Gremošanas slimību centrs
+371 66901212 (LMT, Tele2, Bite)
+371 67898000 (Lattelecom)

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas


 

Kuņģa vēža prevencijas grupas tikšanās

Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti izcili uzstājušies 25. – 26. augustā LU notikušajā GISTAR pētījumam veltītajā starptautiskajā konferencē.
Sanāksmes gaitā Latvijas pētnieki un Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti - profesors, gastroenterologs Mārcis Leja un medicīnas doktore, gastroenteroloģe Ilze Kikuste un dietoloģe Daiga Šantare sniedza prezentācijas par Latvijā īstenoto pētījumu GISTAR, kā arī kopā ar starptautiskajiem partneriem no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Lietuvas, Kirgizstānas un Kazahstānas pārrunāja turpmākās nākotnes sadarbības iespējas pētījuma realizēšanai arī citās valstīs.
Savukārt, 26. augustā sanāksmes dalībnieki devās uz Gremošanas slimību centru GASTRO, lai klātienē iepazītos ar projekta īstenošanas procesu.
26. augustā tika parakstīts memorands par sadarbību starp sabiedrisko organizāciju “Centrālāzijas Vēža institūts” un Latvijas Universitāti. No Latvijas Universitātes puses memorandu parakstīja rektora p.i. prof. Valdis Segliņš, bet no sadarbības partnera puses – sadarbības organizācijas priekšsēdētājs – Nurbeks Igisinovs (Kazahstāna).
Memorandā iekļautās sadarbības jomas ietver starptautisko kontaktu attīstīšanu starp Kazahstānu un Latviju, zinātnisko sadarbību, tai skaitā GISTAR pētījuma ietvaros, kopēju inovāciju projektu attīstīšanu un sadarbības publikāciju stimulēšanu.
Sagaidāms, ka parakstītais memorands stimulēs Latvijas sadarbību ar Kazahstānas un citām Centrālāzijas valstu universitātēm un pētniecības organizācijām.


« Atpakaļ