Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

Cienījamie pacienti!
Aicinām pieteikties uz izmeklējumiem vai konsultācijām Gremošanas slimību centrā “GASTRO”:

 • elektroniski (ērtākais veids, kā pieteikties jebkurā sev vēlamā laikā);
 •  zvanot uz mūsu pieraksta tālruni (darba dienās no plkst. 8:00 – 17:00), bet lūdzam būt pacietīgiem, ja būs jāuzgaida. Mēs strādājam, lai gaidīšanas laiku samazinātu.

Informācija par sagatavošanos kolonoskopijai: LV  RU  ENG

Lai GASTRO pacientiem būtu iespēja savlaicīgi pirms izmeklējumiem iepazīties ar piekrišanas formām, kā arī lai mazinātu laiku, kas jāpavada GASTRO reģistratūrā pirms procedūrām, lūdzam visiem pacientiem, kuriem tas ir iespējams, iepazīties ar piekrišanas formām un pacienta anketu:  -> šeit.

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

Gremošanas slimību centrs GASTRO atbalsta aktīvu dzīves veidu

Šī gada 8. janvārī plkst. 15.00 Ulbrokas sporta kompleksā tiks aizvadīta īpaša veselīgam uzturam veltīta florbola spēle. Šajā mačā Florbola skola “Masters”, kura ģenerālsponsors ir Gremošanas slimību centrs GASTRO, tiksies ar Florbola klubu “Valmiera”. Uz spēli aicināti visi florbola fani un veselīga dzīvesveida piekritēji.

Šī spēle tiek rīkota, lai pievērstu jauno sportistu, viņu ģimenes locekļu un draugu un, protams, arī sabiedrības uzmanību veselīga uztura jautājumiem, kā arī tam, ka mūsu jauno cilvēku veselība kopumā rada nopietnas bažas gan mediķiem, gan pedagogiem, bet veselības statistikas rādītāji ir vieni no zemākajiem Eiropā.

Uz šo aspektu sadarbībā ar Florbola skolu “Masters” norāda arī Gremošanas slimību centra GASTRO valdes priekšsēdētājs, dr. Ivars Tolmanis: “Mums, tāpat kā mūsu partneriem no FS “Masters” – gan treneriem, gan jaunajiem sportistiem – ir svarīgi, lai mūsu jaunā paaudze augtu vesela, lai nebūtu ielaistu slimību jau no jauniem gadiem, lai jaunie cilvēki arī paši rūpētos par savu veselību,” norāda dr. Ivars Tolmanis, piebilstot, ka ir ļoti gandarīts par sadarbību ar FS “Masters”: “Man ir prieks, ka jaunie sportisti ar šādu atraktīvu veidu – veselīgam uzturam veltītu maču – pievērš uzmanību problēmai.” GASTRO, atbalstot Florbola skolu “Masters”, atbalsta ikvienu aktīvu un veselīgu nodarbi, kas jauniešiem var būt ne tikai kā hobijs, bet ikdienas sastāvdaļa.

Florbola skolas “Masters” komandas uzbrucējs Artūrs Narogs par veselīgu uzturu teic: “Esmu pārliecināts, ka laba pašsajūta veidojas no lietām, kuras ikdienā uzņemam savā organismā. Lai sasniegtu labu fizisko un emocionālo gatavību gan laukumā, gan ārpus tā nepieciešama disciplīna. Tas ir pamatnoteikums arī man, lai nodrošinātu sev veselīgu uzturu ikdienā – katru dienu. Esmu pārliecināts, ka nodrošinot sev pie veselīgu uzturu, sekmēju panākumus florbola laukumā un šādi sniedzu resursu ķermenim pie lielām fiziskām slodzēm.”

Kā zināms Gremošanas slimību centrs GASTRO 2022. gada 11. maijā kļuva par Florbola skolas “Masters” ģenerālsponsoru. Parakstot līgumu, dr. Ivars Tolmanis uzsvēra, ka GASTRO vienmēr ir bijis gan sociāli atbildīgs uzņēmums, gan kā medicīnas iestāde novērtē nepieciešamību veicināt veselīgu un sportisku dzīvesveidu. GASTRO šis ir nozīmīgs solis, lai arvien vairāk cilvēku izvēlētos dzīvot veselīgi un piedalītos sportiskās aktivitātēs.

