Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

Cienījamie pacienti!
Aicinām pieteikties uz izmeklējumiem vai konsultācijām Gremošanas slimību centrā “GASTRO”:

 • elektroniski (ērtākais veids, kā pieteikties jebkurā sev vēlamā laikā);
 •  zvanot uz mūsu pieraksta tālruni (darba dienās no plkst. 8:00 – 17:00), bet lūdzam būt pacietīgiem, ja būs jāuzgaida. Mēs strādājam, lai gaidīšanas laiku samazinātu.

Informācija par sagatavošanos kolonoskopijai: LV  RU  ENG

Lai mazinātu laiku, kas jāpavada GASTRO reģistratūrā pirms procedūrām, lūdzam visiem pacientiem, kuriem tas ir iespējams, aizpildīt pacientu anketu jau pirms došanās uz GASTRO un aizpildīto anketu ierodoties iesniegt reģistratūrā.
Pacienta anketa aizpildāma pirms izmeklējuma: LV  RU  EN

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

SIA Gremošanas slimību centrs „GASTRO” aicina komandā MEDICĪNAS MĀSU

Pienākumi

 • Asistēt ārstam un patstāvīgi veikt gastroenteroloģiskos izmeklējumus, asistēt ārstam vai citai medicīnas māsai atbilstoši savai kvalifikācijai.
 • Precīzi sagatavot medicīnisko dokumentāciju.
 • Veikt pacientu novērošanu un veselības stāvokļa izvērtēšanu.
 • Veikt informācijas apkopošanu par pacienta biopsihosociālajām vajadzībām un aprūpi atbilstoši savai kvalifikācijai.

 Lasīt visu sludinājumu ->

 

 

Klajā nācis Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes 6. numurs (14.06.2022)

Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena (19.05.2022)

Katru gadu 19. maijā tiek atzīmēta Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena. Tās mērķis ir apvienot cilvēkus visā pasaulē cīņā pret Krona slimību un čūlaino kolītu, kas pazīstamas kā iekaisīgu zarnu slimības.
Lai vairotu izpratni par šīm saslimšanām, esam izveidojuši informatīvos bukletus.
GASTRO arīdzan aktīvi iesaistās iekaisīgo zarnu slimību pacientu aprūpē, nodrošinot pacientiem kvalitatīvu izmeklēšanu, profesionālas konsultācijas un ārstēšanu, tai skaitā ar inovatīviem medikamentiem.

 

 

GASTRO kļūst par florbola kluba “Masters” ģenerālsponsoru (16.05.2022)

11. maijā Gremošanas slimību centrs GASTRO kļuvis par florbola kluba “Masters” ģenerālsponsoru. To paredz parakstītais līgums starp GASTRO un biedrību “Florbola attīstības aģentūra”.

Parakstot līgumu, GASTRO valdes priekšsēdētājs, dr. Ivars Tolmanis uzsvēra, ka GASTRO vienmēr bijis gan sociāli atbildīgs uzņēmums, gan kā medicīnas iestāde novērtē nepieciešamību veicināt veselīgu un sportisku dzīvesveidu, preventīvus pasākumus veselības uzlabošanā: “Nenoliedzami, mēs visi esam ieinteresēti veselīgā sabiedrībā, pasākumos, kas kopumā uzlabo mūsu iedzīvotāju dzīves kvalitāti,” norādīja dr. Ivars Tolmanis. “Tāpēc, labi apzinoties sportisko aktivitāšu, veselīga dzīvesveida un veselīga uztura lomu, esam nolēmuši iesaistīties florbola kluba “Masters” atbalstīšanā. Florbols ir ļoti demokrātisks sporta veids, ar to var nodarboties gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie, un es ceru, ka šis atbalsts būs nozīmīgs solis, lai arvien vairāk cilvēku izvēlētos dzīvot veselīgi un piedalīties sportiskās aktivitātēs. Lai pastāvētu sporta klubi, kuri nodrošina šīs iespējas, ir vajadzīgi atbalstītāji, ir vajadzīgas finanses. Esmu pārliecināts, ka GASTRO piešķirtais finansējums ļaus florbola klubam attīstīties un piesaistīt arvien jaunus dalībniekus,” teica GASTRO valdes priekšsēdētājs.

