Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

Cienījamie pacienti!
Aicinām pieteikties uz izmeklējumiem vai konsultācijām Gremošanas slimību centrā “GASTRO”:

 • elektroniski (ērtākais veids, kā pieteikties jebkurā sev vēlamā laikā);
 •  zvanot uz mūsu pieraksta tālruni (darba dienās no plkst. 8:00 – 17:00), bet lūdzam būt pacietīgiem, ja būs jāuzgaida. Mēs strādājam, lai gaidīšanas laiku samazinātu.

Informācija par sagatavošanos kolonoskopijai: LV  RU  ENG

Lai mazinātu laiku, kas jāpavada GASTRO reģistratūrā pirms procedūrām, lūdzam visiem pacientiem, kuriem tas ir iespējams, aizpildīt pacientu anketu jau pirms došanās uz GASTRO un aizpildīto anketu ierodoties iesniegt reģistratūrā.
Pacienta anketa aizpildāma pirms izmeklējuma: LV  RU  EN

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

GASTRO aicina pieteikties uz administratīvā asistenta vakanci

GASTRO aicina pievienoties savam draudzīgajam kolektīvam administratīvo asistentu. Ja Tev ir:

 • vēlme kļūt par daļu no komandas mūsdienīgā, uz attīstību vērstā privātā veselības centrā, kas savā nozarē ir viens no līderiem Baltijā;
 • augstākā vai vidējā profesionālā izglītība, kas saistīta ar darba pienākumu veikšanu,
 • pieredze lietveža, administratīvā asistenta vai līdzīgā darbā;
 • izcilas iemaņas darbā ar datoru, tai skaitā brīvi pārvaldi Office programmas;
 • spēja izcili protokolēt;
 • precizitāte, darba mīlestība un atbildības sajūta, kā arī spēja izcili saprasties ar kolēģiem,
 • prasme izmantot informācijas tehnoloģijas, pašizglītoties, pilnveidot profesionālās prasmes un iemaņas,
 • spēja strādāt komandā,
 • izcilas latviešu, labas krievu un angļu valodas zināšanas,

tad šī vakance ir domāta tieši Tev! Raksti uz vakances@gastrocentrs.lv un varbūt tieši Tev būs iespēja kļūt par daļu no mūsu komandas!
Vairāk informācijas -> šeit.

GASTRO aicina neaizmirst lietot ūdeni savā ikdienā, it īpaši karstā laikā
Infografika - 3 ceļi kā pieteikties GASTRO
Izmeklējumiem un konsultācijām var pieteikties ar pašapkalpošanās e-pierakstu – tagad vēl ērtāk

Turpinot uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, ar 10. maiju piedāvājam pacientiem ērtāku pierakstīšanos uz izmeklējumiem un konsultācijām, izmantojot pašapkalpošanās e-pierakstu ar iespēju pašam pierakstīties izmeklējumiem un konsultācijām sev vēlamā laikā. Pacientiem, pierakstoties uz izmeklējumiem un konsultācijām, jāveic pilnīga vai daļēja priekšapmaksa, kopš 9.jūnija apmaksu ir iespējams veikt, izmantojot internetbanku un maksājumu kartes, kas būtiski atvieglos pieteikšanās procesu. Ņemot vērā ilgtermiņa rindu uz valsts apmaksātajiem endoskopiju izmeklējumiem, pagaidām šis pieraksta veids ir pieejams visiem maksas pacientiem, kā arī pacientiem, kuri piesakās uz valsts (NVD) apmaksātiem elptestiem.

GASTRO piedāvā saņemt izmeklējumu rezultātus "Datamed" sistēmā

Kopš 2021. gada maija visi Gremošanas slimību centra GASTRO pacienti konsultāciju un izmeklējumu slēdzienus var saņemt elektroniski, izmantojot "Datamed" sistēmu. Jaunais pakalpojums ļaus drošāk, ērtāk un jebkurā diennakts laikā piekļūt slēdzieniem gan pašiem pacientiem, gan viņu ģimenes ārstiem. GASTRO šo iespēju saviem pacientiem piedāvā bez maksas. GASTRO apmaksā arī iespēju pacientam savus konsultāciju vai izmeklējumu slēdzienus apskatīt pastāvīgi – ilgstošā laika periodā (nevis vienu mēnesi pēc ievietošanas kā standarta gadījumā).

