Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Cienījamie pacienti!
Piesakoties uz  pierakstu GASTRO centrā pa telefonu vai internetā, lūdzam sagatavot nepieciešamo informāciju – pacienta vārds, uzvārds, personas kods (ar pacienta piekrišanu), uz kādu izmeklējumu vai konsultāciju vēlaties pierakstīties ar ārsta nosūtījumu vai ieteikumu, telefona numurs.

Pieteikties internetā ->

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

Māra Bārene: “Izmeklēšanas rezultāts ir atkarīgs no augsti kvalificēta personāla.”

Pērnā gada decembra nogalē klajā nācis Gremošanas slimību centra “GASTRO” galvenās māsas Māras Bārenes sagatavotais mācību materiāls medicīnas māsām “Endoskopijas metode māsu praksē”, kas palīdzēs pilnveidot savas zināšanas moderno tehnoloģiju izmantošanā gremošanas slimību izmeklējumos un profilaksē. Mācību materiāls ir sagatavots ar Eiropas Savienības Sociāla fonda atbalstu, tādēļ tas bez maksas pieejams interesentiem.
“Nav noslēpums, ka izmeklējumu norise un to sasniegtie rezultāti lielā mērā ir saistīti tieši ar augsti kvalificēta personāla klātbūtni procedūru laikā,” uzsver mācību materiāla autore, medicīnas centra “GASTRO” galvenā māsa Māra Bārene, norādot, ka mūsdienīgs aprīkojums viens pats nebūs nekā vērts, ja personāls, kas ar to strādā, nemitīgi nepapildinās savas zināšanas un prasmes: “Ārstniecības personālam jauno tehnoloģiju un moderno ārstniecības metožu apguvē ir nepārtraukti jāpapildina savas zināšanas, pielietojot tās praktiskajā darbā, lai nodrošinātu kvalitatīvu pacientu aprūpi,” norāda Māra Bārene.
“Endoskopijas metode māsu praksē” ir unikāls mācību līdzeklis, kas paredzēts gan topošajām māsām, gan jau praktizējošām speciālistēm. Mācību materiālā ietverta plaša un vispusīga informācija, kas nepieciešama, lai nodrošinātu modernu un zināšanās balstītu metožu izmantošanu endoskopijas māsu praksē. Bez tehniskas un medicīniskas informācijas mācību materiālā sniegta informācija arī par nozares aktuālo normatīvo regulējumu, iekļauti svarīgākie endoskopijas profesionāļu darbu regulējošie tiesību akti un sniegtas rekomendācijas veselības aprūpes kvalitātes un drošības risku pārvaldībā. Mācību materiālā ir aprakstītas elpošanas orgānu, gastrointestinālā trakta, urīnizvadorgānu endoskopiskās izmeklēšanas indikācijas un kontrindikācijas, endoskopijas instrumentu iedalījums un apstrāde, sniegts ieskats pacienta izglītošanā un aprūpē, aplūkotas pediatrisko pacientu aprūpes īpatnība, kā arī sniegts ieskats endoskopijas vēsturē.
“Pacientu aprūpē nozīmīga loma ir tieši medicīnas māsu darbam,” ir pārliecināts “GASTRO” valdes priekšsēdētājs, gastroenterologs Dr. Ivars Tolmanis, “tāpēc mēs esam patiesi lepni, ka mūsu kolēģes sagatavotais mācību materiāls dos svarīgu pienesumu mūsu specialitātes māsu izglītībā un profesionālajā sagatavotībā”. Dakteris Tolmanis ir gandarīts, ka Māras Bārenes sagatavotais mācību materiāls ir pieejams plašai ārstniecības personāla auditorijai: “Manuprāt, ir svarīgi, ka mācību materiāls ir pieejams bez maksas un katrai medicīnas māsai, kura vēlas savu karjeru saistīt ar darbu endoskopijas nozarē.”

Mācību materiālu “Endoskopijas metode māsu praksē” var iegūt, sazinoties personīgi ar autori, Gremošanas slimību centra “GASTRO” galveno māsu Māru Bāreni, zvanot pa tālruni 29214787.


« Atpakaļ