Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

GASTRO jaunums: uztura speciālista konsultācijas

Gremošanas slimību centrs GASTRO piedāvā saviem klientiem jaunu pakalpojumu: uztura speciālista konsultācijas, kas palīdzēs uzlabot ikdienas uztura ieradumus, rodot labākos risinājumus jaunas ēdienkartes izveidošanā mūsu klientiem un pacientiem. Konsultācijas sniegs Lelde Cīrule–Dambe, diplomēta uztura speciāliste.

“Sabalansēts uzturs, nenoliedzami, ir viens no veselības un labas pašsajūtas priekšnoteikumiem,” uzskata GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe, kura 2021. gadā papildinājusi GASTRO speciālistu rindas, piedāvājot kvalificēta uztura speciālista konsultācijas. “Mans moto šajā darbā ir vienkāršs: es Tev parādīšu virzienu un atbalstīšu Tavā ceļā, bet jāiet pa šo ceļu būs Tev pašam,” savu metodi skaidro GASRO uztura speciāliste.

Lelde Cīrule–Dambe ir diplomēta uztura speciāliste, beigusi Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu “Uzturs”. Uztura speciālists palīdzēs izvērtēt ikdienas uztura ieradumus un atrast labāko risinājumu jaunas ēdienkartes izveidošanā. Šobrīd, Covid-19 pandēmijas laikā, aizvien vairāk laika pavadām mājās, daudziem ir mainījies ierastais ikdienas režīms, kas bieži vien iet kopā ar neveselīgiem uztura ieradumiem. Uztura speciālists var piedāvāt veselīgāko risinājumu ēdienkartes izveidošanai katrai dzīves situācijai.

Pacientiem ar dažādām gremošanas sistēmas slimībām, 1. un 2. tipa cukura diabētu, sirds un asinsvadu slimībām, metabolo sindromu, podagru, lieko svaru un aptaukošanos, dažādu produktu nepanesamību uztura korekcija ne tikai ievērojami uzlabos pašsajūtu un izskatu, bet arī samazinās medikamentu lietošanu.

GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe regulāri papildina savas zināšanas un iemaņas, apmeklējot kursus un seminārus, iepazīstoties ar aktuālo literatūru un pētījumiem nozarē. Ieguvusi padziļinātas zināšanas (MONASH University) FODMAP diētas pielietošanā pacientiem ar kairinātu zarnu sindromu. 
Īpaši interesējas par uztura terapiju 1. un 2. tipa diabēta pacientiem, kairinātu zarnu sindroma, policistisku olnīcu sindroma (PCOS) un metabolā sindroma gadījumos, ne-alkohola taukainās aknu slimības gadījumos. Lelde ir Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas biedrs.