Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

GASTRO pirmo reizi veikta veiksmīga agrīna kuņģa vēža operācija ar endoskopiskās submukozas disekcijas metodi

2016. gada 2. maijs ieies Gremošanas slimību centra GASTRO vēsturē ar nozīmīgu medicīnas sasniegumu. Līdz šim, lai izoperētu kuņģa vēzi, tika veikta laparoskopiska vai tradicionāla transabdomināla operācija, taču vienu centra pacientu var saukt par laimes krekliņā dzimušu – vīrietim centrā agrīni konstatēts un endoskopiski caur muti pilnībā izņemts kuņģa vēzis.
Kuņģa agrīna vēža endoskopiskās submukozās disekcijas operāciju veica GASTRO ārstu un māsu komanda galvenā ārsta Ivara Tolmaņa vadībā. Savu padomu neliedza viens no pieredzējušākajiem endoskopisko operāciju veicējiem profesors Jevgēņijs Fjodorovs no N. I. Pirogova Krievijas Valsts nacionālās pētnieciskās medicīnas universitātes Maskavā.

Operācija un agrīnais pēcoperācijas periods notika bez sarežģījumiem. Agrīnā pēcoperācijas novērošana tika veikta GASTRO dienas stacionārā. Tālāka divu dienu pēcoperācijas novērošana notika Latvijas Onkoloģijas centra Ķirurģijas nodaļā, kaut arī nākamās dienas rītā pēc operācijas pacients jutās tik labi, it kā nekāda operācija nebūtu bijusi un bija gatavs doties mājup.

Kuņģa vēža submukozas disekcijas operāciju veica caur muti, ievadot endoskopu, tādējādi netraumējot vēdera ādu un citus audus zem tās, lai piekļūtu kuņģim. Vēzis tika pilnībā izņemts ar tā tuvumā esošo neskarto gļotādas un zemgļotādas daļu, netraumējot kuņģa sienas galveno muskuļslāņi un serozo apvalku.

Pēc operācijas pacientam tika veikta morfoloģiska izmeklēšana izgrieztajam audzējam un visiem tuvumā esošajiem veselajiem audiem, ieskaitot sīkos asinsvadus. Morfoloģiskais slēdziens bija labvēlīgs – pacientam pilnībā izņemts agrīns T1aN0M0 kuņģa audzējs.

Tālāk šim pacientam būs jāveic kontroles endoskopijas pēc 3, 6 un 12 mēnešiem. Ja audzēja recidīvs netiks konstatēts, tad pacients būs uzskatāms par pilnīgi izārstētu.

Šāda veida operācijas pasaulē veic jau vairākus gadus, un arī Latvijā ir izmēģināti atsevišķi operācijas etapi. Tomēr šis ir pirmais gadījums Latvijā, kad endoskopiska submukozas disekcija pacientam ar agrīnu kuņģa vēzi izmantota pilnībā – ieskaitot profilaktisku izmeklēšanu, riska slimības konstatēšanu, novērošanu, agrīna vēža atklāšanu un pilnīgu audzēja izņemšanu ar minimāli invazīvu operāciju.  

 


« Atpakaļ