"Datamed" sistēmā ir pieejams gan GASTRO slēdziens, gan Akadēmiskās histoloģiskās laboratorijas histoloģijas slēdziens, kas interpretējams tikai kopā ar endoskopijas slēdzienu.

Pie lasītājiem nonāk GASTRO e-avīzes 2. numurs (01.06.2021.)

Gremošanas slimību centrs GASTRO sagatavojis ik ceturkšņa e-avīzes kārtējo numuru. Tajā, kā ierasts, var lasīt par gastroenteroloģijas aktualitātēm un jaunumiem Gremošanas slimību centra GASTRO piedāvātajos pakalpojumos.
2. numurā lasiet GASTRO valdes priekšsēdētāja Dr. Ivara Tolmaņa viedokli par sadarbību mūsdienu medicīnā, jaunumiem GASTRO pacientiem e-pieteikšanās sistēmā, Dr. Ilzes Kikustes pārskatu par modernajām endoskopijas izmeklējumu metodēm, Dr. Ievas Tolmanes padomus, kā ar jogas palīdzību cīnīties pret vēdera uzpūšanos, kā arī GASTRO galvenās māsas Māras Bārenes komentāru par Starptautisko māsu dienu un māsu nozīmi pacientu aprūpē gastroenteroloģijas nozarē.
Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina visus kolēģus un sadarbības partnerus iesaistīties GASTRO e-avīzes nākamā numura tapšanā: iesakot tēmas, kuras būtu svarīgas mūsu kopīgajā sadarbībā, iniciējot diskusijas un uzdodot jautājumus, uz kuriem e-avīzē centīsies atbildēt mūsu speciālisti.

Lasīt šeit ->


Patīkamu lasīšanu!

20. maijs - klīnisko pētījumu diena. (20.05.2021)

20.maijā pasaulē tiek atzīmēta Klīnisko pētījumu diena. Tā ir diena, kad ir iespēja izrādīt atzinību klīnisko pētījumu profesionāļiem par viņu centieniem uzlabot sabiedrības veselību.
Arī Gremošanas slimību centrs “GASTRO” aktīvi iesaistās dažādu klīnisko pētījumu veikšanā kopš 2005. gada un līdz šim ir piedalījies vairāk kā 30 pētījumos. Klīniskie pētījumi ļauj atklāt un pārbaudīt zāļu iedarbību, efektivitāti un arī blakusparādības. Tādā veidā ir iespējams attīstīt dažādu saslimšanu ārstēšanu un nodrošināt pacientam pēc iespējas labāku aprūpi.
Šobrīd centrā tiek īstenoti pētījumi tādu iekaisīgu zarnu slimību ārstēšana kā čūlainais kolīts un Krona slimība. Aicinām pacientus piedalīties pētījumos, tādā veidā bez maksas saņemot modernus medikamentus un izmeklējumus profesionāļu uzraudzībā.
Klīniskos pētījumus Latvijā uzrauga Zāļu valsts aģentūra un Zāļu klīniskās izpētes Ētikas komiteja.

