GASTRO Klientu apkalpošanas centrs pierāda savu efektivitāti
Gremošanas slimību centra GASTRO pakalpojumu klāsts un piedāvāto pakalpojumu apjoms nemitīgi aug, tāpat GASTRO ikdienā ienāk arvien jaunas un modernas tehnoloģijas, tas prasa arī jaunu un tehnoloģiski attīstītu mūsu pacientu apkalpošanas sistēmu.
Gremošanas slimību centra GASTRO pakalpojumu klāsts un piedāvāto pakalpojumu apjoms nemitīgi aug, tāpat GASTRO ikdienā ienāk arvien jaunas un modernas tehnoloģijas, tas prasa arī jaunu un tehnoloģiski attīstītu mūsu pacientu apkalpošanas sistēmu.
Tādēļ jau no jūlija GASTRO reģistratūra un zvanu centrs ir apvienots vienotā Klientu apkalpošanas centrā (KAC). Mūsu komanda nemitīgi pilnveido savas klientu apkalpošanas prasmes, piemēram, katram KAC darbiniekam izejot apmācību kursu “Veiksmīga saruna ar klientu”.
“Man patiess prieks redzēt Klientu apkalpošanas centra komandas attīstību un izaugsmi. Klientu apkalpošanas centra vadība ir uzticēta ļoti zinošai un uz attīstību vērstai vadītājai Ingai Stikānei, kura iepriekš sevi ir pierādījusi dažādu attīstības un jauno tehnoloģiju projektu ieviešanā, piemēram, elektroniskā pieraksta izveidošanā eVP sistēmā, kas jau no maija sekmīgi darbojas un ko izmanto arvien vairāk GASTRO pacienti.” norāda GASTRO administratīvais vadītājs Ansis Grantiņš, komentējot pirmo mēnešu pieredzi par KAC darbību. “Mēs turpinām mācīties un augt, strādājot gan ar tehnoloģiskajām un komunikācijas sistēmām, gan nodrošinot GASTRO darba nepārtrauktību un augstu funkcionalitāti.”
Viņš uzskaita galvenos uzdevumus, kurus KAC nepieciešams sasniegt līdz šī gada beigām:
– samazināt vidējo gaidīšanas laiku līdz 40 sekundēm, 92% klientu gaidīšanas laikam nepārsniedzot 120 sekundes;
– vēl vairāk popularizēt pieraksta veidu www.evp.lv, kurā pacients pats var pierakstīties izmeklējumam vai konsultācijai jebkurā sev ērtā laikā;
– izveidot tiešsaistes čatu GASTRO jaunajā mājaslapā;
– izveidot automātiskā atzvana funkciju.
“Šobrīd KAC viens no izaicinājumiem ir izskaidrot gan ģimenes ārstiem, gan pacientiem priekšrocības, ko sniedz elektroniskai izmeklējumu un konsultāciju slēdzienu saņemšanai www.datamed.lv portālā,” norāda Klientu apkalpošanas centra vadītāja Inga Stikāne. “Ar Datamed palīdzību pacienti var ietaupīt laiku un naudu, lai saņemtu izmeklējumu rezultātus attālināti, nosūtītu tos citai ārstniecības iestādei, ģimenes ārstam vai apdrošinātājam. Mēs ticam, ka ilgtermiņā tas ir labākais un ērtākais risinājums, un, kas ir ne mazāk svarīgi, dabai draudzīgāks izmeklējumu saņemšanas veids,” uzsver Inga Stikāne.
GASTRO startē Eiropā: Eiropas līmeņa konferencē prezentēts GASTRO uzkrātais materiāls GISTAR pētījuma ietvarā
Ar panākumiem Eiropas līmenī ir startējuši GASTRO ārsti – prof. Mārcis Leja un dr. Ilze Kikuste. 34. gadskārtējā Eiropas Helikobaktērijas un mikrobioma pētniecības grupas konferencē prezentēts pētījums, kura tapšanā tieši iesaistīti GASTRO speciālisti.
