros iespējams piedalīties izglītojošās lekcijās, interaktīvos semināros, diskusijās, video-demonstrācijās, pētījumu rezultātu ziņojumos, zāļu un medicīnas iekārtu ražotāju izstādēs.
Gastroenteroloģija ir viena no plašākajām un daudzveidīgākajām medicīnas nozarēm ar neaptveramu tēmu loku, sākot no nanodaļiņām un mikrobioma un beidzot ar trans-kontinentālu robotizēto ķirurģiju.
Vispārēju pārskatu konferences ietvaros palīdz iegūt 8-12 stundu gari speciāli pēcdiploma izglītības kursi gastroenteroloģijā, hepatoloģijā un gremošanas sistēmas endoskopijā, kur koncentrētā veidā iespējams atkārtot galvenās patiesības un uzzināt pēdējos jaunumus.
Šogad DDW programmā es speciālu uzmanību veltīju diviem aktuāliem jautājumiem – kolonoskopiju kvalitātei un agrīna kuņģa un barības vada vēža endoskopiskai ķirurģijai.  Gremošanas slimību centrā GASTRO iekšējās kvalitātes sistēmas ietvaros pilnveidojam augsta līmeņa kolonoskopijas standartu, kam ir milzīga nozīme resnās zarnas slimību, īpaši, kolorektālā vēža, novēršanā, savlaicīgā atklāšanā un efektīvā ārstēšanā. DDW konferences laikā piedalījos speciāli šiem jautājumiem veltītos pasākumos un ieguvu daudz vērtīgu atziņu pilnveidojumiem mūsu centra un visas Latvijas mērogā. Mēs esam pirmie un līdz šim vienīgie, kas veikuši sekmīgu agrīna kuņģa vēža endoskopisku operāciju Latvijā. DDW laikā pārliecinājos, ka šī metode strauji attīstās un daudzās attīstītās pasaules valstīs to izmanto arvien biežāk. Šobrīd esam papildinājuši savas zināšanas un pieredzi, piedalījušies dažādos apmācības kursos un tuvākajā nākotnē plānojam veikt endoskopisku agrīna barības vada vēža operāciju.
DDW laikā Čikāgā man bija iespēja satikties ar Dr. Ronaldu Edvardu Pruitu (R.E.Pruitt) no Našviles, Tenesijas. Dr. Pruitts ir augsta līmeņa gastroenterologs un endoskopists un man ir bijusi vairākkārtīga iespēja papildināt zināšanas un praktiskās iemaņas viņa klīnikā Nasvilē. Esmu priecīgs, ka varu izmantot tur iegūto Latvijas pacientu labā.


« Atpakaļ