19.maijs - Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena (19.05.2021)

Katru gadu 19. maijā tiek atzīmēta Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena. Tās mērķis ir apvienot cilvēkus visā pasaulē cīņā pret Krona slimību un čūlaino kolītu, kas pazīstamas kā iekaisīgu zarnu slimības.
Arī mēs, Gremošanas slimību centrs GASTRO, aktīvi iesaistāmies iekaisīgo zarnu slimību pacientu aprūpē, nodrošinot pacientiem kvalitatīvu izmeklēšanu, profesionālas konsultācijas un ārstēšanu, tai skaitā ar inovatīviem medikamentiem. Vēlreiz aicinām pacientus par čūlaino kolītu noskatīties video un izmantot iespēju piedalīties klīniskajos pētījumos: https://youtu.be/1mxZQGPAW3g

No 10. maija pieteikties izmeklējumiem un konsultācijām GASTRO var ar e-pierakstu

Gremošanas slimību centrs GASTRO, turpinot uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, ar 10.maiju piedāvā pacientiem ērtāku pierakstīšanos uz izmeklējumiem un konsultācijām, izmantojot e-pierakstu.

GASTRO šādus uzlabojumus komunikācijā ar pacientiem veic tādēļ, ka līdzšinējais pacientiem ierastais veids – tālruņa komunikācija ar GASTRO zvanu centru – rada neērtības gan pacientiem, gan GASTRO darbiniekiem, apkalpojot lielu skaitu telefona zvanu. Tieši telefona zvanu kā komunikācijas formu ar GASTRO vidēji mēnesī izmanto 5000–7000 cilvēki. Analizējot statistiku par ienākošajiem zvaniem, skaidri iezīmējas tendence, ka katras darba dienas rīta stundās no plkst. 9:00 – 11:00 un pēcpusdienās no plkst. 14:00 – 15:00 veidojas “zvanu sastrēgumi”, kuru dēļ pacientiem, gaidot savienojumu ar GASTRO, ir jāpavada vidēji 140 sekundes, bet atsevišķos gadījumos pat ilgāks laiks. Daudzi GASTRO pacienti ir izteikuši vēlēšanos, lai tiktu attīstītas citas saziņas iespējas.

GASTRO darba laika izmaiņas saistībā ar svētku brīvdienām

Saistībā ar valsts svētku brīvdienām maija sākumā informējam, ka Gremošanas slimību centrs GASTRO nestrādās 1.- 4. un 8. maijā.
Lai laba veselība un tiekamies pārējās darba dienās kā ierasts!
 

NOSKATIES un UZZINI PAR DALĪBU KLĪNISKAJĀ PĒTĪJUMĀ!

Gremošanas slimību centrs GASTRO savas darbības 20. jubilejas gadā piedāvā visplašākos izmeklējumus, diagnostiku un ārstniecības pakalpojumus gastroenteroloģijas nozarē, kā arī aicina čūlainā kolīta pacientus piedalīties klīniskajā pētījumā. Dalība klīniskajā pētījumā nozīmē, ka mūsu pacientiem ir iespēja bez maksas saņemt modernus medikamentus profesionāļu uzraudzībā. Šobrīd notiekošajā pētījumā tiek uzņemti pacienti, kam ir vidēji smags vai smags čūlainais kolīts un kuriem nav uzlabojumu, vai arī pacients nepanes ierasto standarta terapiju.
Mūsu galvenās vērtības: profesionalitāte, tehnoloģijas un komforts. Lai pieteiktos vai iegūtu detalizētāku informāciju, pacientus lūdzam sazināties ar GASTRO klīnisko pētījumu koordinatori Daci Svilāni, rakstot uz e-pastu gpc@gastrocentrs.lv vai zvanot 28658080.
Noskaties video un uzzini sīkāk par iespējām piedalīties klīniskajā pētījumā, kā arī par Gremošanas slimību centra GASTRO pakalpojumiem, komfortablajām GASTRO telpām un personālu.
Gaidīsim Tevi Gremošanas slimību centrā GASTRO!

Noskatīties video šeit ->

Kas ir Bostonas skala un kad pacientam jāveic atkārtota kolonoskopija nepilnīga pārskata dēļ?