Spēle notiks 8. janvārī plkst. 15.00 Ulbrokas sporta kompleksā, Vālodzes, Stopiņu pag., Ropažu nov., LV-2130.


 

SIA Gremošanas slimību centrs „GASTRO” aicina komandā MEDICĪNAS STATISTIĶI

Pienākumi

 • Nodrošināt medicīniskās statistikas uzkrāšanu un izmantošanu
  dažādu pārskatu un publikāciju sagatavošanai.
 • Sagatavot regulārus pārskatus (iknedēļas, ikmēneša, ceturkšņa
  un gada griezumā) par GASTRO paveikto darbu.
 • Nodrošināt GASTRO medicīniskā personāla paveiktā darba,
  izpildīto manipulāciju efektīvu uzskaiti un kodēšanu atbilstoši
  iekšējiem un ārējiem normatīvajiem aktiem.

  Lasīt vairāk ->
Klajā nācis Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes 8. numurs (09.12.2022)

GASTRO rīkotā starptautiskā gastroenterologu konferencē pulcējas pasaulē atzīti eksperti

“Jau vairākus gadus Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina gastroenterologus, ģimenes ārstus un citu medicīnas nozaru ārstus un speciālistus, visus ar medicīnu saistītus interesentus uz publiskām diskusijām un konferencēm, kurās iztirzājam aktuālākās nozares problēmas, medicīnas un veselības aizsardzības jomas problemātiku, tehnoloģiskās tendences medicīnā, diagnostikas metožu attīstību,” norāda Gremošanas slimību centra GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis. “Šajā konferencē, kas veltīta mūsu klīnikas 20 gadu jubilejai, bijām pulcējuši pasaulē un Latvijā atzītus dažādu medicīnas un ar medicīnu saistītus nozaru ekspertus. Un esam gandarīti gan par viņu piedalīšanos un atsaucību, gan, protams, par mūsu kolēģu aktivitāti, piedaloties konferences darbā,” uzsver dr. Tolmanis.

Konferencē piedalījās vadošie savu nozaru speciālisti no Latvijas, kā arī atzīti gastroenteroloģijas eksperti no ārvalstīm. Starp referentiem bija:

 • Rīgas Stradiņa universitātes profesors, RSU Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Aivars Lejnieks;
 • profesors, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Viesturs Boka;
 • Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide;
 • SIA “Tilde” Biznesa attīstības direktors, IT speciālists Kaspars Kauliņš.

Savukārt kā ārvalstu lektori uzstājās pasaules līmeņa eksperts Bareta barības vada, aizkuņģa dziedzera un žultsceļu slimībās Ronalds E. Pruits (Ronald E. Pruitt) no Nešvilas (ASV) un Slovēnijas Gastroenteroloģijas un hepatoloģijas asociācijas prezidents, Ļubļanas universitātes profesors Božans Tepes (Bojan Tepes).

GASTRO sveic visus Latvijas Neatkarības dienā!

GASTRO stažējās ārsti anesteziologi no Kazahstānas

No 31. oktobra līdz 11. novembrim pirmo reizi Gremošanas slimību centra GASTRO pastāvēšanas vēsturē norisinājās 2 nedēļu apmācību cikls ārstiem no Kazahstānas. Apmācības Kazahstānas kolēģiem vadīja GASTRO speciālisti.

Viesārsti ikdienā strādā dažādās Kazahstānas reģionālajās slimnīcās ārsta anesteziologa–reanimatologa specialitātē. Apmācības mērķis bija iepazīstināt kazahu ārstus ar mūsu centra darbu, sniedzot ieskatu visā pacientu apkalpošanas procesā – sākot no pacientu plūsmas organizācijas līdz endoskopiju procedūru norisei, izmantojot anestēziju.

Kazahu viesārsti izteica gandarījumu par mūsu – GASTRO speciālistu – pieredzi sarežģītu endoskopisko procedūru veikšanā. Tāpat mūsu viesi iepazinās ar procedūras nozīmi, mācoties, ka endoskopiju iespējams veikt, pacientam mierīgi guļot. Šajās divās nedēļās viesārstiem bija iespēja atsvaidzināt un paplašināt savas zināšanas ambulatorajā anestēzijā, piedalīties NMP organizētajās lekcijās un praktiskajās nodarbībās, kā arī iepazīties ar endoskopiju norisi un darba organizāciju Jēkabpils reģionālā slimnīca.
 