Sveicam mūsu Mīļās medicīnas māsas Starptautiskajā māsu dienā! (12.05.2022)

 

Starptautiskā māsu padome par šī gada vienojošo motīvu ir izvēlējusies saukli “Māsas: Līdera balss, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus”.
GASTRO klīnika var lepoties ar vislabākajām medicīnas māsām nozarē, kuras ir ne tikai īstas profesionāles savā jomā, bet arī sirsnīgas un atsaucīgas saskarsmē ar pacientiem un kolēģiem.
Medicīnas māsas GASTRO klīnikā nepārtraukti pilnveidojas un ar savu aktīvo iesaisti klīnikas darbā un līdera dotībām,  tieši viņas ir viens no klīnikas veiksmīgās izaugsmes stūrakmeņiem.
Sirsnīgi Sveicam un no sirds lepojamies!

Maijs: Gremošanas sistēmas veselības mēnesis (01.05.2022)

Jau tradicionāli 29. maijā tiek atzīmēta Pasaules gremošanas sistēmas veselības diena, kuras laikā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība gremošanas sistēmas veselības uzlabošanai. Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par gastroenteroloģiskajām saslimšanām, bet jo īpaši – par kolorektālā vēža problemātiku, Eiropas Gastroenteroloģijas savienība (UEG) ir izsludinājusi maiju par Gremošanas sistēmas veselības mēnesi. Arī Gremošanas slimību centrs GASTRO ir iesaistījies UEG rosinātajos Gremošanas sistēmas veselības mēneša pasākumos un piedāvās gan saviem pacientiem, gan kolēģiem mediķiem, gan sabiedrībai plašus skaidrojumus par to, kā rūpēties par sava vēdera veselību.
Statistika liecina, ka gremošanas sistēmas veselības problēmas ir vienas no biežāk sastopamajām un problemātiskākajām, ierindojoties otrajā vietā aiz kardiovaskulārajām saslimšanām. Tāpēc skaidrojošs darbs un profilaktiski pasākumi ir pirmais solis, lai Latvijas iedzīvotāji saprastu situācijas nopietnību, vairāk pievērstu uzmanību veselībai un veselīgam dzīvesveidam, kas ir pamatu pamats arī gremošanas sistēmas veselības problēmu novēršanai.

Sekojiet informācijai GASTRO mājaslapā un sociālajos tīklos par Gremošanas sistēmas veselības mēneša aktivitātēm!

Cieņā,
Ansis Grantiņš
SIA "Gremošanas slimību centra "GASTRO""
administratīvais vadītājs

Gastroenteroloģijas aktualitātes – reģionālā dimensija (24.04.2022)

Jēkabpils reģionālā slimnīca sadarbībā ar Gremošanas slimību centru GASTRO aicina ģimenes ārstus un ārstus speciālistus, īpaši no Latgales un Sēlijas reģioniem, kā arī visus citus interesentus pieteikties konferencei “Gastroenteroloģijas aktualitātes – reģionālā dimensija”. Konference notiks šī gada 19.aprīlī plkst. 14:00 – 18:00 Jēkabpils reģionālās slimnīcas lielajā zālē (A.Pormaļa ielā 125, Jēkabpilī) un ZOOM platformā.

Ielūgumu var apskatīt ->.šeit

GASTRO paplašina savu pakalpojumu klāstu! (28.03.22.)

Jau no 4. aprīļa GASTRO centrā būs iespēja saņemt maksas ultrasonogrāfijas pakalpojumus pacientiem no 14 gadu vecuma.

 

 

 • Vēdera dobuma ultrasonogrāfija maksās 52,50 eiro
 • Nieru, urīnpūšļa un prostatas ultrasonogrāfija maksās 40,00 eiro

Ultrasonogrāfijas pieejamība GASTRO centrā ļaus vēl operatīvāk veikt izmeklējumus un noteikt diagnozi, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanu.
Atgādinām, ka Pieraksts iespējams gan elektroniski, izmantojot GASTRO mājas lapu www.gastrocentrs.lv, gan zvanot uz GASTRO Klientu apkalpošanas centru.
 

Klajā nācis ceturtais Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes 5. numurs (15.03.2022)

Aicinām komandā (07.03.22.)
 1. SIA Gremošanas slimību centrs „GASTRO” aicina komandā ĀRSTU/-I — HEPATOLOGU/-ĢI
  -> lasīt vairāk
Par dzelteno koridoru (03.03.22.)

Kopš 2022.gada Gremošanas slimību centrā “GASTRO” pieejami pakalpojumi ar dzeltenā koridora nosūtījumu. “Dzeltenā koridora” nosūtījuma kods ir: C2P.

