Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

Gremošanas slimību centrā GASTRO uzstājas Insbrukas universitātes pētnieks ar prezentāciju par gaistošo marķieru izmantošanu diagnostikā

Š.g. jūlijā Gremošanas slimību centrā GASTRO  (kas ir arī Latvijas Universitātes stratēģiskais partneris) viesojās Insbrukas Universitātes Izelpas pētniecības institūta zinātnieks Pawel Mochalski ar lekciju par gaistošo marķieru izmantošanu diagnostikā. Pasākumā piedalījās GASTRO ārsti, speciālisti un endoskopijas māsas.
Sadarbības projektu ietvaros (t. sk. ES Horizon 2020 projekts VOGAS) GASTRO speciālisti sadarbojas ar šo un citiem ārvalstu pētniekiem un institūtiem. VOGAS H2020 projekta mērķis ir precizēt gaistošo marķieru avotus, veikt jaunākās paaudzes izelpas analizatora klīnisko aprobāciju vēža agrīnai diagnostikai.
Vizītes laikā GASTRO ārste gastroenteroloģe, gastrointestinālās endoskopijas speciāliste Dr.med. Ilze Kikuste  ārzemju viesim demonstrēja pētījumā izmantotās kuņģa sulas ievākšanas un kuņģa audu biopsijas iegūšanas metodes, kā arī tika spriests par izmeklējumu datu ievadi Biobankas elektroniskajā sistēmā.


« Atpakaļ