SIA Gremošanas slimību centrs „GASTRO” aicina komandā KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTI/U

Pienākumi

 • Nodrošināt augstas kvalitātes klientu apkalpošanu un veidot labas attiecības ar mūsu klientiem ilgtermiņā.
 • Veikt pacientu pierakstu atbilstoši ārstu darba grafikam klātienē, pa telefonu, e-pastā.
 • Veikt skaidras un bezskaidras naudas iemaksas un izmaksas norēķinus.

 Lasīt vairāk ->

Ar 26. oktobri Gremošanas slimību centrā GASTRO konsultācijas sāks sniegt ārsts – proktologs Guntis Ancāns

Ar 26. oktobri Gremošanas slimību centrā GASTRO konsultācijas sāks sniegt ārsts – proktologs Guntis Ancāns, tādējādi papildinot gan GASTRO komandu, gan piedāvājot mūsu klientiem proktologa konsultācijas.
Dr. Guntis Ancāns ir pieredzējis ķirurgs ar ilglaicīgu pieredzi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Abdominālo un mīksto audu ķirurģijas nodaļā. Dr. Ancāns specializējies proktoloģisko slimību diagnostikā un ārstēšanā, pēcoperācijas un staru terapijas izraisītās taisnās zarnas darbības traucējumu diagnostikā un ārstēšanā, resnās un taisnās zarnas neonkoloģisku un onkoloģisku slimību ārstēšanā, kā arī mīksto audu un ādas veidojumu izmeklēšanā un ķirurģiskā ārstēšanā. Mūsu jaunais kolēģis izglītību ieguvis Rīgas Stradiņa universitātes ķirurģijas rezidentūrā, LU Medicīnas fakultātē iegūstot otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā, bet ķirurģiskās prasmes pilnveidojis Eiropas vadošajās klīnikās Francijā, Lielbritānijā un Itālijā.
 

SIA Gremošanas slimību centrs „GASTRO” aicina komandā MEDICĪNAS MĀSU

Pienākumi

 • Asistēt ārstam un patstāvīgi veikt gastroenteroloģiskos izmeklējumus, asistēt ārstam vai citai medicīnas māsai atbilstoši savai kvalifikācijai.
 • Precīzi sagatavot medicīnisko dokumentāciju.
 • Veikt pacientu novērošanu un veselības stāvokļa izvērtēšanu.
 • Veikt informācijas apkopošanu par pacienta biopsihosociālajām vajadzībām un aprūpi atbilstoši savai kvalifikācijai.

 Lasīt visu sludinājumu ->

 

 

Klajā nācis Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes 6. numurs (14.06.2022)

Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena (19.05.2022)

Katru gadu 19. maijā tiek atzīmēta Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena. Tās mērķis ir apvienot cilvēkus visā pasaulē cīņā pret Krona slimību un čūlaino kolītu, kas pazīstamas kā iekaisīgu zarnu slimības.
Lai vairotu izpratni par šīm saslimšanām, esam izveidojuši informatīvos bukletus.
GASTRO arīdzan aktīvi iesaistās iekaisīgo zarnu slimību pacientu aprūpē, nodrošinot pacientiem kvalitatīvu izmeklēšanu, profesionālas konsultācijas un ārstēšanu, tai skaitā ar inovatīviem medikamentiem.

 

 

GASTRO kļūst par florbola kluba “Masters” ģenerālsponsoru (16.05.2022)

11. maijā Gremošanas slimību centrs GASTRO kļuvis par florbola kluba “Masters” ģenerālsponsoru. To paredz parakstītais līgums starp GASTRO un biedrību “Florbola attīstības aģentūra”.