Par zaļo koridoru (04.03.22.)

Gremošanas slimību centrā “GASTRO” pieejami pakalpojumi ar zaļā koridora nosūtījumu. Atgādinām, ka “Zaļā koridora” nosūtījuma kodi ir: Z03.115, Z03.116 un Z03.118 - Z03.120.


 

GASTRO komandai pievienojas RSU studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne direktore, ārste - dietoloģe Lolita Neimane (01.03.22.)

Šī gada 16. martā Gremošanas slimību centrā GASTRO konsultācijas GASTRO pacientiem uzsāks Latvijā pazīstamā dietoloģe Lolita Neimane. “Pacientiem ar dažādām gremošanas slimībām ļoti nozīmīga ir atbilstoša uztura terapija, pareiza un racionāla pārtikas produktu izvēle, aktīva līdzdarbošanās ar speciālistiem,” uzsver Lolita Neimane. “Tas var gan samazināt medikamentu lietošanu slimību ārstēšanā, gan arī nodrošināt labas veselības saglabāšanu ilgtermiņā ar pareiza uztura palīdzību jau profilaktiski rūpējoties par sevi un savu veselību, īpaši svarīgi ir saprast dažādu slimību gadījumā ne tikai to, kādi produkti vai produktu grupas būtu nevēlami, bet zināt, kuri produkti būtu visvēlamākie” ir pārliecināta dr.Neimane.
Pieteikties konsultācijām pie dietoloģes Lolitas Neimanes var GASTRO elektroniskā pieraksta sistēmā mājaslapā gastrocentrs.lv vai zvanot uz GASTRO reģistratūru pa tālruni 66901212 (no pulksten 8:00 līdz 18:00).
“Gremošanas slimību centrs GASTRO pastāvīgi papildina savu pakalpojumu un konsultāciju klāstu, lai nodrošinātu pacientiem maksimāli plašas diagnostikas, ārstēšanas un konsultācijas iespējas,” norāda GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis, “tāpēc esam gandarīti, ka varam piedāvāt tik profesionālas dietoloģes kā Lolita Neimane konsultācijas,” saka GASTRO vadītājs.

Esam kopā ar Ukrainu (28.02.22.)

Šobrīd mēs visi savās domās un rīcībā esam kopā ar Ukrainu, jo Ukraina un ukraiņi tagad cīnās arī par mums, par Eiropu, cīnās pret iebrucējiem par savu un mūsu brīvību. Tāpat kā visi labas gribas ļaudis Latvijā, arī GASTRO kolektīvs savu iespēju robežās sniedz savu atbalstu Ukrainai un tās tautai. Paldies visiem kolēģiem, kuri individuāli iesaistījušies atbalsta sniegšanā! Paldies visiem kolēģiem, kuri šodien uz GASTRO atnesa segas, pledus, siltās drēbes, ilgi uzglabājamu pārtiku un citus ziedojumus! Ziedojumus tālāk nogādās mūsu šoferītis Aldis Tripāns.
Paldies arī biedrībai “Nākotnes Salaspils” par atbalstu ziedojumu sašķirošanā un nodošanā tālākam ceļam uz Ukrainu!
GASTRO tic un cer, ka kopīgiem spēkiem mēs varam cīnīties pret naidu, ļaunumu un agresiju! Par Ukrainu! Par mieru!
Slava Ukrainai!
 

Aicinām komandā (24.02.22.)
 1. GASTRO aicinām komandā ĀRSTU/-I GASTROENTEROLOGU/ĢI ar specializāciju gastrointestinālo endoskopiju veikšanā       -> lasīt vairāk

 2. GASTRO aicina komandā ĀRSTU/-I GASTROENTEROLOGU/-ĢI  -> lasīt vairāk
   
 3. GASTRO aicina komandā ĀRSTU/-I STAŽIERI -> lasīt vairāk

 

Par iespējām veikt endoskopijas GASTRO “zaļā koridora” un resnās zarnas vēža skrīninga pacientiem (10.02.22)

Pacientiem ar aizdomām par gremošanas sistēmas onkoloģisku slimību endoskopiskie izmeklējumi tiek veikti iespējami ātri tā sauktā  "zaļā koridora" ietvaros:

 • Z03.118  nosūtījuma kods pacientiem ar aizdomām par resnās zarnas onkoloģisku slimību;
 • Z03.115 un Z03.116 kodi ar aizdomām par barības vada un kuņģa onkoloģisku slimību.

Pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību (norādītu "zaļā koridora"  kodu nosūtījumā) izmeklējumi tiek veikti ārpus kopējās rindas 10 darbdienu laikā.
Pacientiem ar pozitīvu slēpto asiņu testu fēcēs skrīninga kolonoskopija (Z12.1 kods)  tiek nodrošināta 1 mēneša laikā pēc pieraksta veikšanas.
Aicinām gan pacientus, gan ģimenes ārstus būt aktīviem un atbildīgiem par savu un savu pacientu veselību, izmantot valsts piedāvātās iespējas izmeklējumu veikšanai!
Lai ērti pieteiktos izmeklējumam, aicinām izmantot pieteikšanās formu GASTRO mājas lapā ->šeit
Lai Jūs varētu pareizi sagatavoties kolonoskopijai GASTRO, lūdzu iepazīties ar bukletu latviešu un krievu valodā par pareizu sagatavošanos kolonoskopijai -> šeit

Aicinām iespēju robežās saziņai ar GASTRO izmantot e-pieraksta sistēmu vai e-pastu

Cienījamie klienti, saistībā ar lielo ienākošo zvanu apjomu un zvanu centra pārslodzi laikā no šī gada 7.-14.februārim var būtiski palielināties gaidīšanas laiks, zvanot uz GASTRO klientu apkalpošanas centru. Tādēļ aicinām Jūsu ērtībai maksimāli izmantot e-pieraksta sistēmu: Epieraksts (gastrocentrs.lv) un neskaidrību gadījumā sazināties pa e-pastu: info@gastrocentrs.lv
Jau iepriekš sakām paldies par Jūsu izpratni!
Ar cieņu,
Gremošanas slimību centrs GASTRO

GASTRO mediķi uzsāk plašu sadarbību ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu

20. janvārī pirmās endoskopiskās izmeklēšanas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā veica Gremošanas slimību centra GASTRO speciālisti. Sadarbība starp GASTRO speciālistiem un Jēkabpils reģionālo slimnīcu dod iespēju Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils reģiona iedzīvotājiem saņemt gastroenteroloģijas jomas pakalpojumus iespējami tuvāk savai dzīvesvietai, vienlaicīgi nodrošinot GASTRO pierasto izmeklējumu un ārstu konsultāciju kvalitāti un augsto tehnoloģisko līmeni.
“Mēs esam gandarīti, ka GASTRO speciālistu darbs un darba kvalitāte tiek novērtēta,” uzsver Gremošanas slimību centra GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis, komentējot GASTRO speciālistu piesaisti darbam Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. “Mēs kā savu misiju vienmēr esam uztvēruši ne tikai palīdzības sniegšanu konkrētam pacientam, bet arī visas veselības aizsardzības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošanu Latvijā kopumā. Mūsu speciālistu sadarbība ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu ir solis šajā virzienā,” uzskata dr. Ivars Tolmanis.
Janvāra sākumā SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” un Gremošanas slimību centrs GASTRO parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz kopīgiem spēkiem un līdzekļiem, apvienojot resursus, nodrošināt SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” pacientiem gastroenteroloģijas pakalpojumus, tajā skaitā – gastrointestinālo endoskopiju ambulatorajiem, dienas stacionāra un stacionāra pacientiem, funkcionālos izmeklējumus, kā arī nodrošinot ārstu–gastroenterologu konsultācijas, tādējādi nodrošinot reģiona iedzīvotājiem pieejamāku un kvalitatīvāku pakalpojumu.
 

Gremošanas slimību centrs GASTRO 27.decembrī atzīmē 20.dzimšanas dienu (27.12.2021.)

Klajā nācis ceturtais Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes numurs (26.11.2021)

Gremošanas slimību centrs GASTRO saviem sadarbības partneriem un pacientiem sagatavojis “GASTRO Ziņu” e-avīzes 4. numuru, kas veltīts mūsu uzņēmuma 20. jubilejai un, protams, iepazīstina gan ar jaunumiem nozarē, gan aktualitātēm GASTRO. Jauku lasīšanu un aicinām līdzdarboties nākamo “GASTRO Ziņu” tapšanā ar saviem ieteikumiem, komentāriem un jautājumiem!

