Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

Gremošanas slimību centra GASTRO ārstes gastroenteroloģes Ilzes Kikustes ieteikumi kā uzveikt pavasara nogurumu

Atzīšos, ka pa ziemu mēdzu ieslīgt dīvānā un kļūstu visai neaktīva, tāpēc pavasarī sevi ir no dīvāna jādabū ārā, un to arī daru! Tā kā dienas kļūst gaišākas, vakari garāki un attaisnojuma slinkot īsti nav, pavasarī dodos arvien garākās pastaigās kopā ar saviem diviem suņiem. Dzīvoju Pierīgā, tāpēc man pastaigām ir zaļa teritorija. Dzīvnieki ir lielisks iemesls kustībām! Tiklīdz temperatūra paceļas virs nulles, tā divreiz nedēļā ar tiem pašiem suņiem dodos skriet 3–5 kilometrus. Ir gaišs, silts un nav iespējas dot sev atlaides.
Kā gastroenteroloģe uzskatu, ka labākā aknu attīrīšana ir – tās nenoslogot. Ja kāds visu ziemu ēdis burgerus un uzdzēris alkoholu, ar kaut kādu pavasara kūrīti aknas attīrīt neizdosies. Šajā ziņā savai veselībai jāseko līdzi visa gada garumā. Uzturā cenšos ievērot sezonalitātes principu, pavasarī sāku atteikties no smagākās ziemas perioda pārtikas un vairāk pievēršos zaļumiem un salātiem. Īpaši neatzīstu papildu sintētisko vitamīnu lietošanu, bet pavasarī tomēr sāku lietot divus no tiem. D vitamīnu – parasti tās ir 3000 vienības ik pārdienu. Vīrusu laikā, kad apkārt cilvēki klepo un šķauda, lietoju C vitamīnu – 1 gramu dienā. Tas palīdz nesaslimt. Man ļoti svarīga ir gaisma! Vienmēr ir līdz galam atvērti aizkari, paceltas žalūzijas un telpās ieslēgta gaisma. Tas man palīdz justies možāk. Reiz strādāju kopā ar kolēģi, kura, ieejot telpā, vienmēr atvēra logu, bet es vienmēr ieslēdzu gaismu! Vēl es pavasarī atbrīvoju telpu no visa liekā, nevajadzīgā, pārskatu saimniecību, sevišķi virtuvi. Tas man dod jaunu enerģiju, var pārredzēt laukumu, ir vairāk gaismas, uzlabojas pašsajūta. Nesu mājās bērzu zariņus, plaucēju pūpolus. Ārā vēl auksts, bet man jau zaļas lapas istabā! Brīnišķīgi!
Publicēts “Ievas veselība” 29.03.2018.


« Atpakaļ