GASTRO ir viens no vadošajiem kolonoskopiju veicējiem valstī. Mēs piedāvājam saviem pacientiem gan valsts apmaksātus izmeklējumus, gan maksas un apdrošinātāju apmaksātas kolonoskopijas, gan arī kolonoskopijas zarnu vēža skrīninga programmas ietvaros. Kolonoskopijas specifika ir tā, ka izmeklējuma rezultāta kvalitāte ir atkarīga ne tikai no ārsta profesionalitātes un izmantotā tehniskā aprīkojuma, bet arī no pacienta līdzdarbošanās, sagatavojoties izmeklējumam. Šī sagatavošanās ir jāsāk jau 7 dienas pirms izmeklējuma un jāievēro precīzi noteikumi. Ja pacients neievēro šo sagatavošanos izmeklējumam, tad iegūtais rezutāts var būt arī nederīgs un ir nepieciešams atkārtots izmeklējums.
Ņemot vērā pacientu uzdotos jautājumus par sagatavošanos kolonoskopijai un tās nozīmi, turpinām pacientu un arī ģimenes ārstu izglītošanu un šoreiz pastāstīsim par to, kas ir Bostonas skala un ko nozīmē dažādi burti un cipari kolonoskopijas slēdzienā.
Lasīt vairāk ->

GASTRO aicina mediķus uz konferenci–vebināru par gastroenteroloģijas nozares aktualitātēm (09.04.21.)

29. aprīlī Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina ģimenes ārstus, gastroenterologus un citus mediķus piedalīties informatīvā konferencē–vebinārā “Gastroenteroloģijas aktualitātes”, kurā par nozares jaunumiem diagnostikā, ārstēšanā un gremošanas slimību profilaksē dalīsies praktizējoši GASTRO ārsti gastroenterologi un arī Latvijas augstskolu mācībspēki - Ivars Tolmanis, Mārcis Leja un Ilze Kikuste, kā arī GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe. Aicinām kolēģus iepazīties ar konferences programmu un pieteikties konferencei-vebināram jau laicīgi.

Par dalību konferencē tiek piešķirti 3 TIP - LĀB Sertifikācijas padome ar dokumentu Nr. TIP2021/203 apliecina 3.0 TIP tālākizglītības punktus, kas saskaņā ar LR MK noteikumiem Nr. 943 "Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība" izmantojami ārstu sertifikācijai un resertifikācijai.

Lasīt ielugumu -> šeit 

Pieteikties konferencei -> šeit

Uz tikšanos konferencē! Šoreiz vēl attālināti, bet cerams, ka jau drīz arī klātienē!

 

Par iespējām veikt kolonoskopiju GASTRO resnās zarnas vēža skrīninga un “zaļā koridora” pacientiem (22.03.21)

Pacientiem ar aizdomām par gremošanas sistēmas onkoloģisku slimību endoskopiskie izmeklējumi tiek veikti iespējami ātri tā sauktā  "zaļā koridora" ietvaros:

 • Z03.118  nosūtījuma kods pacientiem ar aizdomām par resnās zarnas onkoloģisku slimību;
 • Z03.115 un Z03.116 kodi ar aizdomām par barības vada un kuņģa onkoloģisku slimību.

Pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību (norādītu "zaļā koridora"  kodu nosūtījumā) izmeklējumi tiek veikti ārpus kopējās rindas 10 darbdienu laikā.
Pacientiem ar pozitīvu slēpto asiņu testu fēcēs skrīninga kolonoskopija (Z12.1 kods)  tiek nodrošināta 1 mēneša laikā pēc pieraksta veikšanas.
Aicinām gan pacientus, gan ģimenes ārstus būt aktīviem un atbildīgiem par savu un savu pacientu veselību, izmantot valsts piedāvātās iespējas izmeklējumu veikšanai!
Lai ērti pieteiktos izmeklējumam, aicinām izmantot pieteikšanās formu GASTRO mājas lapā ->šeit
Lai Jūs varētu pareizi sagatavoties kolonoskopijai GASTRO, lūdzu iepazīties ar bukletu latviešu un krievu valodā par pareizu sagatavošanos kolonoskopijai -> šeit