Lasīt e-avīzi ->šeit

GASTRO piedāvā jaunas iespējas pacientiem ar labdabīgiem un agrīniem ļaundabīgiem kuņģa un zarnu audzējiem (22.11.2021)

Svētku priekšvakarā GASTRO veicis nākamo pakāpienu endoskopisku gremošanas sistēmas operāciju pielietojuma attīstībā Latvijā. Pacientam ar agrīnu resnās zarnas vēzi GASTRO ārstu un māsu komanda veica jauna veida operāciju – endoskopisku lokālu perifokālu transmurālu zarnas sienas rezekciju. Operācija noritēja sekmīgi un pacients pēc pamošanās un vispārējā veselības stāvokļa stabilizēšanās pēc operācijas un narkozes, varēja doties mājup, lai nakti pavadītu sev optimālā vidē un no rīta ierastos GASTRO pēcoperācijas veselības stāvokļa novērtējumam.
Šāda veida operācijas Eiropas attīstītajās valstīs veic jau vairākus gadus, bet Latvijā šī bija pirmā.
Pacientam jaunā operācija piedāvā efektīvu bet saudzīgu audzēja ārstēšanas metodi, kas pilnībā likvidē audzēja šūnas, bet saglabā kuņģa vai zarnas sienas veselumu un mazina operācijas radīto neatgriezenisko bojājumu.
Jaunās operācijas metodes indikācijas un pielietojumu konkrētam pacientam nosaka starpdisciplināra ārstu komanda, kurā ietilpst onkologs, ķirurgs, gastroenterologs, endoskopiju speciālists un  anesteziologs. Operāciju veic endoskopiju speciālists kopā ar speciāli apmācītām medicīnas māsām. Narkozi operācijas laikā nodrošina anesteziologs, bet izņemto audu paraugu histoloģisku izmeklēšanu pēc operācijas morfoloģijas laboratorija veic ārsts patologs. Tālākus pacienta novērošanas vai ārstēšanas nepieciešamību pēc veiktās operācijas saistībā ar audu paraugu izmeklēšanas rezultātiem saskaņo ar onkologu.
GASTRO turpina iesākto attīstības ceļu jaunu minimāli invazīvu endoskopisku operāciju ieviešanas jomā ar mērķi efektīvi palīdzēt pacientiem, samazinot nepieciešamību uzturēties slimnīcā.
 

Informācija iekaisīgu zarnu slimību pacientiem, kuriem šobrīd ir slimības paasinājums

Informējam pacientus un ģimenes ārstus, ka mēs, Gremošanas slimību centrs GASTRO, iespēju robežās piedāvājam paātrinātas konsultācijas un tālāku ārstēšanu iekaisīgu zarnu slimību pacientiem, kuriem šobrīd ir slimības paasinājums un asiņaina caureja.
Ja Jums vai Jūsu pacientam šobrīd ir asiņaina caureja, tas var norādīt uz aktīvu čūlaino kolītu vai Krona slimību. Šādā gadījumā lūdzu sazinieties ar GASTRO - gpc@gastrocentrs.lv vai 28658080!
Pacientiem ar aktīvu čūlainu kolītu un Krona slimību, kuriem standarta terapija nav bijusi pietiekami efektīva vai iespējama, piedāvāsim iespēju iesaistīties kādā no klīniskajiem pētījumiem.
Galvenie ieguvumi pacientam:

 • efektīvas bezmaksas terapijas iespēja pētījuma ietvaros;
 • speciāla vispusīga bezmaksas diagnostika GASTRO gastroenterologu izpildījumā;
 • ilgstoša pēctecīga terapija un novērošana GASTRO profesionāļu uzraudzībā apmaksātas veselības aprūpes ietvaros.

Aicinām gan pašus pacientus, gan ģimenes ārstus aktīvi izmantot šīs piedāvātās iespējas!

Kas būtu jāatceras pacientam, nākot uz endoskopisku gremošanas sistēmas izmeklējuma procedūru Gremošanas slimību centrā GASTRO? (20.10.2021.)

Godātie pacienti!
Gremošanas slimību centrs GASTRO nodrošina kvalitatīvu un pacientiem maksimāli komfortablu endoskopisko izmeklējumu veikšanu, taču tikpat svarīgi ir arī pašiem pacientiem sadarboties ar GASTRO personālu, lai iegūtu objektīvus un kvalitatīvus izmeklējumu rezultātus. Tāpēc mēs aicinām ievērot vairākus priekšnoteikumus, gatavojoties endoskopiskajiem izmeklējumiem!