Parakstot līgumu, GASTRO valdes priekšsēdētājs, dr. Ivars Tolmanis uzsvēra, ka GASTRO vienmēr bijis gan sociāli atbildīgs uzņēmums, gan kā medicīnas iestāde novērtē nepieciešamību veicināt veselīgu un sportisku dzīvesveidu, preventīvus pasākumus veselības uzlabošanā: “Nenoliedzami, mēs visi esam ieinteresēti veselīgā sabiedrībā, pasākumos, kas kopumā uzlabo mūsu iedzīvotāju dzīves kvalitāti,” norādīja dr. Ivars Tolmanis. “Tāpēc, labi apzinoties sportisko aktivitāšu, veselīga dzīvesveida un veselīga uztura lomu, esam nolēmuši iesaistīties florbola kluba “Masters” atbalstīšanā. Florbols ir ļoti demokrātisks sporta veids, ar to var nodarboties gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie, un es ceru, ka šis atbalsts būs nozīmīgs solis, lai arvien vairāk cilvēku izvēlētos dzīvot veselīgi un piedalīties sportiskās aktivitātēs. Lai pastāvētu sporta klubi, kuri nodrošina šīs iespējas, ir vajadzīgi atbalstītāji, ir vajadzīgas finanses. Esmu pārliecināts, ka GASTRO piešķirtais finansējums ļaus florbola klubam attīstīties un piesaistīt arvien jaunus dalībniekus,” teica GASTRO valdes priekšsēdētājs.

Sveicam mūsu Mīļās medicīnas māsas Starptautiskajā māsu dienā! (12.05.2022)

 

Starptautiskā māsu padome par šī gada vienojošo motīvu ir izvēlējusies saukli “Māsas: Līdera balss, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus”.
GASTRO klīnika var lepoties ar vislabākajām medicīnas māsām nozarē, kuras ir ne tikai īstas profesionāles savā jomā, bet arī sirsnīgas un atsaucīgas saskarsmē ar pacientiem un kolēģiem.
Medicīnas māsas GASTRO klīnikā nepārtraukti pilnveidojas un ar savu aktīvo iesaisti klīnikas darbā un līdera dotībām,  tieši viņas ir viens no klīnikas veiksmīgās izaugsmes stūrakmeņiem.
Sirsnīgi Sveicam un no sirds lepojamies!

Maijs: Gremošanas sistēmas veselības mēnesis (01.05.2022)

Jau tradicionāli 29. maijā tiek atzīmēta Pasaules gremošanas sistēmas veselības diena, kuras laikā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība gremošanas sistēmas veselības uzlabošanai. Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par gastroenteroloģiskajām saslimšanām, bet jo īpaši – par kolorektālā vēža problemātiku, Eiropas Gastroenteroloģijas savienība (UEG) ir izsludinājusi maiju par Gremošanas sistēmas veselības mēnesi. Arī Gremošanas slimību centrs GASTRO ir iesaistījies UEG rosinātajos Gremošanas sistēmas veselības mēneša pasākumos un piedāvās gan saviem pacientiem, gan kolēģiem mediķiem, gan sabiedrībai plašus skaidrojumus par to, kā rūpēties par sava vēdera veselību.
Statistika liecina, ka gremošanas sistēmas veselības problēmas ir vienas no biežāk sastopamajām un problemātiskākajām, ierindojoties otrajā vietā aiz kardiovaskulārajām saslimšanām. Tāpēc skaidrojošs darbs un profilaktiski pasākumi ir pirmais solis, lai Latvijas iedzīvotāji saprastu situācijas nopietnību, vairāk pievērstu uzmanību veselībai un veselīgam dzīvesveidam, kas ir pamatu pamats arī gremošanas sistēmas veselības problēmu novēršanai.

Sekojiet informācijai GASTRO mājaslapā un sociālajos tīklos par Gremošanas sistēmas veselības mēneša aktivitātēm!

Cieņā,
Ansis Grantiņš
SIA "Gremošanas slimību centra "GASTRO""
administratīvais vadītājs

Gastroenteroloģijas aktualitātes – reģionālā dimensija (24.04.2022)

Jēkabpils reģionālā slimnīca sadarbībā ar Gremošanas slimību centru GASTRO aicina ģimenes ārstus un ārstus speciālistus, īpaši no Latgales un Sēlijas reģioniem, kā arī visus citus interesentus pieteikties konferencei “Gastroenteroloģijas aktualitātes – reģionālā dimensija”. Konference notiks šī gada 19.aprīlī plkst. 14:00 – 18:00 Jēkabpils reģionālās slimnīcas lielajā zālē (A.Pormaļa ielā 125, Jēkabpilī) un ZOOM platformā.