GASTRO aicina mediķus uz konferenci–vebināru par gastroenteroloģijas nozares aktualitātēm (15.03.2021)

29. aprīlī Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina ģimenes ārstus, gastroenterologus un citus mediķus piedalīties informatīvā konferencē–vebinārā “Gastroenteroloģijas aktualitātes”, kurā par nozares jaunumiem diagnostikā, ārstēšanā un gremošanas slimību profilaksē dalīsies praktizējoši GASTRO ārsti gastroenterologi un arī Latvijas augstskolu mācībspēki - Ivars Tolmanis, Mārcis Leja un Ilze Kikuste, kā arī GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe. Aicinām kolēģus iepazīties ar konferences provizorisko programmu un ieplānot laiku konferences virtuālajai apmeklēšanai jau laicīgi. Būtiski, ka konferences apmeklējums dos ārstiem arī TIP punktus.

Lasīt ielugumu -> šeit  

Pieteikties konferencei -> šeit
 

Mūsu speciālisti konsultē plašsaziņas līdzekļu lasītājus (10.03.2021)

Lelde Cīrule–Dambe, Gremošanas slimību centra GASTRO uztura speciāliste, sniegusi konsultācijas veselīga uztura jautājumos populārajam žurnālam “Praktiskais Latvietis”. GASTRO speciālisti bieži sadarbojas ar plašsaziņas līdzekļiem un dažādu izdevumu un ziņu portālu žurnālistiem, lai publicētu viedokļus par nozares aktualitātēm, sniegtu ieteikumus plašsaziņas līdzekļu lasītājiem, skatītājiem un klausītājiem. Bet, protams, viskvalificētākā konsultācija katram individuāli būs tad, ja pēc padoma vērsīsieties tieši pie Gremošanas slimību centra GASTRO speciālistiem. Lai visiem laba veselība! Lasīt rakstu ->šeit
 

GASTRO saviem pacientiem piedāvā jaunu bukletu par gatavošanos kolonoskopijai (04.03.2021)

Apakšējā endoskopija jeb kolonoskopija ir vienīgā, visprecīzākā un informatīvākā izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu no iekšpuses un savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības, tai skaitā audzējus. Kolonoskopijas laikā ar tievu, lokanu optisku vai video instrumentu detalizēti apskata no „iekšpuses” taisno zarnu, tālākās resnās zarnas daļas līdz pat aklajai zarnai un nedaudz arī tievās zarnas beigu daļu. Kolonoskopijas laikā ārsts diagnozes precizēšanai no zarnas gļotādas var paņemt sīkus audu paraugus (biopsijas).
GASTRO gadā veic apmēram 5000 kolonoskopijas. Kolonoskopijas laikā, nepieciešamības gadījumā, vienlaicīgi var veikt dažādas diagnostiskas darbības, piemēram, polipu noņemšanu. GASTRO augsti kvalificēti speciālisti ir ar lielu pieredzi  tieši diagnostisko vai ārstējošo kolonoskopiju veikšanā.
Kvalitatīvas kolonoskopijas veikšanai izšķiroša nozīme ir tam, cik labi pacients ir sagatavojies procedūrai. Turpinot pacientu informēšanu un izglītošanu par sagatavošanos kolonoskopijai, GASTRO ir izstrādājis bukletu, kurā vienkāršā un viegli saprotamā veidā ir parādīts, kā labi sagatavoties procedūrai. Buklets pieejams latviešu, krievu un angļu valodās: LV  RU  ENG .
Būsim veseli!