 1. Pats galvenais – rūpēties par savu veselību katru dienu!
 2. Tā kā ir rudens un tuvojas ziemas periods, jāmēģina izvairīties no augšējo elpceļu saslimšanas. Lūdzam ņemt vērā: ar saaukstēšanās simptomiem izmeklēšanas procedūra Jums tiks atteikta.
 3. Ja jums ir nozīmēti noteikti regulāri lietojami medikamenti, tad turpiniet tos lietot arī procedūras dienas rītā (ja vien nav bijuši citi norādījumi no ārstējošā ārsta vai GASTRO centra personāla). Atcerieties: medikamentus, uzdzerot nelielu malku ūdens, vēlams iedzert 06:00 no rīta pirms procedūras.
 4. Lūdzu, nāciet uz jums nepieciešamo izmeklējumu TUKŠĀ DŪŠĀ! Nedrīkst ēst 6 stundas un dzert 2 stundas pirms endoskopiskās procedūras. Vēlreiz atgādinām – jums nozīmēto zāļu iedzeršanai pietiek ar malku ūdens!
 5. Jāatceras, ka nozīmētā endoskopisko izmeklējumu procedūra var tikt arī atteikta. Tas notiks šādos gadījumos:
  • ja bijusi akūta/plānveida operācija pēdējā mēneša laikā pirms nozīmētās procedūras;
  • ja bijis akūts kardiovaskulārs notikums (miokarda infarkts, insults) vai akūta/plānveida sirds asinsvadu caurteces atjaunošanas procedūra (stenta ievietošana, šuntēšana) pēdējā pusgada laikā pirms nozīmētā endoskopiskā izmeklējuma.

Neskaidrību gadījumos lūdzam sazināties ar GASTRO Klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@gastrocentrs.lv vai zvanot 66901212.

 

Lūdzu, pievērsiet uzmanību! (18.10.2021.)

11. oktobrī mainās pakalpojumu sniegšanas kārtība
Gremošanas slimību centrā GASTRO

GASTRO informē:

 • nevakcinētajiem pacientiem ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norīkojumu Covid-19 testu apmaksā valsts;
 • GASTRO aicina nevakcinētajiem laikus pieteikties uz testu.

11. oktobrī stājās spēkā Latvijas Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas kārtībā, kas nosaka pacientu apkalpošanu medicīnas iestādēs saistībā ar Covid-19 ierobežošanu. Valdības apstiprinātās izmaiņas paredz, ka no 11. oktobra pacientiem, dodoties uz izmeklējumiem, konsultācijām vai ārstēšanu medicīnas iestādē (tostarp – arī Gremošanas slimību centrā GASTRO), būs jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Savukārt nevakcinētajiem pacientiem pirms izmeklējuma vai vizītes klīnikā jāuzrāda derīgs un negatīvs Covid-19 tests, kas veikts atbilstoši SPKC algoritmam ne vēlāk kā 48 stundas pirms izmeklējuma.
Gremošanas slimību centrs GASTRO uzsver: lūdzam pacientus vakcinēties pret Covid-19 un veikt visas nepieciešamās darbības, lai pasargātu sevi un citus. Ja kāda iemesla dēļ nav iespējams vakcinēties, GASTRO brīdina: šobrīd uz Covid-19 testu veikšanu veidojas rindas, tāpēc nevakcinētos pacientus aicinām laikus pieteikties uz testu veikšanu. Vienlaikus informējam, ka no 11. oktobra valsts apmaksā testus pacientiem, kurus uz izmeklējumiem nosūta ārsts, respektīvi, ar ārsta norīkojumu testi tiek veikti par valsts līdzekļiem.
No 11. oktobra pirms procedūrām pacientiem nepieciešams:

 • uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu;
 • negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms izmeklējuma.

Gremošanas slimību centrs GASTRO uzsver, ka klīnikā tiek nodrošināta epidemioloģiski droša pakalpojumu sniegšanas vide pacientiem, tiek veikti visi nepieciešamie drošības pasākumi, lai vizīte klīnikā GASTRO būtu droša un komfortabla visiem mūsu klientiem un pacientiem. Arī GASTRO ārstniecības personāls 100% apmērā ir vakcinējies pret Covid-19. GASTRO mediķi aicina arī pacientus būt atbildīgiem vispirms jau pret savu veselību un vakcinēties. Taču GASTRO turpina sniegt pakalpojumus visiem mūsu klientiem, ievērojot visus nepieciešamos un valdības lēmumā noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tostarp – nepieciešamību pacientam uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms izmeklējuma.