Ielūgumu var apskatīt ->.šeit

GASTRO paplašina savu pakalpojumu klāstu! (28.03.22.)

Jau no 4. aprīļa GASTRO centrā būs iespēja saņemt maksas ultrasonogrāfijas pakalpojumus pacientiem no 14 gadu vecuma.

 

 

 • Vēdera dobuma ultrasonogrāfija maksās 52,50 eiro
 • Nieru, urīnpūšļa un prostatas ultrasonogrāfija maksās 40,00 eiro

Ultrasonogrāfijas pieejamība GASTRO centrā ļaus vēl operatīvāk veikt izmeklējumus un noteikt diagnozi, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanu.
Atgādinām, ka Pieraksts iespējams gan elektroniski, izmantojot GASTRO mājas lapu www.gastrocentrs.lv, gan zvanot uz GASTRO Klientu apkalpošanas centru.
 

Klajā nācis ceturtais Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes 5. numurs (15.03.2022)

Aicinām komandā (07.03.22.)
 1. SIA Gremošanas slimību centrs „GASTRO” aicina komandā ĀRSTU/-I — HEPATOLOGU/-ĢI
  -> lasīt vairāk
Par dzelteno koridoru (03.03.22.)

Kopš 2022.gada Gremošanas slimību centrā “GASTRO” pieejami pakalpojumi ar dzeltenā koridora nosūtījumu. “Dzeltenā koridora” nosūtījuma kods ir: C2P.

Par zaļo koridoru (04.03.22.)

Gremošanas slimību centrā “GASTRO” pieejami pakalpojumi ar zaļā koridora nosūtījumu. Atgādinām, ka “Zaļā koridora” nosūtījuma kodi ir: Z03.115, Z03.116 un Z03.118 - Z03.120.


 

GASTRO komandai pievienojas RSU studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne direktore, ārste - dietoloģe Lolita Neimane (01.03.22.)

Šī gada 16. martā Gremošanas slimību centrā GASTRO konsultācijas GASTRO pacientiem uzsāks Latvijā pazīstamā dietoloģe Lolita Neimane. “Pacientiem ar dažādām gremošanas slimībām ļoti nozīmīga ir atbilstoša uztura terapija, pareiza un racionāla pārtikas produktu izvēle, aktīva līdzdarbošanās ar speciālistiem,” uzsver Lolita Neimane. “Tas var gan samazināt medikamentu lietošanu slimību ārstēšanā, gan arī nodrošināt labas veselības saglabāšanu ilgtermiņā ar pareiza uztura palīdzību jau profilaktiski rūpējoties par sevi un savu veselību, īpaši svarīgi ir saprast dažādu slimību gadījumā ne tikai to, kādi produkti vai produktu grupas būtu nevēlami, bet zināt, kuri produkti būtu visvēlamākie” ir pārliecināta dr.Neimane.
Pieteikties konsultācijām pie dietoloģes Lolitas Neimanes var GASTRO elektroniskā pieraksta sistēmā mājaslapā gastrocentrs.lv vai zvanot uz GASTRO reģistratūru pa tālruni 66901212 (no pulksten 8:00 līdz 18:00).
“Gremošanas slimību centrs GASTRO pastāvīgi papildina savu pakalpojumu un konsultāciju klāstu, lai nodrošinātu pacientiem maksimāli plašas diagnostikas, ārstēšanas un konsultācijas iespējas,” norāda GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis, “tāpēc esam gandarīti, ka varam piedāvāt tik profesionālas dietoloģes kā Lolita Neimane konsultācijas,” saka GASTRO vadītājs.

Esam kopā ar Ukrainu (28.02.22.)

