GASTRO CENTRS piedāvā visaptverošu iekaisīgo zarnu slimību (IZS) – čūlainais kolīts un Krona slimības ārstēšanu un diagnostiku, nodrošinot pacientiem kvalitatīvu aprūpi un mūsdienīgas terapijas metodes.
Kompleksa pieeja:
GASTRO CENTRS nodrošina multidisciplināru pieeju, iesaistot gastroenterologus, uztura speciālistus un citus veselības aprūpes profesionāļus, lai izstrādātu un īstenotu visaptverošu ārstēšanas plānu, kas uzlabo pacientu dzīves kvalitāti un veicina ilgtermiņa remisiju.
Mūsu mērķis ir nodrošināt pacientiem ar IZS augstākās kvalitātes aprūpi, izmantojot jaunākās medicīnas tehnoloģijas un individuālu pieeju katram pacientam.
Ārstēšanas iespējas:
GASTRO CENTRA gastroenterologi nozīmē individuālus ārstēšanas plānus pacientiem ar IZS, piemērojot Eiropas Krona un Kolīta organizācijas (ECCO) vadlīnijas. Šī pieeja nodrošina efektīvu simptomu mazināšanu un komplikāciju novēršanu nākotnē. Ārstēšanas plāns tiek izstrādāts individuāli katram pacientam, ņemot vērā slimības smaguma pakāpi un pacienta vajadzības.
Ārstēšanas procesā, pacienti atrodas gastroenteroga uzraudzībā. Ārsts nosuta pacientu uz nepieciešamajiem izmeklējumiem, piemēram, laboratoriskiem testiem (asins un fēču analīzēm), endoskopiskiem izmeklējumiem u.c., lai pielāgotu ārstēšanas plānu un nodrošinātu optimālu slimības kontroli.
Terapija dienas stacionārā:
Ārstēšana dienas stacionārā ļauj pacientiem saņemt nepieciešamo terapiju bez nepieciešamības palikt slimnīcā pa nakti. Atkarībā no ārstēšanas plāna, procedūras var ilgt vairākas stundas vai visu dienu, nodrošinot ērtu un efektīvu aprūpi.
Pacienti ar IZS dienas stacionārā ietvaros var saņemt intravenozās infūzijas (piemēram, dzelzs preparātus, glikokortikosteroīdus u.c. medikamentus), atrodoties medicīnas personāla uzraudzībā.
Diagnostikas iespējas:
Precīza un savlaicīga diagnostika ir būtiska efektīvai ārstēšanai. GASTRO CENTRS piedāvā veikt sekojošus izmeklējumus pacientiem ar iekaisīgām zarnu slimībām:
- Ileokolonoskopija: resnās zarnas un ileuma izmeklēšana, lai noteiktu iekaisuma apmēru un veikt biopsijas.
- Augšējā endoskopija: barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas izmeklēšana, lai izslēgtu augšējā gremošanas trakta iesaisti (Krona slimības gadījumā).
- Vēdera dobuma USG (zarnu sieniņas izvērtēšanai): vērtīgs rīks iekaisīgo zarnu slimību diagnostikā un uzraudzībā, piedāvājot drošu un efektīvu veidu, kā novērtēt zarnu sieniņu stāvokli un slimības aktivitāti.
Uztura terapija:
Pacientiem ar IZS uzturam ir būtiska loma simptomu pārvaldībā un slimības gaitas uzlabošanā. GASTRO CENTRA uztura specialists sniedz rekomendācijas par uztura režīmu un uztura sastāvu; palīdzēs pielāgot uzturu atbilstoši slimības fāzēm (akūtā periodā un remisijas periodā); sniegs vērtīgus padomus par uztura dienasgrāmatu vešanu un klīnisko simptomu pārvaldību.
Fizioterapija:
Fizioterapija, kā daļa no multidisciplināras pieejas, būtiski veicina IZS pacientu dzīves kvalitātes uzlabošanu un palīdz efektīvāk pārvaldīt slimības simptomus.
Pacientiem ar IZS ir svarīgi nodrošināt muskuļu spēka un izturības uzlabošanu – regulāri vingrinājumi palīdz uzturēt un palielināt muskuļu spēku, kas ir svarīgi, jo IZS pacientiem bieži novērojams muskuļu vājums un nogurums. Papildus tam, bieži tiek novērotas locītavu sāpes un stīvums, tādēļ fizioterapija nodrošinās locītavu kustīguma saglabāšanu.
GASTRO CENTRA fizioterapijas priekšrocības IZS pacientiem:
- Uzlabota dzīves kvalitāte: regulāra fizioterapija palīdz mazināt simptomus un uzlabot vispārējo pašsajūtu.
- Samazināts komplikāciju risks: uzturot fizisko aktivitāti, iespējams samazināt komplikāciju, piemēram, osteoporozes un muskuļu atrofijas, risku.
Dalība klīniskajos pētījumos:
Gremošanas slimību centrs GASTRO aktīvi piedalās klīniskajos pētījumos, piedāvājot pacientiem ar aktīvu IZS iespēju iesaistīties jaunāko ārstēšanas metožu izpētē. Šī dalība ir īpaši nozīmīga tiem pacientiem, kuriem standarta terapija nav bijusi pietiekami efektīva vai piemērojama.
Piedaloties klīniskajos pētījumos, pacientiem ir iespēja piekļūt inovatīvām terapijām – saņemt jaunus medikamentus un ārstēšanas metodes, kas vēl nav plaši pieejamas, tādejādi palielinot iespēju sasniegt slimības remisiju.
Pētījumu dalībnieku veselības stāvoklis tiek stingri uzraudzīts, veicot regulāras pārbaudes un analīzes, lai novērtētu terapijas efektivitāti un drošību.