18. septembrī notikušajā konferencē, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, bija pieteikti un pieņemti prezentēšanai virkne Latvijas ziņojumu. Dalībnieku interesi visvairāk izraisīja šogad ārsta grādu ieguvušās jaunās pētnieces Lauras Rotbergas ziņojums, kurā par pamatu izmantoti Gremošanas slimību centrā GASTRO veikto kontroles endoskopiju dati GISTAR pētījuma ietvarā. Ziņojumu līdzautoru skaitā – GASTRO vadošie speciālisti. Darbu pie minētā materiāla dr. Laura Rotberga veica sava studenta diplomdarba ietvarā. Pētījums veikts, GASTRO sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtu.
Pētījumā secināts, ka būtiska ir pacientu ar kuņģa pirmsvēža stāvokļiem kontrole atbilstoši Eiropas (MAPS) vadlīnijās noteiktajiem laika intervāliem. Tikpat svarīga ir kuņģa biopsiju materiāla ņemšana un analīze atbilstoši vadlīnijās noteiktajam. Jāatzīmē, ka šo Eiropas vadlīniju izstrādē bijuši iesaistīti arī GASTRO ārsti – prof. Mārcis Leja un Dr.med. Ilze Kikuste. Konferencē ar referātu par kļūdām kuņģa vēža skrīningā bija uzaicināts piedalīties arī prof. Mārcis Leja. Jau otro gadu konference notika virtuālajā vidē.
Kas ir droša anestēzija endoskopisko procedūru laikā?
“Gremošanas slimību centrā GASTRO nu jau vairāk nekā 20 gadus endoskopiskās procedūras notiek īslaicīgā anestēzijā, vienkārši runājot – miegā,” saka GASTRO Anestezioloģijas dienesta virsārsts dr. Jānis Zaķis. Kāpēc ir izvēlēta šāda pieeja?
“Tā nav nejauša pieeja un ir balstīta labā procedūras panesamībā un ļoti kvalitatīvā iegūtā izmeklējuma rezultāta izvērtēšanā,” norāda dr. Jānis Zaķis. “Pacients augšējās vai apakšējās gremošanas sistēmas orgānu apskates laikā nedrīkst kustēties, jo tā tiek apgrūtināta gan pati apskate, gan speciālistiem nepieciešamā materiāla paņemšana precīzas diagnozes noteikšanai. Un tā ir atbilde, kāpēc šī procedūra GASTRO notiek dziļā sedācijā – miegā.” Ārsts piebilst, ka pēc izmeklējuma veikšanas parasti pacienti jūtas ļoti labi un var droši turpināt savas ikdienas aktivitātes: “Vienīgi atcerieties, ka 12 stundas pēc izmeklējuma nedrīkst vadīt automašīnu,” saka GASTRO Anestezioloģijas dienesta vadītājs.
Veicot sedāciju, anesteziologs ievēro tādus pat principus kā pie vispārējas anestēzijas – pacienta novērtēšana pirms procedūras, atbilstošu medikamentu izvēle, atbilstoša dzīvībai svarīgu funkciju kontrole (sirdsdarbība, asinsspiediens, skābekļa piesātinājums),pacientu novērtēšana pēc sedācijas. Nopietnas blakusslimības (infarkts, insults, cukura diabēts, bronhiāla astma u.c.) paaugstina sedācijas risku, taču saruna ar pacientu, situācijas izskaidrošana un atbilstošs tehniskais nodrošinājums palīdz šo risku samazināt līdz minimumam. Dr. Jānis Zaķis uzsver vēl vienu svarīgu lietu, kas jāatceras, nākot uz endoskopijas izmeklējumu, neēst 6 stundas un nedzert 2 stundas pirms procedūras. Tas ir saistīts ar izmeklējuma drošības apsvērumiem, lai apēstais ēdiens vai izdzertais šķidrums nenokļūtu pacienta elpceļos, tādējādi izraisot nopietnu elpceļu saslimšanu.
“Gremošanas slimību centrā GASTRO strādā augsti kvalificēti un pieredzes bagāti speciālisti, kas profesionāli veic savus darba pienākumus un velta laiku sarunai ar pacientu gan pirms procedūras, gan arī pēc tās,” uzsver GASTRO Anestezioloģijas dienesta vadītājs.