Šobrīd mēs visi savās domās un rīcībā esam kopā ar Ukrainu, jo Ukraina un ukraiņi tagad cīnās arī par mums, par Eiropu, cīnās pret iebrucējiem par savu un mūsu brīvību. Tāpat kā visi labas gribas ļaudis Latvijā, arī GASTRO kolektīvs savu iespēju robežās sniedz savu atbalstu Ukrainai un tās tautai. Paldies visiem kolēģiem, kuri individuāli iesaistījušies atbalsta sniegšanā! Paldies visiem kolēģiem, kuri šodien uz GASTRO atnesa segas, pledus, siltās drēbes, ilgi uzglabājamu pārtiku un citus ziedojumus! Ziedojumus tālāk nogādās mūsu šoferītis Aldis Tripāns.
Paldies arī biedrībai “Nākotnes Salaspils” par atbalstu ziedojumu sašķirošanā un nodošanā tālākam ceļam uz Ukrainu!
GASTRO tic un cer, ka kopīgiem spēkiem mēs varam cīnīties pret naidu, ļaunumu un agresiju! Par Ukrainu! Par mieru!
Slava Ukrainai!
 

Aicinām komandā (24.02.22.)
 1. GASTRO aicinām komandā ĀRSTU/-I GASTROENTEROLOGU/ĢI ar specializāciju gastrointestinālo endoskopiju veikšanā       -> lasīt vairāk

 2. GASTRO aicina komandā ĀRSTU/-I GASTROENTEROLOGU/-ĢI  -> lasīt vairāk
   
 3. GASTRO aicina komandā ĀRSTU/-I STAŽIERI -> lasīt vairāk

 

Par iespējām veikt endoskopijas GASTRO “zaļā koridora” un resnās zarnas vēža skrīninga pacientiem (10.02.22)

Pacientiem ar aizdomām par gremošanas sistēmas onkoloģisku slimību endoskopiskie izmeklējumi tiek veikti iespējami ātri tā sauktā  "zaļā koridora" ietvaros:

 • Z03.118  nosūtījuma kods pacientiem ar aizdomām par resnās zarnas onkoloģisku slimību;
 • Z03.115 un Z03.116 kodi ar aizdomām par barības vada un kuņģa onkoloģisku slimību.

Pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību (norādītu "zaļā koridora"  kodu nosūtījumā) izmeklējumi tiek veikti ārpus kopējās rindas 10 darbdienu laikā.
Pacientiem ar pozitīvu slēpto asiņu testu fēcēs skrīninga kolonoskopija (Z12.1 kods)  tiek nodrošināta 1 mēneša laikā pēc pieraksta veikšanas.
Aicinām gan pacientus, gan ģimenes ārstus būt aktīviem un atbildīgiem par savu un savu pacientu veselību, izmantot valsts piedāvātās iespējas izmeklējumu veikšanai!
Lai ērti pieteiktos izmeklējumam, aicinām izmantot pieteikšanās formu GASTRO mājas lapā ->šeit
Lai Jūs varētu pareizi sagatavoties kolonoskopijai GASTRO, lūdzu iepazīties ar bukletu latviešu un krievu valodā par pareizu sagatavošanos kolonoskopijai -> šeit

Aicinām iespēju robežās saziņai ar GASTRO izmantot e-pieraksta sistēmu vai e-pastu

Cienījamie klienti, saistībā ar lielo ienākošo zvanu apjomu un zvanu centra pārslodzi laikā no šī gada 7.-14.februārim var būtiski palielināties gaidīšanas laiks, zvanot uz GASTRO klientu apkalpošanas centru. Tādēļ aicinām Jūsu ērtībai maksimāli izmantot e-pieraksta sistēmu: Epieraksts (gastrocentrs.lv) un neskaidrību gadījumā sazināties pa e-pastu: info@gastrocentrs.lv
Jau iepriekš sakām paldies par Jūsu izpratni!
Ar cieņu,
Gremošanas slimību centrs GASTRO

GASTRO mediķi uzsāk plašu sadarbību ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu

