Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

Cienījamie pacienti!
Aicinām pieteikties uz izmeklējumiem vai konsultācijām Gremošanas slimību centrā “GASTRO”:

  • elektroniski (ērtākais veids, kā pieteikties jebkurā sev vēlamā laikā);
  •  zvanot uz mūsu pieraksta tālruni (darba dienās no plkst. 8:00 – 17:00), bet lūdzam būt pacietīgiem, ja būs jāuzgaida. Mēs strādājam, lai gaidīšanas laiku samazinātu.

Informācija par sagatavošanos kolonoskopijai: LV  RU  ENG

Lai mazinātu laiku, kas jāpavada GASTRO reģistratūrā pirms procedūrām, lūdzam visiem pacientiem, kuriem tas ir iespējams, aizpildīt pacientu anketu jau pirms došanās uz GASTRO un aizpildīto anketu ierodoties iesniegt reģistratūrā.
Pacienta anketa aizpildāma pirms izmeklējuma: LV  RU  EN

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

4.februāris – Pasaules vēža diena. Klusā cīņa aktuāla arī Covid-19 pandēmijas laikā (04.02.2021)

Pasaules vēža diena tiek atzīmēta katru 4. februāri un ir globāla vienojoša iniciatīva, ko vada Starptautiskās vēža kontroles savienība (UICC). Iniciatīvas mērķis ir paaugstināt izpratni visā pasaulē, uzlabot izglītību un katalizēt personisko, kolektīvo un valdības rīcību, lai pasaulē novērstu miljoniem vēža izraisītu nāves gadījumu, no kuriem ir iespējams izvairīties, kā arī rūpētos par piekļuvi vēža ārstēšanai neatkarīgi no cilvēka finanšu iespējām un valsts, kurā viņš dzīvo.
2000. gadā iedibinātā Pasaules vēža diena ir kļuvusi par pozitīvu kustību ikvienam visā pasaulē, lai stātos pretī vienam no mūsu lielākajiem izaicinājumiem vēsturē. Katru gadu visā pasaulē notiek simtiem aktivitāšu un pasākumu, pulcējot kopienas, organizācijas un privātpersonas skolās, uzņēmumos, slimnīcās, tirgus laukumos, parkos, sabiedriskajās zālēs, dievkalpojumu vietās - ielās un tiešsaistē -, kas ir spēcīgs atgādinājums, ka mums visiem ir sava loma vēža globālās ietekmes mazināšanā.
2021. gada Pasaules vēža dienas tēma “Es esmu un es būšu” ir saistīta ar katru no mums un mūsu apņemšanos rīkoties. Ar apņēmīgu rīcību kopā mēs varam sasniegt mērķi līdz 2030. gadam par vienu trešdaļu samazināt priekšlaicīgu nāves gadījumu skaitu no vēža un neinfekcijas slimībām.
Gremošanas slimību centrs “GASTRO” veic izmeklējumus, kas ļauj agrīni diagnosticēt gremošanas slimību audzējus. Katram Latvijas iedzīvotājam valsts apmaksā zarnu vēža profilaktisko pārbaudi reizi divos gados  vecumā no 50 līdz 74 gadiem, kas ietver testu slēpta asins piejaukuma noteikšanai fēcēs. Vaicājiet savam ģimenes ārstam par šādu iespēju!
Savukārt, pozitīva testa rezultāta gadījumā ar pareizi aizpildītu ģimenes ārsta nosūtījumu GASTRO tiek nodrošināta atsevišķā skrīninga kolonoskopija prioritārā kārtībā.
Būsim atbildīgi par savu un savu līdzcilvēku veselību!
Sīkāka informācija par Pasaules vēža dienu: Official website of World Cancer Day by UICC | 4 February
Gastro ārsta, LU profesora Mārča Lejas intervija 04.02.2021. raidījumā “Rīta Panorāma”: Zoom intervija ar Mārci Leju - YouTube


« Atpakaļ