Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

Cienījamie pacienti!
Aicinām pieteikties uz izmeklējumiem vai konsultācijām Gremošanas slimību centrā “GASTRO”:

  • elektroniski (ērtākais veids, kā pieteikties jebkurā sev vēlamā laikā);
  •  zvanot uz mūsu pieraksta tālruni (darba dienās no plkst. 8:00 – 17:00), bet lūdzam būt pacietīgiem, ja būs jāuzgaida. Mēs strādājam, lai gaidīšanas laiku samazinātu.

Informācija par sagatavošanos kolonoskopijai: LV  RU  ENG

Lai mazinātu laiku, kas jāpavada GASTRO reģistratūrā pirms procedūrām, lūdzam visiem pacientiem, kuriem tas ir iespējams, aizpildīt pacientu anketu jau pirms došanās uz GASTRO un aizpildīto anketu ierodoties iesniegt reģistratūrā.
Pacienta anketa aizpildāma pirms izmeklējuma: LV  RU  EN

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

Profesores Ilvas Daugules konsultācijas palīdz GASTRO mazajiem pacientiem gremošanas sistēmas problēmu gadījumā (24.01.2021)

GASTRO profesionāļu komandā strādā arī profesore Ilva Daugule, pediatre ar padziļinātu interesi par gastroenteroloģiju. Profesores konsultācijas palīdz mūsu mazajiem pacientiem gremošanas sistēmas problēmu gadījumā. Viens no biežākajiem iemesliem, kad tiek meklēta speciālista palīdzība, ir funkcionāli gremošanas trakta traucējumi bērniem.
“Funkcionāli gremošanas trakta traucējumi ir kuņģa–zarnu trakta problēmas, kuru gadījumā nav identificēts kāds strukturāls vai bioķīmisks defekts,” par mazo pacientu iespējamām problēmām stāsta profesore Daugule. “Pētījumi rāda, ka funkcionāli traucējumi mēdz būt 10–15 % bērnu, tas ir viens no biežākajiem ārsta apmeklējuma iemesliem,” saka profesore, norādot, ka šo traucējumu pamatā ir dažādu faktoru mijiedarbība. Piemēram, iedzimtība (līdzīgas problēmas ir bijušas vecākiem), kuņģa zarnu–trakta mikroflora, ārējās vides ietekme un psihosociālie faktori (tajā skaitā stress). Zināms, ka stress ietekmē dažādu kuņģa—zarnu trakta fizioloģisku procesu norisi, tādēļ tā sauktās smadzeņu—zarnu ass disregulācijas dēļ var rasties tādi simptomi kā vēdera sāpes, caureja, dispepsija un citi.
“Pirmsskolas vecumā bērniem pārsvarā vēro aizcietējumus un sliktu svara pieaugumu, bet skolniekiem – sāpes vēderā un kairinātu zarnu sindromu, kam raksturīgas vēdera izejas izmaiņas,” skaidro Ilva Daugule. Viņa piebilst: “Lai gan vēdera sāpju gadījumā bērniem cēlonis visbiežāk (līdz pat 90% gadījumu) ir funkcionālas dabas, svarīgi izslēgt nopietnu slimību, kas varētu radīt līdzīgus simptomus. Lai gan funkcionālu kuņģa—zarnu trakta traucējumu gadījumā neatrod strukturālu vai bioķīmisku defektu, šo bērnu dzīves kvalitāte ir krietni sliktāka nekā veseliem bērniem.”
Funkcionāli traucējumi ir ļoti izplatīti, tomēr šo slimību patoģenēze joprojām nav skaidra. Tā kā nav identificēts viens strukturāls vai bioķīmisks defekts, uzskata, ka traucējumu pamatā ir dažādu faktoru mijiedarbība.


« Atpakaļ