GASTRO ārstniecības personāls 100% vakcinēts pret Covid-19

Gremošanas slimību centrs GASTRO atgādina, ka pieteikties pakalpojumiem var attālināti, izmantojot tiešsaistes pieteikšanās iespēju mūsu mājaslapā gastrocentrs.lv vai telefoniski pa tālruni 66901212. Ņemot vērā Covid-19 izplatības palielināšanos, GASTRO atgādina: lūdzam pacientus precīzi ievērot noteikto izmeklējuma vai konsultācijas sniegšanas laiku. Tas nepieciešams, lai klīnikā neveidotos cilvēku nevajadzīga pulcēšanās un maksimāli izslēgtu jebkādu inficēšanās risku.
 

2. oktobris – ceturtā Starptautiskā kuņģa diena (03.10.2021.)

Šogad šī diena veltīta helikobaktērijas kuņģa slimību problemātikai. Kopš 2018. gada vairāk nekā 200 eksperti no 43 valstīm aktīvi strādā, lai veicinātu sabiedrības izpratni un iespējas laicīgi identificēt kuņģa slimības. Šogad Starptautiskā kuņģa diena bija vēl īpašāka, jo tā ievada gastroenteroloģijas nozares lielāko gada notikumu - Apvietoto Eiropas gastroenteroloģijas nedēļu. Šogad konference notiks attālināti, tādējādi paplašinot iespējas pievienoties dalībniekiem no visas pasaules! Šogad konferencē profesionāļi runās gan par gastroenteroloģijas nozares pārvaldību, gan slimību diagnostiku un ārstniecību. Vairāk meklē Apvienotās Eiropas gastroenteroloģijas nedēļas mājaslapā https://ueg.eu/.

Klajā nācis jau trešais Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes numurs (27.09.2021)

Pie lasītājiem nonācis jau trešais Gremošanas slimību centra GASTRO veidotais e-avīzes numurs. Reizi trijos mēnešos iznākošais elektroniskais laikraksts, kā vienmēr, pievēršas gastroenteroloģijas jaunumiem, e-avīzē stāstām par aktualitātēm sadarbībā starp gastroenteroloģijas speciālistiem un ģimenes ārstiem, svarīgāko nozarē un GASTRO jaunumiem pacientu apkalpošanā. Jāpiebilst, ka šajā numurā publicēti vairāki raksti, kuru tēmas ieteikuši GASTRO e-avīzes lasītāji – mūsu sadarbības partneri, ģimenes ārsti un medicīnas speciālisti. Arī turpmāk būsim pateicīgi, ja aktīvi iesaistīsieties GASTRO e-avīzes veidošanā: jo tieši jūsu ieteikumi palīdzējuši atlasīt tās tēmas, par kurām runāt un diskutēt plašāk, arī šī numura galvenais vadmotīvs ir tieši sadarbība. Sadarbība starp speciālistiem un ģimenes ārstiem, mediķiem un pacientiem, starpdisciplināra sadarbība starp medicīnas nozarēm. Veiksmīgu lasīšanu! Un uz tikšanos nākamajā GASTRO e-avīzes numurā!

Lasit e-avīzi -> šeit
 

GASTRO jaunums: Mūsu komandai pievienojas jauna ārste–rezidente gastroenteroloģijas specialitātē (24.09.2021)

Ar 30. septembri Gremošanas slimību centrā GASTRO konsultācijas sniegs jauna kolēģe ārste–rezidente gastroenteroloģijas specialitātē Zane Dzērve, jauna un profesionāla topošā gastroenteroloģijas speciāliste, kura lieliski papildinās GASTRO profesionāļu komandu.

“Esmu gandarīta par iespēju savas profesionālās spējas un zināšanas likt lietā tādā modernā un inovatīvā ārstniecības iestādē, kāds ir GASTRO,” stāsta dr. Zane Dzērve, norādot, ka ir svarīgi gan pacientiem, gan pašiem mediķiem apzināties tās iespējas, ko dod GASTRO klīnikas tehnoloģiskās iespējas, komforts un ārstniecības vide: “Mani priecē gan iespējas, gan vecāko kolēģu pieredze un profesionālisms, kas liek arī man nemitīgi augt un pilnveidoties,” saka jaunā ārste.

Dr. Zane Dzērve ir absolvējusi Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti un šobrīd turpina studijas Rīgas Stradiņa universitātes Rezidentūras studiju fakultātē gastroenteroloģijas specialitātē, vienlaikus turpinot jau iepriekš studiju laikā uzsākto pētījumu par kuņģa pirmsvēža stāvokļa monitoringu LU doktora studiju programmā. Dr. Dzērve ir Latvijas Jauno gastroenterologu biedrības un Latvijas Jauno ārstu asociācijas aktīva biedre.