20. janvārī pirmās endoskopiskās izmeklēšanas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā veica Gremošanas slimību centra GASTRO speciālisti. Sadarbība starp GASTRO speciālistiem un Jēkabpils reģionālo slimnīcu dod iespēju Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils reģiona iedzīvotājiem saņemt gastroenteroloģijas jomas pakalpojumus iespējami tuvāk savai dzīvesvietai, vienlaicīgi nodrošinot GASTRO pierasto izmeklējumu un ārstu konsultāciju kvalitāti un augsto tehnoloģisko līmeni.
“Mēs esam gandarīti, ka GASTRO speciālistu darbs un darba kvalitāte tiek novērtēta,” uzsver Gremošanas slimību centra GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis, komentējot GASTRO speciālistu piesaisti darbam Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. “Mēs kā savu misiju vienmēr esam uztvēruši ne tikai palīdzības sniegšanu konkrētam pacientam, bet arī visas veselības aizsardzības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošanu Latvijā kopumā. Mūsu speciālistu sadarbība ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu ir solis šajā virzienā,” uzskata dr. Ivars Tolmanis.
Janvāra sākumā SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” un Gremošanas slimību centrs GASTRO parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz kopīgiem spēkiem un līdzekļiem, apvienojot resursus, nodrošināt SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” pacientiem gastroenteroloģijas pakalpojumus, tajā skaitā – gastrointestinālo endoskopiju ambulatorajiem, dienas stacionāra un stacionāra pacientiem, funkcionālos izmeklējumus, kā arī nodrošinot ārstu–gastroenterologu konsultācijas, tādējādi nodrošinot reģiona iedzīvotājiem pieejamāku un kvalitatīvāku pakalpojumu.
 

Gremošanas slimību centrs GASTRO 27.decembrī atzīmē 20.dzimšanas dienu (27.12.2021.)

Klajā nācis ceturtais Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes numurs (26.11.2021)

Gremošanas slimību centrs GASTRO saviem sadarbības partneriem un pacientiem sagatavojis “GASTRO Ziņu” e-avīzes 4. numuru, kas veltīts mūsu uzņēmuma 20. jubilejai un, protams, iepazīstina gan ar jaunumiem nozarē, gan aktualitātēm GASTRO. Jauku lasīšanu un aicinām līdzdarboties nākamo “GASTRO Ziņu” tapšanā ar saviem ieteikumiem, komentāriem un jautājumiem!

Lasīt e-avīzi ->šeit

GASTRO piedāvā jaunas iespējas pacientiem ar labdabīgiem un agrīniem ļaundabīgiem kuņģa un zarnu audzējiem (22.11.2021)

Svētku priekšvakarā GASTRO veicis nākamo pakāpienu endoskopisku gremošanas sistēmas operāciju pielietojuma attīstībā Latvijā. Pacientam ar agrīnu resnās zarnas vēzi GASTRO ārstu un māsu komanda veica jauna veida operāciju – endoskopisku lokālu perifokālu transmurālu zarnas sienas rezekciju. Operācija noritēja sekmīgi un pacients pēc pamošanās un vispārējā veselības stāvokļa stabilizēšanās pēc operācijas un narkozes, varēja doties mājup, lai nakti pavadītu sev optimālā vidē un no rīta ierastos GASTRO pēcoperācijas veselības stāvokļa novērtējumam.
Šāda veida operācijas Eiropas attīstītajās valstīs veic jau vairākus gadus, bet Latvijā šī bija pirmā.
Pacientam jaunā operācija piedāvā efektīvu bet saudzīgu audzēja ārstēšanas metodi, kas pilnībā likvidē audzēja šūnas, bet saglabā kuņģa vai zarnas sienas veselumu un mazina operācijas radīto neatgriezenisko bojājumu.
Jaunās operācijas metodes indikācijas un pielietojumu konkrētam pacientam nosaka starpdisciplināra ārstu komanda, kurā ietilpst onkologs, ķirurgs, gastroenterologs, endoskopiju speciālists un  anesteziologs. Operāciju veic endoskopiju speciālists kopā ar speciāli apmācītām medicīnas māsām. Narkozi operācijas laikā nodrošina anesteziologs, bet izņemto audu paraugu histoloģisku izmeklēšanu pēc operācijas morfoloģijas laboratorija veic ārsts patologs. Tālākus pacienta novērošanas vai ārstēšanas nepieciešamību pēc veiktās operācijas saistībā ar audu paraugu izmeklēšanas rezultātiem saskaņo ar onkologu.
GASTRO turpina iesākto attīstības ceļu jaunu minimāli invazīvu endoskopisku operāciju ieviešanas jomā ar mērķi efektīvi palīdzēt pacientiem, samazinot nepieciešamību uzturēties slimnīcā.