Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

GASTRO ārsti piedalās Kuņģa vēža prevencijas grupas konferencē

2016. gada 25. - 26. augustā Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti - profesors, gastroenterolgs Mārcis Leja un medicīnas doktore, gastroenteroloģe Ilze Kikuste ar zinātniskajiem ziņojumiem piedalās LU notiekošajā starptautiskajā Kuņģa vēža prevencijas grupas konferencē. Tikšanās tiek organizēta sadarbībā ar Starptautisko Vēža pētniecības aģentūru (IARC), Eiropas Helikobaktērijas un Mikrobioma pētniecības grupu (EHMSG), Vesela kuņģa iniciatīvu (HSI), kā arī universitātēm un zinātniskajām institūcijām vairākās valstīs.
Profesors, gastroenterologs M. Leja teiks uzrunu par plānoto starpvalstu sadarbību kuņģa vēža profilaksē. Medicīnas doktore, ārste gastroenteroloģe I. Kikuste sagatavojusi uzstāšanos par kvalitātes nodrošināšanu endoskopijas izmeklējumiem, dietoloģe D. Šantare lasīs ziņojumu par provizoriskajiem GISTAR pētījuma rezultātiem.
26. augustā konferences viesi apmeklēs Gremošanas slimību centru GASTRO, lai klātienē vērotu ārstes I. Kikustes veikto augšējās endoskopijas izmeklējumu ar demonstrēto biopsijas paraugu ņemšanas standartu pētījuma pacientiem.
Plānota sanāksmes dalībnieku piedalīšanās no Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Kirgizstānas un Kazahstānas. Sanāksmes organizēšanu atbalsta Pasaules Veselības organizācija (PVO), Latvijas Universitāte un Sniffphone projekts (Horizon 2020 ietvaros).
Konferences kopējais mērķis ir veicināt plašākas kuņģa vēža profilakses iespējas dalībvalstīs.


« Atpakaļ