Iznācis pirmais GASTRO e-avīzes “GASTRO ZIŅAS” numurs (24.02.2021)

Gremošanas slimību centrs GASTRO – lielākais gastroenteroloģijas nozares medicīnas centrs Latvijā un Baltijā – piedāvā jums jaunu un, galvenais, ērtu sadarbības formu: GASTRO e-avīzi par jaunumiem nozarē, mūsu klīnikā un mūsu kopējā sadarbībā ar medicīnas nozares profesionāļiem visā Latvijā.
Tieši veiksmīga, operatīva un modernās tehnoloģijās balstīta sadarbība starp medicīnas jomas profesionāļiem ir pamatu pamats arī mūsu pacientu veselībai un komfortam.
Protams, mūsu speciālisti un mūsu klīnikas sniegtās iespējas ir pieejamas pacientiem ik dienas, bet “GASTRO Ziņās” turpmāk reizi ceturksnī atspoguļosim tās aktualitātes, kas palīdzētu mums visiem kopīgi panākt vēl labāku rezultātu mūsu sadarbībā.

Avīzes pirmo numuru lasīt šeit ->

 

Veselīgs uzturs – pamats dzīves kvalitātei un komfortam (17.02.2021)

GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe piedāvā dažus vienkāršus un patiesībā universāli lietojamus padomus, kā izveidot pareizu un veselīgu ēdienkarti, kā nodrošināt personīgā komforta un dzīves kvalitātes uzlabojumus. Tiesa, speciāliste uzsver, ka vislabāk darbojas tieši konkrētam cilvēkam izstrādātas uztura vadlīnijas, tāpēc noteikti ir vērts konsultēties pie speciālista. Tomēr, ievērojot šeit minētos pamatprincipus, soli tuvāk labākai dzīvei var spert jebkurš.
Padomus skatīt šeit ->.
 

Diēta, kas palīdz cīnīties ar kairinātu zarnu sindromu (15.02.2021)

GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe, analizējot bieži sastopamo kairinātu zarnu sindromu (KZS), secinājusi, ka viens no veidiem, kā cīnīties ar šo izplatīto zarnu slimību, ir FODMAP diēta. To izstrādājuši austrāliešu zinātnieki no Monašas Universitātes. “Tiek uzskatīts, ka līdz pat četrām piektdaļām KZS gadījumu simptomus izraisa uztura komponenti,” norāda Lelde Cīrule–Dambe, “tādēļ savas komforta sajūtas atjaunošanai un vēdera sāpju novēršanai nepieciešams stingri sekot līdz uzturam. To piedāvā arī FODMAP diēta,” saka GASTRO uztura speciāliste.
Sīkāk par FODMAP diētu lasiet  -> šeit

4.februāris – Pasaules vēža diena. Klusā cīņa aktuāla arī Covid-19 pandēmijas laikā (04.02.2021)

Pasaules vēža diena tiek atzīmēta katru 4. februāri un ir globāla vienojoša iniciatīva, ko vada Starptautiskās vēža kontroles savienība (UICC). Iniciatīvas mērķis ir paaugstināt izpratni visā pasaulē, uzlabot izglītību un katalizēt personisko, kolektīvo un valdības rīcību, lai pasaulē novērstu miljoniem vēža izraisītu nāves gadījumu, no kuriem ir iespējams izvairīties, kā arī rūpētos par piekļuvi vēža ārstēšanai neatkarīgi no cilvēka finanšu iespējām un valsts, kurā viņš dzīvo.

Attālinātās ārsta speciālista konsultācijas: plusi un mīnusi (02.02.2021)

Gremošanas slimību centra GASTRO galvenā ārste Ilze Kikuste norāda, ka attālinātās video un telefona konsultācijas Covid-19 pandēmijas apstākļos kļuvušas par jauno realitāti epidemioloģisko ierobežojumu un epidemioloģiskās drošības dēļ: “Jauno saziņas veidu ar savu ārstu izvēlas aizvien vairāk un vairāk pacientu. Pieaugot attālināto konsultāciju skaitam, esam spēruši soli pretī saviem pacientiem un izveidojuši apkopojumu, lai palīdzētu pacientiem izlemt – izmantot attālinātās konsultācijas, vai tomēr – nē,” saka Dr. Ilze Kikuste.
Tabulā GASTRO speciālisti analizējuši visus jaunā saziņas veida ar savu ārstu plusus un mīnusus. Kādi tad tie ir GASTRO ārstu skatījumā?