Par godu 20. jubilejai GASTRO rīko starptautisku konferenci
Vēl nekad agrāk atjaunotās neatkarības laikā nav bijis tik svarīgi gan sabiedrībai, gan pašiem medicīnas sistēmas darbiniekiem, gan valstsvīriem un politiķiem apzināties, cik svarīga valsts un visas tautas nākotnei ir veselības aprūpes sistēma, tās modernizācija un sakārtošana līdzvērtīgi t.s. attīstītāko valstu līmenim. Tādēļ ir būtiski, lai Latvijā medicīnas jomā visaugstākajā līmenī notiktu gan informācijas apmaiņa, gan sabiedrības informēšana, gan speciālistu diskusijas, piesaistot labākos ārzemju ekspertus un speciālistus. Lai veicinātu šādu publisku diskusiju Gremošanas slimību centrs “GASTRO” 26. novembrī rīkos starptautisku medicīnas konferenci “Nākamās desmitgades izaicinājumi gastroenteroloģijā: vai mākslīgais intelekts mainīs audzēju diagnostikas paradigmas, un vai mikroroboti aizvietos terapeitisko endoskopiju?”.
Konferences mērķis ir vērst ģimenes ārstu, gastroenterologu, veselības aprūpes ierēdņu, apdrošināšanas speciālistu un arī plašākas sabiedrības uzmanību uz nākotnes veselības aprūpes perspektīvām un izaicinājumiem gastroenteroloģijas nozarē, tostarp kvalitātes nodrošināšanu endoskopiskajos izmeklējumos, kas tiek veikti kolorektālā vēža skrīninga un agrīnas diagnostikas nolūkā, mākslīgā intelekta un jauno tehnoloģiju lomu kolorektālā vēža diagnostikā un ārstēšanā.
Konferencē uzstāsies tādi Latvijā un starptautiski pazīstami eksperti kā
– Slovēnijas Gastroenteroloģijas un hepatoloģijas asociācijas prezidents Prof. Bojan Tepes, kura vadībā realizēts viens no veiksmes stāstiem Centrāleiropā, nodrošinot valsts apmērā kvalitāti endoskopisko izmeklējumu veikšanai,
– pasaules līmeņa eksperts Bareta barības vada, aizkuņģa dziedzera un žultsceļu slimībās Dr. Ronald E. Pruitt (Nešvila, ASV),
– RAKUS Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs, Ārstniecības padomes priekšsēdētājs, akadēmiķis profesors Aivars Lejnieks,
– RAKUS valdes loceklis, profesors Viesturs Boka,
– Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvji.
Konference “Nākamās desmitgades izaicinājumi gastroenteroloģijā: vai mākslīgais intelekts mainīs audzēju diagnostikas paradigmas, un vai mikroroboti aizvietos terapeitisko endoskopiju?” tiks atspoguļota arī nacionālajos un reģionālajos plašsaziņas līdzekļos, lai pievērstu sabiedrības uzmanību cīņai ar kolorektālo vēzi. Konference “Nākamo 20 gadu izaicinājumi gastroenteroloģijā – vai kolorektālais vēzis tiks uzveikts un vai mākslīgais intelekts ir dakteris nākotnē?” tiek organizēta, atzīmējot Gremošanas slimību centra GASTRO 20 gadu jubileju.
“Tā nav nejauša pieeja un ir balstīta labā procedūras panesamībā un ļoti kvalitatīvā iegūtā izmeklējuma rezultāta izvērtēšanā,” norāda dr. Jānis Zaķis. “Pacients augšējās vai apakšējās gremošanas sistēmas orgānu apskates laikā nedrīkst kustēties, jo tā tiek apgrūtināta gan pati apskate, gan speciālistiem nepieciešamā materiāla paņemšana precīzas diagnozes noteikšanai. Un tā ir atbilde, kāpēc šī procedūra GASTRO notiek dziļā sedācijā – miegā.” Ārsts piebilst, ka pēc izmeklējuma veikšanas parasti pacienti jūtas ļoti labi un var droši turpināt savas ikdienas aktivitātes: “Vienīgi atcerieties, ka 12 stundas pēc izmeklējuma nedrīkst vadīt automašīnu,” saka GASTRO Anestezioloģijas dienesta vadītājs.
