Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

WEO ikgadējā sanāksmē spriež par zarnu vēža skrīninga kvalitāti visā pasaulē

Barselonā notiek ne tikai politiskas demonstrācijas, bet arī Pasaules Endoskopijas organizācijas (WEO) skrīninga komitejas ikgadējā sanāksme. Latviju sanāksmē pārstāv  GASTRO  ārsti -  Mārcis Leja un Ivars Tolmanis.
Sanāksmes mērķis – uzlabot zarnas vēža skrīninga kvalitāti visā pasaulē. Īpaša uzmanība tiek veltīta kolonoskopijas kvalitātei un skrīninga testu standartizācijai.
Profesors M. Leja sanāksmē ziņoja datus, ko ieguvusi LU KPMI pētniece Anna Krīgere par kolorektālā vēža skrīninga programmu pašreizējo stāvokli Eiropas reģiona valstīs ārpus Eiropas ekonomiskās zonas, kā arī – par programmām un pilotpētījumiem Krievijā. Kādreizējais Latvijas gastroenterologs Aldis Kaufmanis, Francijas reģionālā skrīninga programmas direktora statusā, ziņoja par skrīninga programmas rezultātiem viņa pārraudzībā esošajā reģionā.


« Atpakaļ