Sabalansēts uzturs ikdienā (27.01.2021)

Mūsdienu informācijas telpa ir piesātināta ar informāciju, ko, kad, cik daudz un cik bieži ēst. Viena pareizā varianta, kas der visiem - nav, taču ir pamatprincipi, kas veido sabalansētu uzturu.
Arvien labāk izprotam, ka uzturs spēlē lielu lomu ne tikai īstermiņā, uzlabojot mūsu pašsajūtu un izskatu, bet arī ilgtermiņā ietekmē mūsu veselību un dzīves kvalitāti.
Kāpēc uzturam un dzīvesveidam tiek pievērsta tik liela uzmanība? Jo uzturs ir izvēle, nevis dzīves sākumā iedalītas kārtis. Tā ir izvēle, ko izdarām ik dienu!
2017. gadā viena trešā daļa nāves gadījumu Latvijā bija izskaidrojami ar riskiem, kas saistīti ar uztura paradumiem, tostarp nepietiekamu augļu un dārzeņu lietošanu un lielu cukura un sāls patēriņu. Šajā ziņā esam “izcilnieki” negatīvā nozīmē, jo Latvijā šis rādītājs ir  krietni augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā.
Kas tad ir veselīgs un sabalansēts uzturs?

Profesores Ilvas Daugules konsultācijas palīdz GASTRO mazajiem pacientiem gremošanas sistēmas problēmu gadījumā (24.01.2021)

GASTRO profesionāļu komandā strādā arī profesore Ilva Daugule, pediatre ar padziļinātu interesi par gastroenteroloģiju. Profesores konsultācijas palīdz mūsu mazajiem pacientiem gremošanas sistēmas problēmu gadījumā. Viens no biežākajiem iemesliem, kad tiek meklēta speciālista palīdzība, ir funkcionāli gremošanas trakta traucējumi bērniem.

GASTRO jaunums: uztura speciālista konsultācijas (22.01.2021)

Gremošanas slimību centrs GASTRO piedāvā saviem klientiem jaunu pakalpojumu: uztura speciālista konsultācijas, kas palīdzēs uzlabot ikdienas uztura ieradumus, rodot labākos risinājumus jaunas ēdienkartes izveidošanā mūsu klientiem un pacientiem. Konsultācijas sniegs Lelde Cīrule–Dambe, diplomēta uztura speciāliste.

Lasīt vairāk

Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina darbā (22.01.2021)

Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina darbā
klīnisko pētījumu koordinatoru / medicīniskās uzskaites un veselības aprūpes informācijas kodētāju.
Lasīt vairāk

Attālinātās video konsultācijas

Konsultācijas GASTRO nodrošina attālinātā režīmā, izmantojot video saziņas līdzekļus.
Attālināta konsultācija ir drošs saziņas veids ar ārstu speciālistu, kuras laikā var redzēt un dzirdēt savu ārstu, kā arī pēc konsultācijas tiek izrakstītas elektroniskās receptes un nosūtīts speciālista slēdziens uz e-pastu.
Nepieciešamības gadījumā gremošanas slimību centra GASTRO datorspeciālisti palīdzēs klientiem arī tehniskos jautājumos, lai nodrošinātu attālinātās konsultācijas sekmīgu norisi.
Lai nodrošinātu maksimāli kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu pacientiem, aicinām visus mūsu klientus laicīgi pieteikties izmeklējumiem un konsultācijām pa tālruni 66901212 (“Tele2”, “LMT” vai “Bite” klientiem) un 67898000 (“Tet” klientiem) vai elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu GASTRO mājaslapā www.gastrocentrs.lv/lv/ka-pieteikties

GASTRO darbinieki saņēmuši vakcīnas pret Covid-19

Šajā nedēļā Gremošanas slimību centra GASTRO darbinieki ir saņēmuši “Pfizer – BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti, kas nozīmē, ka mūsu darbinieki – ārsti, medicīnas un arī atbalsta personāls, kuri saņēmuši vakcīnu, ir pasargāti no saslimšanas ar Covid-19. Taču – kas ir daudz svarīgāk – mūsu ārstu un medicīnas personāla vakcinācija pašreizējos pandēmijas apstākļos ļaus pasargāt no ļaunās sērgas arī mūsu pacientus un klientus.