Veicot sedāciju, anesteziologs ievēro tādus pat principus kā pie vispārējas anestēzijas – pacienta novērtēšana pirms procedūras, atbilstošu medikamentu izvēle, atbilstoša dzīvībai svarīgu funkciju kontrole (sirdsdarbība, asinsspiediens, skābekļa piesātinājums),pacientu novērtēšana pēc sedācijas. Nopietnas blakusslimības (infarkts, insults, cukura diabēts, bronhiāla astma u.c.) paaugstina sedācijas risku, taču saruna ar pacientu, situācijas izskaidrošana un atbilstošs tehniskais nodrošinājums palīdz šo risku samazināt līdz minimumam. Dr. Jānis Zaķis uzsver vēl vienu svarīgu lietu, kas jāatceras, nākot uz endoskopijas izmeklējumu, neēst 6 stundas un nedzert 2 stundas pirms procedūras. Tas ir saistīts ar izmeklējuma drošības apsvērumiem, lai apēstais ēdiens vai izdzertais šķidrums nenokļūtu pacienta elpceļos, tādējādi izraisot nopietnu elpceļu saslimšanu.
“Gremošanas slimību centrā GASTRO strādā augsti kvalificēti un pieredzes bagāti speciālisti, kas profesionāli veic savus darba pienākumus un velta laiku sarunai ar pacientu gan pirms procedūras, gan arī pēc tās,” uzsver GASTRO Anestezioloģijas dienesta vadītājs.
Par godu 20. jubilejai GASTRO rīko starptautisku konferenci
Vēl nekad agrāk atjaunotās neatkarības laikā nav bijis tik svarīgi gan sabiedrībai, gan pašiem medicīnas sistēmas darbiniekiem, gan valstsvīriem un politiķiem apzināties, cik svarīga valsts un visas tautas nākotnei ir veselības aprūpes sistēma, tās modernizācija un sakārtošana līdzvērtīgi t.s. attīstītāko valstu līmenim. Tādēļ ir būtiski, lai Latvijā medicīnas jomā visaugstākajā līmenī notiktu gan informācijas apmaiņa, gan sabiedrības informēšana, gan speciālistu diskusijas, piesaistot labākos ārzemju ekspertus un speciālistus. Lai veicinātu šādu publisku diskusiju Gremošanas slimību centrs “GASTRO” 26. novembrī rīkos starptautisku medicīnas konferenci “Nākamās desmitgades izaicinājumi gastroenteroloģijā: vai mākslīgais intelekts mainīs audzēju diagnostikas paradigmas, un vai mikroroboti aizvietos terapeitisko endoskopiju?”.
Konferences mērķis ir vērst ģimenes ārstu, gastroenterologu, veselības aprūpes ierēdņu, apdrošināšanas speciālistu un arī plašākas sabiedrības uzmanību uz nākotnes veselības aprūpes perspektīvām un izaicinājumiem gastroenteroloģijas nozarē, tostarp kvalitātes nodrošināšanu endoskopiskajos izmeklējumos, kas tiek veikti kolorektālā vēža skrīninga un agrīnas diagnostikas nolūkā, mākslīgā intelekta un jauno tehnoloģiju lomu kolorektālā vēža diagnostikā un ārstēšanā.
Konferencē uzstāsies tādi Latvijā un starptautiski pazīstami eksperti kā
– Slovēnijas Gastroenteroloģijas un hepatoloģijas asociācijas prezidents Prof. Bojan Tepes, kura vadībā realizēts viens no veiksmes stāstiem Centrāleiropā, nodrošinot valsts apmērā kvalitāti endoskopisko izmeklējumu veikšanai,
– pasaules līmeņa eksperts Bareta barības vada, aizkuņģa dziedzera un žultsceļu slimībās Dr. Ronald E. Pruitt (Nešvila, ASV),
– RAKUS Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs, Ārstniecības padomes priekšsēdētājs, akadēmiķis profesors Aivars Lejnieks,
– RAKUS valdes loceklis, profesors Viesturs Boka,
– Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvji.
Konference “Nākamās desmitgades izaicinājumi gastroenteroloģijā: vai mākslīgais intelekts mainīs audzēju diagnostikas paradigmas, un vai mikroroboti aizvietos terapeitisko endoskopiju?” tiks atspoguļota arī nacionālajos un reģionālajos plašsaziņas līdzekļos, lai pievērstu sabiedrības uzmanību cīņai ar kolorektālo vēzi. Konference “Nākamo 20 gadu izaicinājumi gastroenteroloģijā – vai kolorektālais vēzis tiks uzveikts un vai mākslīgais intelekts ir dakteris nākotnē?” tiek organizēta, atzīmējot Gremošanas slimību centra GASTRO 20 gadu jubileju.