Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

Godātie pacienti!
Gremošanas slimību centrs GASTRO nodrošina kvalitatīvu un pacientiem maksimāli komfortablu endoskopisko izmeklējumu veikšanu, taču tikpat svarīgi ir arī pašiem pacientiem sadarboties ar GASTRO personālu, lai iegūtu objektīvus un kvalitatīvus izmeklējumu rezultātus. Tāpēc mēs aicinām ievērot vairākus priekšnoteikumus, gatavojoties endoskopiskajiem izmeklējumiem!

  1. Pats galvenais – rūpēties par savu veselību katru dienu!
  2. Tā kā ir rudens un tuvojas ziemas periods, jāmēģina izvairīties no augšējo elpceļu saslimšanas. Lūdzam ņemt vērā: ar saaukstēšanās simptomiem izmeklēšanas procedūra Jums tiks atteikta.
  3. Ja jums ir nozīmēti noteikti regulāri lietojami medikamenti, tad turpiniet tos lietot arī procedūras dienas rītā (ja vien nav bijuši citi norādījumi no ārstējošā ārsta vai GASTRO centra personāla). Atcerieties: medikamentus, uzdzerot nelielu malku ūdens, vēlams iedzert 06:00 no rīta pirms procedūras.
  4. Lūdzu, nāciet uz jums nepieciešamo izmeklējumu TUKŠĀ DŪŠĀ! Ipriekšējā vakarā drīkst ēst vieglas vakariņas līdz plkst. 18.00. Nedrīkst dzert 4 stundas pirms endoskopiskās procedūras. Vēlreiz atgādinām – jums nozīmēto zāļu iedzeršanai pietiek ar malku ūdens!
  5. Jāatceras, ka nozīmētā endoskopisko izmeklējumu procedūra var tikt arī atteikta. Tas notiks šādos gadījumos:
    • ja bijusi akūta/plānveida operācija pēdējā mēneša laikā pirms nozīmētās procedūras;
    • ja bijis akūts kardiovaskulārs notikums (miokarda infarkts, insults) vai akūta/plānveida sirds asinsvadu caurteces atjaunošanas procedūra (stenta ievietošana, šuntēšana) pēdējā pusgada laikā pirms nozīmētā endoskopiskā izmeklējuma.

Neskaidrību gadījumos lūdzam sazināties ar GASTRO Klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@gastrocentrs.lv vai zvanot 66901212.


Informācija par veselības aprūpes pakalpojumu un vides pieejamības nodrošināšanu

SIA „Gremošanas slimību centra „GASTRO”” (Gaiļezera ielā 1, Rīgā) tiek nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.
Lai nokļūtu līdz GASTRO telpām, personas ar funkcionāliem traucējumiem var izmantot GASTRO personāla palīdzību.


Informācija pacientiem par kolonoskopiju (resnās / lielās zarnas pārbaude, apakšējā gremošanas sistēmas endoskopija)

Apakšējā endoskopija jeb kolonoskopija ir vienīgā, visprecīzākā un informatīvākā izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu no iekšpuses un savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības. Kolonoskopijas laikā, nepieciešamības gadījumā, vienlaicīgi var veikt dažādas diagnostiskas darbības, piemēram, polipu noņemšanu.NOSKATĪTIES VIDEO


Informācija pacientiem par augšējo endoskopiju (kuņģa pārbaude / gastroskopija)

Augšējā endoskopija ir vienīgā metode gremošanas orgānu izmeklēšanā un ārstēšanā, ar kuras palīdzību var izmeklēt barības vadu, kuņģi un divpadsmitpirkstu zarnu "no iekšienes" un nepieciešamības gadījumā var veikt dažādas diagnostiskas un ārstnieciskas darbības orgānu iekšienē (biopsijas, asiņošanas apturēšanu, polipa noņemšanu, svešķermeņu izņemšanu utt.)
Lasīt vairāk >