Protams, darbā ar pacientiem joprojām ievērosim visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus un noteikumus.

Ceram, ka mūsu – kā mediķu – piemērs, vakcinējoties pret Covid-19, palīdzēs arī mūsu pacientiem, klientiem un sadarbības partneriem izdarīt izvēli: tiklīdz būs pieejama vispārēja vakcinācija, izdarīt to, pasargājot sevi un citus!

Uz veiksmīgu sadarbību, cerams, daudz drošākajā 2021. gadā!

Māra Bārene: “Izmeklēšanas rezultāts ir atkarīgs no augsti kvalificēta personāla.”

Pērnā gada decembra nogalē klajā nācis Gremošanas slimību centra “GASTRO” galvenās māsas Māras Bārenes sagatavotais mācību materiāls medicīnas māsām “Endoskopijas metode māsu praksē”, kas palīdzēs pilnveidot savas zināšanas moderno tehnoloģiju izmantošanā gremošanas slimību izmeklējumos un profilaksē. Mācību materiāls ir sagatavots ar Eiropas Savienības Sociāla fonda atbalstu, tādēļ tas bez maksas pieejams interesentiem.
“Nav noslēpums, ka izmeklējumu norise un to sasniegtie rezultāti lielā mērā ir saistīti tieši ar augsti kvalificēta personāla klātbūtni procedūru laikā,” uzsver mācību materiāla autore, medicīnas centra “GASTRO” galvenā māsa Māra Bārene, norādot, ka mūsdienīgs aprīkojums viens pats nebūs nekā vērts, ja personāls, kas ar to strādā, nemitīgi nepapildinās savas zināšanas un prasmes: “Ārstniecības personālam jauno tehnoloģiju un moderno ārstniecības metožu apguvē ir nepārtraukti jāpapildina savas zināšanas, pielietojot tās praktiskajā darbā, lai nodrošinātu kvalitatīvu pacientu aprūpi,” norāda Māra Bārene.

GASTRO pacientiem būs iespēja izmantot starptautiski novērtētu nākotnes medicīnas tehnoloģiju

Atzītais zinātniskais žurnāls “ACS Sensors”, ko izdot starptautiski pazīstamā un zinātniskajās aprindās ļoti novērtētā Amerikas Ķīmijas biedrība, savā sensoru tehnoloģijām veltītajā speciālizdevumā publicējusi 30 sensoru tehnoloģijas, kas būs sevišķi nozīmīgas medicīnas un ķīmijas nozares turpmākajā attīstībā. Izvēli par labu šīm tehnoloģijām žurnāla redkolēģija izdarījusi pēc tehnoloģiju oriģinalitātes un nākotnes potenciāla.
Viena no šīm tehnoloģijām – sprektroskopijas un metāla oksīdu sensoru nolasījumu kombinēšana – aprakstīta arī žurnāla “ACS Sensors” ievadrakstā. Rakstu sagatavojuši zinātnieki no Borisa Mizaikofa (Boris Mizaikoff) no Ulmes, Vācijā, vadītās grupas. Galvenie akcenti šajā tehnoloģijā likti uz sensoru jutību, specifiskajām īpašībām un rezultātu ticamību. Tehnoloģija izstrādāta projekta “Horizon 2020” programmas VOGAS ietvaros. Tā klīniskās aktivitātes starptautiskā mērogā koordinē Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts. VOGAS projektā kā viena no klīniskajām bāzēm ir arī Gremošanas slimību centrs GASTRO.