Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

Kā pareizi sagatavoties augšējās endoskopijas (FGS) izmeklējumam

FGS jeb augšējā endoskopija ir izmeklēšanas metode, kura ir neaizvietojama barības vada, kuņģa un divpadsmit pirkstu zarnas slimību diagnosticēšanā.
Uz gastroskopijas izmeklējumu pacientam jāierodas tukšā dūšā!
Iepriekšējā vakarā vēlams paēst vieglas vakariņas, bet, ne vēlāk kā plkst. 19:00. Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni un tēju. Nedrīkst dzert pienu!
Izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert un smēķēt. Pat iztukšojot kafijas tasīti, izmeklējuma attēlā būs redzams apduļķojums. 6 stundas pirms izmeklējuma jāiedzer tikai tās zāles, kuras ārsts ir stingri nozīmējis lietot pie specifiskām saslimšanām.
Lai atvieglotu procedūru un novērstu vemšanas tieksmi, pirms izmeklējuma pacientam ievada īslaicīgas iedarbības anestēzijas līdzekli; tas nodrošina kvalitatīvāku izmeklējumu.
12 stundas pēc medikamenta ievadīšanas neiesaka vadīt transporta līdzekļus vai strādāt ar mehānismiem, kas prasa koncentrēšanos un precizitāti, jo pēc medikamentu ievadīšanas var rasties miegainība, uzmanības trūkums, samazināta koncentrēšanās spēja.
Apmēram 30 minūtes pēc gastroskopijas var atkal ēst un dzert.


« Atpakaļ