Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Cienījamie pacienti!
Piesakoties uz  pierakstu GASTRO centrā pa telefonu vai internetā, lūdzam sagatavot nepieciešamo informāciju – pacienta vārds, uzvārds, personas kods (ar pacienta piekrišanu), uz kādu izmeklējumu vai konsultāciju vēlaties pierakstīties ar ārsta nosūtījumu vai ieteikumu, telefona numurs.

Pieteikties internetā ->

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

ANESTĒZIJA UN ENDOSKOPIJAS

Kā jau viss pasaulē attīstās un iegūst jaunas tehnoloģijas un pieeju, arī medicīna iet līdzi laikmetam. Runas par narkozes kaitīgumu kļūst aizvien retākas, lai gan jautājumi par šo tēmu pacientu vidū joprojām ir aktuāli. Mūsdienu narkoze nav kaitīga, nesaīsina mūžu, gluži otrādi, tā ir nepieciešama kvalitatīvākai, nekaitīgākai, ātrākai procedūras vai operācijas veikšanai. Bija laiki, kad visas ķirurģiskās operācijas veica bez anestēzijas, bet, vai tas bija nekaitīgāk cilvēka veselībai - brīžiem bail pat iedomāties. Daudzus no mums pilnīgi nesatrauc smēķēšana, par kuras kaitīgumu gan daudz raksta, šampanieša glāze, pēc kuras reibums noturas daudz ilgāk, nekā pēc mūsu narkozes, konservanti un citas, ne visai labas piedevas pārtikas produktos. Par narkozes kaitīgumu medicīniskajā literatūrā gan nevarēs atrast daudz rakstu, bet runas neprofesionāļu vidū par šo tēmu zeļ un plaukst, gribētos piebilst - lai spriestu, ir nepieciešamas zināšanas. Pieredze, kas iegūta no kaimiņa stāstiem, daudzos gadījumos nebūtu vērā ņemama, jo, par nožēlu, viena daļa cilvēku, visu slikto vairākkārtīgi pārspīlējot, aizmirsīs patiešām labās lietas. Tas laikmets, kad varēja debatēt par narkozes kaitīgumu, ir aizgājis vēsturē. Mūsdienās narkoze ir nepieciešama, lai visas nepatīkamās un sāpīgās operācijas un manipulācijas padarītu mazāk nepatīkamas. Jāuzsver, ka mēs GASTRO centrā saviem pacientiem dodam intravenozo anestēziju, tādēļ pacientam jārēķinās, ka 12 stundas pēc izmeklējuma nedrīkst vadīt automašīnu un citus transporta līdzekļus.
Nobeigumā gribētu uzsvērt - pie endoskopijām veiktā narkoze - nav kaitīga, nesaīsina mūžu, nav alerģiska un nesamazina darba spējas, tā ātri sāk savu darbību un tikpat ātri to arī beidz.
Gremošanas slimību centra GASTRO ārsts anesteziologs Aigars Vanags
 


« Atpakaļ