“Mums ir prieks, ka GASTRO ir pievilcīga darba vide jaunajiem, ambiciozajiem un profesionāli pilnveidoties gataviem kolēģiem,” norāda GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis, “šādu modernajā medicīnā izglītotu un strādāt un attīstīties gribošu jauno ārstu iesaistīšanās GASTRO darbā pierāda, ka mūsu klīnikas izvēlētais attīstības virziens ir pareizs.”

Pierakstīties pie dakteres Dzērves uz konsultācijām var gan elektroniski, gan pa telefonu. Vienas konsultācijas cena – EUR 30.

GASTRO ārsti papildina zināšanas un prasmes agrīnu gremošanas sistēmas audzēju endoskopiskās operācijās (14.09.2021.)

Pagājušajā nedēļā GASTRO valdes priekšsēdētājs ārsts Ivars Tolmanis piedalījās apmācību kursā Vācijā, kur papildināja teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas gremošanas sistēmas agrīnu audzēju endoskopisku operāciju veikšanā. Jaunās apgūtās metodes būtība ir iespēja izgriezt kuņģa vai zarnas agrīnu audzēju minimāli invazīvā ceļā, izmantojot endoskopu. Mācības notika speciāli izveidotā laboratorijā, kur izveidoti reālajai ārsta darba videi tuvi apstākļi. Dr. Tolmanim ekspertu uzraudzībā bija iespēja veikt vairākas šādas operācijas laboratorijas apstākļos. Iegūtās prasmes un iemaņas paplašinās GASTRO iespējas palīdzēt pacientiem tajās agrīnu audzēju stadijās, kur tradicionālās endoskopiskās operācijas līdz šim veikt nebija iespējams.

GASTRO ārsts profesors Mārcis Leja piedalās starptautiskā konferencē “Multidisciplināra pieeja gastroenteroloģijā” (13.09.2021.)

10.-11.septembrī St.Pēterburgā tika organizēta kārtējā, piektā zinātniski-praktiskā konference ar starptautisku dalību “Multidisciplināra pieeja gastroenteroloģijā”. Tā kā konference tika organizēta virtuālā formātā, tajā piedalījās plašs dalībnieku loks arī ārpus Krievijas otrās lielākās metropoles. Apaļā galda diskusijas tēmai tika izvēlēti jautājumi saistībā ar autoimūnu gastrītu, kurā starptautiska eksperta statusā bija aicināts piedalīties arī GASTRO ārsts profesors Mārcis Leja.
Prof. M.Leja diskusijas laikā prezentēja starptautiskās datu sadarbības iniciatīvu kuņģa vēža un pirmsvēža stāvokļu diagnostikas un ārstēšanas optimizēšanai (‘Data collaborative in gastric cancer and precancerous lesions’), paužot viedokli, ka šāds sadarbības modelis varētu sniegt būtisku ieguldījumu autoimūna gastrīta noteikšanas un kontroles jomā.

ĀRSTS – GASTROENTEROLOGS (AR SERTIFIKĀTU GASTROINTESTINĀLO ENDOSKOPIJU METODĒ) (01.09.2021.)

Gremošanas slimību centrs GASTRO – lielākais gastroenteroloģijas centrs Baltijā, kas nodrošina pilnu diagnostisko un ārstniecisko pasākumu spektru gremošanas sistēmas (barība vada, kuņģa, zarnu, žultsceļu, aizkuņģa dziedzera, aknu) slimību noteikšanai un ārstēšanai ambulatori un dienas stacionārā. 2021.gadā gadā GASTRO atzīmē savu 20 gadu jubileju un visu savu darbības laiku ir bijis uzticīgs pamatvērtībām - profesionalitāte, tehnoloģijas un komforts.
 
Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina darbā pilnas slodzes
ĀRSTU – GASTROENTEROLOGU (AR SERTIFIKĀTU GASTROINTESTINĀLO ENDOSKOPIJU METODĒ)
Galvenie pienākumi:

 • Veikt gremošanas sistēmas diagnostiskās un terapeitiskās endoskopijas.
 • Sniegt gastroenterologa konsultācijas.
 • Piedalīties ārstu, studentu, rezidentu un medicīnas māsu apmācībā.

Lasīt vairāk šeit ->