Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

GEEW 2017

No 19. līdz 21. jūnijam  Briselē notika 35. Eiropas Gastroenteroloģijas un Endoterapijas seminārs,  kurā piedalījās arī  Gremošanas slimību centra GASTRO ārsts endoskopists, GASTRO filiāles vadītājs, Dans Stirna.
Seminārā katru gadu tiekas aptuveni 700 dalībnieku no 65 pasaules valstīm, un tā ik gadu norisinās Briseles izstāžu centrā EXPO.
Eiropas Gastroenteroloģijas un Endoterapijas Seminārā (GEEW) piedalās praktizējoši gastroenterologi, onkologi, ķirurgi, kuri specializējas gremošanas endoķirurģijā, kā arī gastroenteroloģijā strādājošas medicīnas māsas, medicīnas studenti.
Seminārs ietver demonstrējumus tiešraidē no slimnīcām, nodrošinot maksimālu mijiedarbību starp klīnikām un semināra dalībniekiem procedūru laikā.
Demonstrējumos tiek iekļauti īpaši atlasīti pacienti ar sarežģītām gremošanas sistēmas slimībām, kuru risināšanā ir iespējams pielietot endoskopiskas procedūras ar ārstniecisku efektu vispārējā narkozē un nav nepieciešamības veikt atklātu vēdera dobuma ķirurģisku iejaukšanos. Praktizējošie speciālisti demonstrēja manipulāciju tehniku un visu tam nepieciešamo papildus endoskopisko instrumentu klāstu, izskaidrojot procedūras izvēles pamatojumu un pielietojamā instrumentārija priekšrocības.
Jāatzīmē, ka ir būtiski palielinājusies to pacientu daļa ar žultsceļu akmeņiem un žults vadu sašaurinājumiem, kuru ārstniecību lielākoties veic ar endoskopisko manipulāciju palīdzību un ar teicamiem rezultātiem. Ir samērā daudz pacientu ar liela izmēra labdabīgiem viedojumiem barības vadā, kuņģī un resnajā zarnā, kuru pilnīgu izņemšanu veic  endoskopiskas procedūras laikā. Tomēr jāņem vērā, arī tas, ka sarežģītās endoskopiskās procedūras rezultatīvi ir veicamas ar samērā dārga īpaša aprīkojuma un instrumentārija pielietošanu. Šāda mēroga manipulācijas veicamas slimnīcā operāciju zālē.
Kopumā vērtējot, ļoti labs pieredzes apgūšanas un mācību pasākums endoskopiskās manipulācijas praktizējošiem ārstiem.


« Atpakaļ